Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Rendkívül ritka képek az amerikai történelem egyik legdrámaibb időszakáról és tradicionális fehér fajvédő szervezetéről, a Ku Klux Klánról.

A korabeli, 1800-as évek második felében készült felvételek mutatják, milyen messze van a mai filmek fehér szellemruhás, elképzelt Ku Klux Klánosa a valóságtól. Az amerikai patrióták kezdetben ijesztő álarcokkal, álbajusszal, szakállal is takarták magukat, hogy a babonás, buta négerek számára még ijesztőbbek legyenek. Más tagok azonban – főként négerbarát fehérekkel szembenálló, politikai irányultságúak – nyíltan, büszkén vállalták fel saját arcukat, és a szervezethez való tartozásukat.

Ku Klux Klan öltözék az 1863 - 1877 közötti időszakból

Tíz férfi kalapjaikon a Ku Klux Klan jelével 1870 körül New York-ban

A legkorábbi Ku Klux Klan tagok Tennessee-ben - Éjféli lovasoknak hívták magukat

Ku Klux Klan tagok letartóztatva a Mississippi államban lévő Tishomingo megyében

John A. Campbell lincselése 1871-ből

A korai Ku Klux Klan tagok jelmeze hasonlatos a négerekhez hasonlóan babonás törököket elűző busójárásból ismerthez

KKK tagok illusztrációja egy északi amerikai újságból az 1880-as évekből

Négerekkel való leszámolás ellenpropagandista ábrázolása 1872-ből 

Ohioi lincselése ábrázolása 1869-ből

Alabamai Ku Klux Klan tagok 1869-ből

Politikai választási plakát 1868-ból 

A radikális négerbarát republikánus George Ashburn meggyilkolása


A Ku Klux Klán tagjai manapság

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

A nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom egyik első embere, Heinrich Himmlernek bajorországi, festői környezetből álló tóparti villáját szállodává és étteremmé alakították át, amiért „természetesen” áll a bál a zsidó-liberális médiában.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) a „náci” ideológia és az SS iránti szimpátia kinyilvánítása miatt ítélt el öt Slovan-szurkolót.

Titkos dokumentumfilm készült Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártja, az Olaszország Fivérei ifjúsági tagozatáról, mely azt a köztudomású tényt igyekezett „leleplezni”, hogy a tagozat erősen fasiszta irányultságú.

A liberális brit bíróság „elkötelezett fajgyűlölőknek” nevezte őket, akik a bíró szerint „terrorizmusra buzdítottak”.

Most, hogy az amerikai kormány félhivatalos szócsövének számító The Washington Post megszellőztette a hírt, szinte már biztosra vehető, hogy az USA egy újabb megnyerhetetlen háborús kalandra készül a Közel-Keleten, ezúttal a jemeni húszik ellen, akiket a napokban ismét terrorszervezetnek nyilvánított, miután három éve éppen a Biden-kormány levette őket erről a listáról.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.

Fogságba esésem első percei veréssel teltek. Miközben a sorfalat álló angol katonák előtt elvonultunk, a géppisztoly agyával ütöttek, majd rugdaltak bennünket, gyorsabb haladásra késztetve a mintegy 300 embert.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 23-án.

A Tiszamenti falucskában – Tiszaeszláron – egy Solymosi nevű parasztasszony kékítőért küldötte Eszter nevű 14 éves leányát. A kis Solymosi Eszter azonban sohasem tért vissza.

A varégok a mai Svédország területén a középkorban letelepedett vikingek. De honnan jöttek ezek a vikingek, akikről a ma emberének a varkocsos, szakállas, baltát lóbáló északi óriások jutnak elsőre az eszébe?

A ceglédi táborban 1945 elején mint elhurcoltakat bevagoníroztak bennünket, azzal a mesével, hogy Debrecenbe visznek, és ott az új magyar hadsereg tagjai leszünk.

Százezres halálkvóták túlteljesítésében versengtek a Sztálin kegyeiért remegő parancsnokok, amikor a paranoia új szintre lépett a Szovjetunióban.

Csupán néhány évvel ezelőtt, kilencvenhat évesen hunyt el Rochus Misch, Adolf Hitler testőre, a Führerbunker végóráinak utolsó szemtanúja.

Kannibálszigetnek vagy a halál szigetének nevezik a Szibériában, az Ob folyó mentén található Nazino-szigetet, amely a sztálini terror egyik legsötétebb fejezetének helyszínéül szolgált.