Kövess minket -on és -en!

A Denisz Kapusztyin vezette Orosz Önkéntes Hadtest (RVC) állítása szerint több, Oroszországban végrehajtott támadást vitt véghez 2022-es megalakulása óta, ám nem ő az egyetlen, aki orosz gyökerű, s ukrán oldalon harcoló fegyveres csoportot vezet.

Noha a nemzetiszocialista aktivisták támogatásának sok ukrán katona örül, a kormány tisztviselői szerint nem tudják befolyásolni a háború dinamikáját.

A több mint két éve tartó orosz–ukrán háború kirobbanása után gyakran lehetett hallani azt az orosz álláspontot, miszerint Ukrajna „nácimentesítése” Moszkva célja. Az Európai Unió brüsszeli bennfenteseinek félhivatalos szócsöve, a Politico hírportál Denisz Kapusztyinnal – akit ők Európában az „egyik legbefolyásosabb neonáci aktivistaként” tartanak számon – készített interjút, amelyből kiderült, az ukrán műveletekben erőteljesen részt vesznek a nemzetiszocializmus orosz követői is.

Az orosz aktivista 2022-ben költözött Ukrajnába, ezután alapította meg saját csapatát, az Orosz Önkéntes Hadtestet (RVC), mely állításuk szerint oroszországi határmenti területeken is végrehajtott műveleteket, többek között Brjanszk és Belgorod megyékben.

„Mi vagyunk a rossz fiúk, de nagyon gonosz fiúkkal harcolunk” – fogalmazott Denisz Kapusztyin a Politico megkeresésére.

A lap arra is utalt cikkében, az aktivista valóban nemzetiszocialista nézeteket vall, még ruházati márkát is vezet a témakörben, amelyben fajvédő képekkel és nemzetiszocialista szimbólumokkal díszített pólókat és sapkákat árul. Egyes termékein a 88-as szimbólum is megjelenik, ami közismerten Adolf Hitlerre utal: a német és angol ábécé nyolcadik betűje ugyanis a H, mely egymás mellé írva a Führer éltetését jelenti. Kaszputyin ugyanakkor vitatja, hogy „neonácinak” tartják, mondván, nem visel horogkeresztet.

Nem Kaszputyin és az RVC egyébként az egyetlen orosz gyökerű fegyveres csoport, amely ukrán oldalon harcol. A Szabadságot Oroszországnak Légió, valamint a Szibériai zászlóalj is oroszokból áll, ám átálltak Ukrajnához. A Politico cikkében kitért arra is, hogy ezeknek a fegyveres milíciáknak a státusa igen homályos. Alekszej Baranovszkij, a Szabadságot Oroszországnak Légió tagja nemrégiben úgy fogalmazott: „amikor Ukrajna területén vagyunk, az ukrán hadsereg katonái vagyunk, akik a jogokat és a kötelességeket tekintve egyenlőek Ukrajna összes többi katonájával. Amikor Oroszország területére megyünk, már nem ukrán katonák vagyunk, hanem orosz állampolgárok, akik fegyvert ragadtak”.

A cikkből az is kiderült, az ukrán felsőbb körök nem feltétlenül nézik jó szemmel az orosz aktivisták támogatását, mondván, éppen alátámasztják az orosz állításokat, melyek szerint „nácik” vannak hazájukban. Az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács egy névtelenséget kérő tagja azonban azt állítja, az olyan szervezetek, mint az RVC és más milíciák nem tudják befolyásolni a háború dinamikáját.

Kirilo Budanov, a Felderítő Főcsoportfőnökség (HUR) vezetője viszont az „ellenségem ellensége a barátom” elvet követi, így hálás az orosz aktivisták részvételének. Kapusztyin is megosztotta álláspontját: szerinte, ha átkelnek a határon és orosz oldalon vannak nekik van cselekvési szabadságuk. Az aktivista nem titkolta el terveit sem a Politicónak adott interjújában: „az ukrán hadsereg hivatalos részei vagyunk, de komoly politikai ambícióink és terveink vannak: megszabadulni Putyintól” – fogalmazott.

Kövess minket -on és -en!

Újabban a gázai tragédia elhomályosította azt a még tragikusabb tényt, hogy az ukrajnai testvérháborúban immár két éve gyilkolja egymást a világ legveszélyeztetettebb demográfiai kisebbsége, a világnépesség alig 2 százalékát (!) képviselő javakorabeli (20–40 éves) fehér férfi, eddig több százezres veszteséget okozva önmagának.

A világháborús légi harcokban a légi fölényt a vadászgépek vívták ki. Azok teljesítményében pedig igen nagy szerepe volt a hajtóművek teljesítményének. A mostani cikkünkben ennek járunk utána a Luftwaffe esetében.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

Ilaria Salis, az olasz útonálló antifa terrorista a másfél perces felvételen egy fotelben ül, hangsúlyozza, hogy házi őrizetben van, és megmutatja a bokáján elhelyezett elektronikus nyomkövetőt.

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

Kannibálszigetnek vagy a halál szigetének nevezik a Szibériában, az Ob folyó mentén található Nazino-szigetet, amely a sztálini terror egyik legsötétebb fejezetének helyszínéül szolgált.

Ismét nyilatkozott antifa erőszaktevő Ilaria Salis börtönben szerzett barátnője, Carmen Giorgio, hogy a magyar börtönállapotok „rémségeiről” beszéljen.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

Antonio Tajani olasz külügyminiszter és Carlo Nordio igazságügy-miniszter közös közleményt adott ki arról, hogy tiszteletben tartják Magyarország szuverenitását, és nem avatkoznak bele a letartóztatásban lévő olasz antifa-terrorista ellen zajló eljárásba.

Néha érdemes egy-egy szürreális, szatirikus nézőpontot előrántani a "kalapból", mert ezekből szemlélve meglehetősen megvilágító erejű látleletet kaphatunk a valóságról.

Anti-antifa, white pride és „gyűlölünk mindenkit” a IX. kerületi diákok falán Fradi-tabló keretében.

Antiszemita indíttatásból követhetett el nemi erőszakot három, a sajtóban a szokásos módon mindössze „tinédzserként” emlegetett invazív kisebbségi egy 12 éves zsidó lányon Párizsban.