Kövess minket -on és -en!

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.

Argentína egykori elnöke, Juan Peron többezer vízumot és útlevelet adott át a Vatikán osztrák államtitkárának, aki ezeket egészen 1947-ig osztotta ki az SS és a Gestapo tisztjeinek és munkatársainak.

Az ODESSA-nak nevezett rejtett akciót jórészt elkobzott zsidó vagyonokból finanszírozták, amíg egy osztrák lap le nem leplezte a műveletet. Addigra viszont már több ezer nemzetiszocialista eltűnt a radarról. Az ODESSA (más írásmódok szerint O.D.E.S.S.A.) egy betűszó, a német Organisation der ehemaligen SS-Angehörigen (Egykori SS-tagok Szervezete) kifejezés rövidítése.

Az 1948-ban megalakult Izrael Állam egyik fő politikai céljának tartotta a gyűlölt németek felkutatását világszerte, de főként Dél-Amerikában. Az 1. számú célpontot sikerült is felderíteni és elrabolni Argentínából. Adolf Eichmann SS-főtisztet Izraelben gyilkolták meg, miután egy kirakatper során ott ítélték halálra, melyet 1962 június 1-én hajtottak végre.

Mivel a németek legtöbbje Argentínába szökött, ahol vállalatokat alapítottak, benősültek helyi családokba és beépültek a politika világába, Javier Milei elnök a zsidók nyomására pontot akar tenni a történet végére, és megismerni annak minden részletét. Az után is kutakodnak, hogy az egykori nemzetiszocialisták és a mai iszlamista terrorszervezetek között van-e kapcsolat, ami persze teljesen nonszensz.

Végére akarnak járni annak is, hogy a Hezbollah Buenos Aires-i gyilkos zsidóellenes merénylete milyen hazai szálakhoz vagy szervezetekhez kapcsolódott, ha egyáltalán volt ilyen. Az argentin ügyészek már korábban elfogatóparancsot kértek a libanoni terrorszervezet gyanúsítottjai ellen, de ennek eddig nem volt eredménye.

Javier Milei elnök teljes együttműködést ígért a „nácivadász” Simon Wiesenthal Központ tisztviselőinek, hogy hozzáférjenek az argentin irattárakhoz. Az ígéret a Casa Rosada elnöki palotában hangzott el, és annak másolatát továbbították Donald Trump amerikai elnöknek is.

„Míg néhány korábbi [argentin] vezető teljes együttműködést ígért, hogy kiderítsék a múlt kemény igazságait, Milei az első, aki villámgyorsan cselekszik is annak érdekében, hogy feltáruljanak a történelmi rejtvény fontos darabjai” – mondta Abraham Cooper rabbi, a Simon Times Center dékánja. Ez a szervezet képviseli a Hezbollah-robbantás áldozatainak jóvátételi igényeit is az argentin hatóságok előtt.

Amerika számos országa fogadott be menekülő nemzetiszocialistákat, köztük Kanada, az Egyesült Államok és Mexikó is. Egyes esetekben az amerikai hírszerzés a innen emelt ki német tudósokat, nehogy a szovjetek tegyék rájuk a kezüket, és ugyanez fordítva is megtörtént. A legismertebb név Wehrner von Braun SS Sturmbannführer, aki megtervezte Amerikának az Apollo V rakétát, amely 1969-ben a Holdra röpítette Neil Armstrongot és csapatát. Máig is ez az egyetlen jármű, amely legénységgel érte el a második kozmikus sebességet.

Az ODESSA Hitler tudtával, de hivatalos engedélye nélkül szerveződött, mivel azt a lehetőséget tartalmazta, hogy Németország elveszítheti a háborút, amiről a Führer hallani sem akart. Az elsődleges menekülési útvonal Spanyolországon keresztül vezetett Argentínába, hajón, repülőgépen és olykor tengeralattjárókon. A másik irány Rómába, majd Genovába vitt, és onnan az Atlanti-óceánhoz, illetve Egyiptom és Szíria felé.

A tervezést nagyban megkönnyítette, hogy Argentína akkori alelnöke majd elnöke erős nemzetiszocialista szimpatizáns volt, és szoros kapcsolatokkal rendelkezett a Nagynémet Birodalom hivatalos apparátusaival. A közvetítői feladatot Alois Hudal osztrák püspök látta el, aki diplomáciai csomagokban küldte a kijelölt helyekre a hamis személyazonosságú útleveleket, befogadó nyilatkozatokat és készpénzt. Ugyancsak ő hozta létre az az ügyvédi szervezetet, amely a kézre került háborús bűnösök védelmét volt hivatott ellátni.

