Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A repülőgépek szárnya által ihletett különleges személyautó rendkívül kis légellenállású és alacsony fogyasztású volt.

Ha szóba kerül az 1939-es esztendő és Németország, akkor keveseknek jut eszébe egy ilyen futurisztikus személyautó:

Pedig ez a bizonyos Schlörwagen nevet kapott négykerekű 1939-ben Berlinben látott napvilágot. Az alapját egy 38 lóerős Mercedes 170H jelentette, a kiindulási modellt egyáltalán nem lehet felismerni az elképesztően jó aerodinamikai adottságokkal rendelkező prototípusban.

A Schlörwagen 0,15-ös légellenállási együtthatóval büszkélkedhetett. Összehasonlításképp, napjaink modern autóit már akkor kis légellenállásúnak tartjuk, ha az említett értékük 0,25-ös, és ez esetben értelemszerűen a kisebb érték a jobb.

A 4,33 méter hosszú, illetve 1,48 méter magas kapszulaautó szélessége elérte a 2,1 métert, belsejében viszont akár hét személy is elfért. Az alumíniumból készült karosszéria ellenére a Schlörwagen 250 kilogrammal nehezebb lett, mint a Mercedes 170H, viszont 135-tel, vagyis 20 km/h-val többel tudott száguldani. Nem mellesleg pedig a fogyasztása 10-12 literről 8 literre mérséklődött.

A Schlörwagen jövőjét sajnos megpecsételte a második világháború, melynek során az egyetlen példányban készült prototípus megrongálódott, és a háború végére nyomtalanul eltűnt.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A varégok a mai Svédország területén a középkorban letelepedett vikingek. De honnan jöttek ezek a vikingek, akikről a ma emberének a varkocsos, szakállas, baltát lóbáló északi óriások jutnak elsőre az eszébe?

Egy szentesi patrióta még tavaly decemberben az ablakában tett közszemlére egy horogkeresztes zászlót, emiatt „önkényuralmi jelkép” használatának vétsége miatt ütöttek rajta otthonában.

A sztálinista rendszer szétválaszthatatlan magától Sztálin személyétől. A bolsevik rendszer működési mechanizmusa gyakorlatilag Sztálin személye köré épült, és a diktátor 1953-as halálával szükségszerűen meg is változott.

Adolf Hitler 1983-ban előkerült „naplója” olyan igénytelen hamisítvány volt, hogy még az A.H. monogramot sem sikerült helyesen leírni – mégis kollektív őrületbe kergette egy nagynevű német lap szerkesztőit.

Egyes források szerint a Waffen-SS állományának 83 százaléka sem az NSDAP-nak, sem pedig az általános SS-nek nem volt tagja.

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

A 84 éves Bosnyák Imrét, a Nyilaskeresztes Párt egykori propagandistáját, 1997. augusztus 24-én temették a Rákoskeresztúri köztemető 298-as parcellájába.

A budapesti börtönben fogva tartott antifasiszta bandavezér, Ilaria Salis csalódott a magyar külgazdasági és külügyminiszterben, amiért az azt reméli, megkapja méltó büntetését tettéért.

A vérzivataros 20. század során több híres és hírhedt személyiség is megfordult a szegedi Csillag börtön celláiban.

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

1945 januárjának elején a komáromi vasútállomáson kivagonírozott Tigris harckocsik hosszú sora nagy zajt csapva kígyózott a macskaköves utcákon, hogy a Vág-Duna hídján túl elfoglalják harcállásukat.

A Denisz Kapusztyin vezette Orosz Önkéntes Hadtest (RVC) állítása szerint több, Oroszországban végrehajtott támadást vitt véghez 2022-es megalakulása óta, ám nem ő az egyetlen, aki orosz gyökerű, s ukrán oldalon harcoló fegyveres csoportot vezet.

Bestiális kivégzését követően Olaszország fasiszta vezetőjének holtteste számos hányattatáson ment keresztül, mire állandó nyughelyére került.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

1945 február 13-án, nem sokkal este 10 óra előtt a nyugvóra készülő szász főváros, Drezda, „az Elba parti Firenze” belvárosának ablakai remegni kezdtek a város fölé berepülő brit bombázókötelék motorjainak egyre jobban erősöd, vészjósló basszusától.