Kövess minket -on és -en!

A zsidó-liberális sajtóban „náci nagymamaként” csúfolt Ursula Haverbecket, akit már többször is börtönbüntetéssel sújtottak úgynevezett holokauszttagadás miatt, most újabb 16 hónapra ítélték.

A bírák az ítélet meghozatalakor figyelembe vették korábbi gondolatbűncselekményeit, valamint azt, hogy „az eljárást arra is felhasználta, hogy tovább terjessze nézeteit” – közölte az AFP-vel egy bírósági szóvivő.

Haverbeck a tárgyaláson többször megismételte a holokauszttal kapcsolatos nézeteit.

A nyugdíjas, 90-es éveiben járó, de annál elszántabb aktivista támogatói megjelentek, és többször is bekiabálásokkal zavarták meg a tárgyalást.

Ursula Haverbeck korábban egy „náci propaganda terjesztése” miatt bezárt nemzetiszocialista szellemi központ vezetője volt, amit 2008-ban rendőrhatóságilag bezárattak.

Korábban már többször is börtönbüntetésre ítélték a „náci népirtás tagadása” miatt, mert egyszer a televízióban kijelentette, hogy „a holokauszt a történelem legnagyobb és legtartósabb hazugsága”.

Haverbecket ezúttal azért ítélték el, mert az ügyészség szerint azt mondta, hogy az auschwitzi koncentrációs tábor csak munkatábor volt, és nem történt ott tömeggyilkosság.

Az eljárást a koronavírus-járvány és a betegsége miatt többször elhalasztották.

Európa legtöbb országában, különösen Németországban, a törvények értelmében tilos megkérdőjelezni a hivatalosan elfogadott történetírást.

A holokauszttagadás és a „gyűlöletkeltés más formái” akár öt évig terjedő börtönbüntetéssel is sújthatók, és a hazafias jelképek, testmozdulatok, köszöntések használata is üldözendő.

Kövess minket -on és -en!

Bestiális kivégzését követően Olaszország fasiszta vezetőjének holtteste számos hányattatáson ment keresztül, mire állandó nyughelyére került.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Egy volt „neonáci” tengerészgyalogost hét év börtönbüntetésre ítélték, mert rövid csövű puskát gyártott egy csoport tagjaként, amelynek célja energia létesítmények támadása volt Idaho környékén – közölte az amerikai Igazságügyi Minisztérium.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

1945 tavaszán Magyarország "felszabadítása" lényegében az ország szovjet megszállását, illetve leigázásának kezdetét jelenti.

Az alábbi írás a szerző utolsó írása, amelyet 1999. augusztusában vetett papírra és a Magyar Összetartás 1999. novemberi számában látott napvilágot.

Többször is bejárta a világsajtót annak a német nyugdíjasnak az ügye, akinek a házában egy Párduc tankot találtak, amit még 2015-ben fedeztek fel a 84 éves heikendorfi férfinél, de csak 2021-ben ítélték el érte.

Ilaria Salis, az olasz útonálló antifa terrorista a másfél perces felvételen egy fotelben ül, hangsúlyozza, hogy házi őrizetben van, és megmutatja a bokáján elhelyezett elektronikus nyomkövetőt.

2024 nyarán és őszén a Norsk Institutt for Kulturminneforskning (NIKU), a kulturális örökséggel foglalkozó független kutatóközpont régészei a Tønsbergben lévő helyszínen ásatásokat végeztek néhány utcai csatorna korszerűsítésével kapcsolatos munkálatok előtt.

Anti-antifa, white pride és „gyűlölünk mindenkit” a IX. kerületi diákok falán Fradi-tabló keretében.

Másodjára állt bíróság elé az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken. A Markó utcai épület tárgyalótermébe ismételten széles vigyorral a képén nézett végig a hallgatóságon. 

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

Egy szentesi patrióta még tavaly decemberben az ablakában tett közszemlére egy horogkeresztes zászlót, emiatt „önkényuralmi jelkép” használatának vétsége miatt ütöttek rajta otthonában.

Az Adidas megtiltotta a vásárlóknak, hogy az újonnan kiadott német mez 44-es számmal ellátott változatát megvásárolják, ugyanis a szám a média képviselői szerint nagyon hasonlít a német Schutzstaffel (SS) által használt szimbólumra.

1941. május 10-én Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese váratlanul Skóciába repült. Arra akarta rávenni Winston Churchill miniszterelnök ellenzékét, hogy kössenek békét Németországgal, amivel elkerülhető lett volna a kétfrontos háború.