A kivételezettek főként német és osztrák nemzetiszocialisták voltak, de akadtak köztük francia, olasz, belga és norvég kollaboráns személyek is, akik tarthattak a felelősségre vonástól egy vereség esetén.

Magyar kedvezményezettekről nem tudunk, de arról igen, hogy több horthysta és nyilas menekült érkezett Dél-Amerikába 1945 után. Közülük többen a Colonia Tovar nevű venezuelai német közösségben leltek menedékre.

A vatikáni közreműködők és szervezők közül csak Alois Hudal osztrák püspök neve szerepel az élen, aki nem is leplezett nemzetiszocialistaként volt ismert. A főpap már 1937-ben megjelentette „A nemzetiszocializmus alapjai” című könyvét, amelyben a Vatikánt is bírálta, amiért távolságot tart a hitleri rendszertől, és javasolta az egyház és az NSDAP együttműködési szerződésének megalkotását, amit a pápa elutasított.

A háború során a kidolgozott útvonalak több vatikáni tisztviselő közreműködésével rajzolódtak ki, tartalmazva a menekülés lehetőségét az üldözött katolikusoknak is.

Miután 1947-ben a Passauer Rundschau osztrák lap feltárta a Vatikán kapcsolatait a nemzetiszocialista rendszerrel, a vatikáni kapcsolatok megszakadtak. Hudal leváltásának okirata már XII. Pius íróasztalán várakozott, de a püspök egyik összeesküvő kollégája megsúgta a veszélyt, és Hudal inkább az önkéntes lemondást választotta. Ezzel nem csak ő, de a Vatikán és megmenekült a nyilvánosság esetleges érdeklődésétől. A főpap további életét sértetlenül töltötte Ausztriában.

Kövess minket -on és -en!

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

Magát nemzetiszocialistának valló fehér ember ítéltek börtönbüntetésre Ausztráliában a nézeteiért. A szigetországban ez az első eset, hogy a bíróság döntése nyomán valaki karlendítésért részesül elzárásban.

Visszatért, majd le is lépett az X (korábban Twitter) médiaplatformról Kanye West, az antiszemita néger, aki mára szintet lépett és nyíltan vállalja, hogy „meggyőződéses náci”.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Feszült hangulatban kezdődött az antifa támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken, miután kezdés előtt közel egy órával a Betyársereg, valamint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Légió Hungária tagjai zászlókkal, csendben tüntettek a törvényszék épülete előtt.

Csak idő kérdése, hogy Amerika egyre növekvő ellenséglistája mikor dönt úgy, hogy kihúzza a szőnyeget az amerikai gazdaság alól.

A Krím-félszigeten nem volt nagy számú a fegyveres őrök csoportja. A Fekete-tenger veszi körül, a kontinenssel csak egy híd köti össze. Ezen illetékteleneknek átmenni pedig lehetetlen. Érthető, hogy az őrök unatkoztak, amit fokozott a helyhez kötöttség is.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

A zsidó-liberális sajtóban „náci nagymamaként” csúfolt Ursula Haverbecket, akit már többször is börtönbüntetéssel sújtottak úgynevezett holokauszttagadás miatt, most újabb 16 hónapra ítélték.

Az ODESSA nevű titkos SS szervezet üldözött nemzetiszocialisták ezreit mentette ki Németországból a világháború utolsó hónapjaiban, a menekülés fő célpontja a biztonságos Argentína volt. A zsidó szupremácisták keresik, hogy élnek-e még olyanok, akiken még bosszút állhatnának.

Kommandósok és bilincsek nélkül jelent meg legutóbbi tárgyalásán az antifa támadások elsőrendű vádlottja. Az olasz nőnek az ügyben ez volt a harmadik tárgyalása, de vallomást mindeddig még nem tett az ülések idején.

Elfogták múlt héten Párizsban azt az albán antifasiszta terroristát, akit a magyar hatóságok azzal gyanúsítanak, hogy társaival erőszakcselekményeket követett el a 2023-as Becsület Napja előtt.

A rendőrség terrorizmus elleni csoportja nyomozást indított egy sydney-i zsinagógánál elkövetett festékszórós pingálás ügyében.