Kövess minket -on és -en!

Gabriele Marchesi szabadonengedéséről a milánói fellebbviteli bíróság döntött, amely elutasította Magyarország kiadatásra vonatkozó kérését, írja a Magyar Jelen a Milano.corriere.it nyomán.

Az indoklásban szerepelt, hogy az antifa támadásokban való részvétellel vádolt férfire „embertelen bánásmód várna a magyar börtönökben”.

Európai elfogatóparancs volt ellene

Március 28-án, amikor Budapesten elutasították Ilaria Salis háziőrizetre vonatkozó kérését, a milánói bíróság elutasította Gabriele Marchesi kiadatását Magyarországnak.

A 23 éves milánói fiatalembert, akit az elmúlt hónapokban európai elfogatóparancs alapján vettek őrizetbe azzal a vádolnak, hogy részt vett valamivel több mint egy éve Budapesten két „neonáci” elleni támadásban.

A bíróság a döntés indoklásában kiemelte az „embertelen és megalázó bánásmód veszélyét”, amelynek a magyar börtönökben az olaszok szerint ki lenne téve a férfi.

A bíróság szerint csupán néhány napig lábadoztak az áldozatok

A tárgyaláson megismételte a főügyész ellenérveit, és az „arányosság elvének megsértésére” is hivatkozott, mivel a fiatalember (valamint Ilaria Salis) akár 24 év börtönbüntetést is kaphat egy olyan támadásért, amely szerinte „csupán néhány napos sérülést” okozott az áldozatnak.

Marchesi, aki 129 napot töltött házi őrizetben, védőügyvédje, Mauro Straini társaságában jelen volt a tárgyaláson a döntés meghozatalakor. A 23 éves fiatalembert azzal vádolják, hogy részt vett a 2023. februári budapesti „összecsapásokban” európai „neonácikkal” a Becsület Napja előestéjén.

Kövess minket -on és -en!

Cirka ezer fehér nacionalista vonult fel Párizsban, az ún. Május 9. Bizottság szervezésében. A résztvevők feketébe öltöztek, zászlókat és fáklyákat vittek magukkal annak dacára, hogy május 11-én a rendőrség betiltotta a vonulást. 

Az 1945 telén a budai Várban rekedt magyar és német katonák ostromgyűrűt áttörő támadási kísérlete, a háború és az európai történelem egyik legtragikusabb és leghősiesebb pillanata.

Október 21-én Berlinben letartóztatták a küzdősportokban is jártas baloldali szélsőségest, Thomas Jacobst, aki a szakértők véleménye szerint Lina Engelnek, a "kalapácsos banda" vezetőjének a logisztikusa és trénere. Jacobst több mint egy év körözés után sikerült letartóztatniuk a német hatóságoknak.

Beregszászon voltam 1944 októbere elején, amikor az oroszok bekerítették a várost. Levetettük a katonaruhát, és civilben – amit a lakosságtól kaptunk – elindultunk hazafelé.

Az alábbi írás eredetileg Substacken jelent meg egy Zander nevű szerzőtől, aki a fehér emberek egyre nagyobb öntudatra ébredését vizsgálja az elmúlt év és az angliai események kapcsán.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

1945. május 2-án adták meg magukat a Nagynémet Birodalom (Großdeutsches Reich) fővárosát, Berlint védő német erők a szovjet Vörös Hadseregnek.

Elfogták múlt héten Párizsban azt az albán antifasiszta terroristát, akit a magyar hatóságok azzal gyanúsítanak, hogy társaival erőszakcselekményeket követett el a 2023-as Becsület Napja előtt.

A katonai kommentátorok többnyire egyetértenek abban, hogy a Kurszk környékén zajló ukrán diverzánsakciónak stratégiai értelme gyakorlatilag nincs, és legfeljebb arra szolgál, hogy erősítse a sorozatos harctéri kudarcok miatt igencsak letargikus ukrán katonák harci morálját.

Csak idő kérdése, hogy Amerika egyre növekvő ellenséglistája mikor dönt úgy, hogy kihúzza a szőnyeget az amerikai gazdaság alól.

Pár nappal ezelőtt súlyos támadás történt Berlinben. A Dritte Weg egyik fiatal aktivistáját támadta meg otthona előtt három antifa, akik kést is használtak az akció során.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.