Kövess minket -on és -en!

A brazil szövetségi rendőrség szerint 2019 óta megugrott a „neonácizmusra való felbujtás” miatt indított nyomozások száma, amely idén is „jelentős növekedést” mutat.

Brazília 1989-es „rasszizmustörvénye” bünteti a nemzetiszocializmushoz köthető szimbólumok használatát, valamint az „Adolf Hitler rezsimjét éltető” beszédet nem védi a véleménynyilvánítás szabadságáról szóló törvény Brazíliában.

A rendőrség tájékoztatása szerint idén eddig 21 vizsgálatot indítottak horogkeresztek „nácizmus propagálása céljából” történő gyártásával, értékesítésével, forgalmazásával vagy felmutatásával kapcsolatban, míg 2018-ban, Bolsonaro megválasztásának évében csak egy volt.

A brazil Nemzeti Zsidó Egyesület, a CONIB közölte, hogy „a szélsőséges csoportok számának példátlan növekedését tapasztalta, amelyek többsége nyíltan neonáci”.

A Sao Paulo állam Unicamp egyetemének „neonácikra” szakosodott kutatói 2015 óta több mint tízszeresére becsülték a „neonáci sejtek” számának növekedését Brazíliában. Az Unicamp kutatói az eredményeiket bemutató YouTube-videóban azt mondták, hogy Jair Bolsonaro korábbi elnök ösztönözte az ilyen sejtek növekedését a csoportokat „lázító” beszédeivel.

Bár mások megkérdőjelezik ezeknek az eredményeknek a mértékét, senki sem vonja kétségbe, hogy a számok emelkednek.

Guilherme Franco de Andrade, a közép-nyugat-brazíliai Mato Grosso do Sul Szövetségi Egyetem önjelölt „szélsőjobboldali szakértője” szerint a „neonácizmus” egyértelműen növekvő „probléma”, de óvakodott attól, hogy mindezt a volt elnökre fogja. Ehelyett azt mondta, hogy a növekedés inkább az évekig tartó baloldali kormányzás utáni növekvő konzervativizmushoz köthető, mint Bolsonaróhoz.

A nemzetiszocialista csoportok jelenléte főleg Santa Catarina államban jelentős, ahol a lakosság többsége német és olasz származású, ellentében az ország más részeivel, ahol a négerek és indiánok, valamint ezeknek a keveréke domináns. A déli államban élnek a legnagyobb arányban fehér lakosok Brazíliában, a legutóbbi népszámlálás során 84 százalékuk fehérnek vallotta magát.

Arthur Lopes, egy rendőrségi nyomozó, aki a „neonáci” csoportok elleni nyomozásokat vezeti, azt mondta a Reutersnek, hogy „az etnikai összetétel egyesek arra késztetett az államban, hogy higgyenek a fehérek felsőbbrendűségében”, ám nem világos, hogy a nyomozó pontosan mire gondolt.

Lopes, akinek Santa Catarina állam fővárosában, Florianopolisban található irodája tele van lefoglalt nemzetiszocialista mozgalmi kellékekkel teli dobozokkal, elmondta, hogy napjai nagy részét a dark weben tölti, ahol a „fasiszták összegyűlnek, hogy elkerüljék a rendfenntartók kíváncsi tekintetét”.

Novemberben Lopes csapata végrehajtotta valaha volt legnagyobb rajtaütését, letartóztatva nyolc nemzetiszocialistát egy vidéki ingatlanban, akik a Crew 38-nak, azaz a Hammerskins nemzetközi hálózat helyi csoportjának nevezték magukat. A rendőrnyomozó azzal szemléltette, hogy milyen jó fogást csináltak, hogy a letartóztatottak többségén „náci szimbólumok és angol kifejezések, például White Power tetoválásokat voltak”.

A razzia során Lopes csapata vörös, fehér és fekete zászlókat, a Hammerskins logójával ellátott pólókat, egy amerikai nemzetiszocialista szervezetre utaló szimbolikát, valamint a Lopes által „fehér felsőbbrendűségi bandáknak” nevezett CD-ket talált. A nyomozó úgy okoskodott, hogy „a tárgyakat az Egyesült Államokban és Európában lévő Hammerskins sejteknek adták el”.

Lopes szerint a vádemelés nehéz ügy lesz a brazil törvények értelmében, amely szerinte „gyenge” és „elavult”, mivel a horogkereszten és a „holokausztot tagadó vagy védő” beszédeken kívül más szimbólumok használata is általánosan elterjedt, valamint nem büntethető.

Kövess minket -on és -en!

Az immár száz napja tartó folyamatos szőnyegbombázásokkal az izraeli hadsereg (IDF) elhomályosította az angol–amerikai haderő egyik legfényesebb második világháborús hőstettét, amely abból állt, hogy 3 nap alatt letarolta Drezda épületeinek harmadát, ártalmatlanítva 25 ezer „nácit és potenciális nácit”.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Első fokon pénzbüntetéssel sújtotta a Szentesi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly decemberben egy horogkeresztes zászlót rakott ki lakásának ablakába – tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője az MTI-t.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

1941. május 10-én Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese váratlanul Skóciába repült. Arra akarta rávenni Winston Churchill miniszterelnök ellenzékét, hogy kössenek békét Németországgal, amivel elkerülhető lett volna a kétfrontos háború.

1944. április 3-án a déli órákban az amerikai légierő végrehajtotta Budapest ellen az első terrorbombázást a második világháború során.

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

A 47 éves Jonathan Abraham londoni rabbit vették őrizetbe az ír fővárosban azzal a váddal, hogy illegálisan végzett körülmetélést egy gyermeken.

A szövetségi ügyészek 18 éves börtönbüntetést kérnek a 36 éves Sarah Beth Clendaniel számára, aki bűnösnek vallotta magát abban, hogy megpróbálta felrobbantani az elektromos állomásokat Baltimore környékén, hogy destabilizálja a kormányt egy fehér fajvédő akció keretében.

Ausztráliában hétfőtől életbe lépett a nemzetiszocialista tisztelgés és a nemzetiszocialista emléktárgyak tilalmáról szóló új törvény.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

A Német Birodalom legerősebb hadosztályai a címbéli felsorolásból kerültek ki. Az alábbi cikkünkben ezeket a hadosztályok hasonlítjuk össze, elsősorban a hadrendet, a fegyverzetet és az újításokat tekintve.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

1879. december 21-én született Joszif Visszarionovics Sztálin, aki három évtizeden át volt a Szovjetunió legfőbb vezetője.