Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Denisz Kapusztyin vezette Orosz Önkéntes Hadtest (RVC) állítása szerint több, Oroszországban végrehajtott támadást vitt véghez 2022-es megalakulása óta, ám nem ő az egyetlen, aki orosz gyökerű, s ukrán oldalon harcoló fegyveres csoportot vezet.

Noha a nemzetiszocialista aktivisták támogatásának sok ukrán katona örül, a kormány tisztviselői szerint nem tudják befolyásolni a háború dinamikáját.

A több mint két éve tartó orosz–ukrán háború kirobbanása után gyakran lehetett hallani azt az orosz álláspontot, miszerint Ukrajna „nácimentesítése” Moszkva célja. Az Európai Unió brüsszeli bennfenteseinek félhivatalos szócsöve, a Politico hírportál Denisz Kapusztyinnal – akit ők Európában az „egyik legbefolyásosabb neonáci aktivistaként” tartanak számon – készített interjút, amelyből kiderült, az ukrán műveletekben erőteljesen részt vesznek a nemzetiszocializmus orosz követői is.

Az orosz aktivista 2022-ben költözött Ukrajnába, ezután alapította meg saját csapatát, az Orosz Önkéntes Hadtestet (RVC), mely állításuk szerint oroszországi határmenti területeken is végrehajtott műveleteket, többek között Brjanszk és Belgorod megyékben.

„Mi vagyunk a rossz fiúk, de nagyon gonosz fiúkkal harcolunk” – fogalmazott Denisz Kapusztyin a Politico megkeresésére.

A lap arra is utalt cikkében, az aktivista valóban nemzetiszocialista nézeteket vall, még ruházati márkát is vezet a témakörben, amelyben fajvédő képekkel és nemzetiszocialista szimbólumokkal díszített pólókat és sapkákat árul. Egyes termékein a 88-as szimbólum is megjelenik, ami közismerten Adolf Hitlerre utal: a német és angol ábécé nyolcadik betűje ugyanis a H, mely egymás mellé írva a Führer éltetését jelenti. Kaszputyin ugyanakkor vitatja, hogy „neonácinak” tartják, mondván, nem visel horogkeresztet.

Nem Kaszputyin és az RVC egyébként az egyetlen orosz gyökerű fegyveres csoport, amely ukrán oldalon harcol. A Szabadságot Oroszországnak Légió, valamint a Szibériai zászlóalj is oroszokból áll, ám átálltak Ukrajnához. A Politico cikkében kitért arra is, hogy ezeknek a fegyveres milíciáknak a státusa igen homályos. Alekszej Baranovszkij, a Szabadságot Oroszországnak Légió tagja nemrégiben úgy fogalmazott: „amikor Ukrajna területén vagyunk, az ukrán hadsereg katonái vagyunk, akik a jogokat és a kötelességeket tekintve egyenlőek Ukrajna összes többi katonájával. Amikor Oroszország területére megyünk, már nem ukrán katonák vagyunk, hanem orosz állampolgárok, akik fegyvert ragadtak”.

A cikkből az is kiderült, az ukrán felsőbb körök nem feltétlenül nézik jó szemmel az orosz aktivisták támogatását, mondván, éppen alátámasztják az orosz állításokat, melyek szerint „nácik” vannak hazájukban. Az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács egy névtelenséget kérő tagja azonban azt állítja, az olyan szervezetek, mint az RVC és más milíciák nem tudják befolyásolni a háború dinamikáját.

Kirilo Budanov, a Felderítő Főcsoportfőnökség (HUR) vezetője viszont az „ellenségem ellensége a barátom” elvet követi, így hálás az orosz aktivisták részvételének. Kapusztyin is megosztotta álláspontját: szerinte, ha átkelnek a határon és orosz oldalon vannak nekik van cselekvési szabadságuk. Az aktivista nem titkolta el terveit sem a Politicónak adott interjújában: „az ukrán hadsereg hivatalos részei vagyunk, de komoly politikai ambícióink és terveink vannak: megszabadulni Putyintól” – fogalmazott.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Oroszok és civil román rendőrök vették körül 1945. január 2-án Érdmindszentet. Senki sem távozhatott.

A mennoniták anabaptista felekezetét a 16. században hozta létre egy frízföldi reformátor, Menno Simons. A javarészt Poroszországban letelepedett mennoniták a 18. században a militarista alapokra épülő államból II. Katalin cárnő Oroszországába menekültek.

Antiszemita indíttatásból követhetett el nemi erőszakot három, a sajtóban a szokásos módon mindössze „tinédzserként” emlegetett invazív kisebbségi egy 12 éves zsidó lányon Párizsban.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

Az antifa terroristák ismét lecsaptak Németországban, s ezúttal talán még betegebb, még perverzebb módját választották a vérengzésnek, mint eddig.

Egy nacionalista lengyel törvényhozó egy tűzoltókészülékkel oltotta el a hanukai gyertyákat az ország parlamentjében egy zsidókkal tartott rendezvényen, ami nemzetközi hisztériát váltott ki.

Neobolsevik Amerikában a fehéreket – konkrétan a heteroszexuális fehér férfiakat – hibáztatni az elképzelhető összes társadalmi gondért, bajért, bánatért valósággal nemzeti sportnak számít, amely a feketék és az etnomazochista fehérek körében hovatovább népszerűbb még a kosárlabdánál is.

1941. június 22-én kezdődött meg a Barbarossa hadművelet, a Német Birodalom harca a Szovjetunió ellen. A német Wehrmacht három hadseregcsoportja indított támadást, kötelékükben a németekkel szövetséges országok katonai egységeivel és önkéntes alakulatokkal.

A „magyar forradalomért való lelkesedés” miatt, vagy 1956-ot csupán ürügyként felhasználva 257 személy ellen alkalmaztak megtorlást a Szovjetunióban. 

A gyűjtőtáborba kerülésünk után napokon belül szájról szájra járt a hír, hogy itt kapjuk meg azt az igazoló papírt, amivel biztonságosan hazaindulhatunk. 

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. december 3-án 15 óra 17 perckor. Jelen vannak: Dr. Szabó Ferenc népügyész, Harangozó Piroska jegyzőkönyvvezető, Szálasi Ferenc terhelt.

Az ottawai orosz nagykövet szerint a kanadai hatóságok „hajlamosak késleltetni a volt nácik elleni pereket”.

Az 1945 előtti korszak egyik legtisztább, legnagyobb képességű magyar államférfia, Bárdossy László volt az első, aki vértanúhalált halt a Rákosi Mátyás és Nagy Ferenc által állított kivégző oszlopok előtt.

A „náci fasizmus” elleni partizánharcot éltette Ilaria Salis, a Magyarországon fogva tartott és az olasz szélsőbaloldal által az európai parlamenti választásokon jelöltként indított terrorista a második világháború végére emlékező olaszországi ünnep alkalmából.

Kevesen tudják, ki az az olasz, akit közel egy éve tartanak fogva egy magyar börtönben azzal a váddal, hogy 2023-ban antifasiszta támadásokban vett részt a magyar fővárosban – írta meg az olasz il Giornale nyomán a Magyar Nemzet.