Kövess minket -on és -en!

Négy német állampolgáron ütött rajta az osztrák rendőrség, amint Adolf Hitler születésének évfordulóján fehér rózsát helyeztek el a Führer szülőházánál Nyugat-Ausztriában, írja a Guardian.

Adolf Hitler 1889. április 20-án született az osztrák Braunau am Inn városában, az ország nyugati részén. A helyi rendőrség szerint ezen az évfordulón négy húszas-harmincas éveiben járó fiatal érkezett Hitler szülőházához, akik virágokat helyeztek el ablakokban, az egyikük a karját is a magasba lendítette, illetve fotókat is készítettek magukról.

A német határ közelében fekvő, elegáns, XVII. századi épületet 2016-ban kommunizálta el az osztrák kormány hosszas jogi huzavonát követő kényszervásárlási végzéssel. A nagynémet vezető a ház legfelső szintjén született egy bérelt szobában 1889-ben.

A tisztelők a ház előtt fényképezkedtek amikor egyikük karlendítést is bemutatott, a járőröző rendőrök pedig észrevették a csoportot, és azonnal bevitték őket kihallgatásra. A nő azzal védekezett, hogy „nem gondolta komolyan” a tisztelgést, de a buzgón nyomozó rendőrök szerint egy csoportban „náci” üzeneteket és képeket osztottak meg egymással a begyűjtött gondolatbűnözők. A négy fő ellen eljárást is indítottak úgynevezett „önkényuralmi jelkép” használatának gyanúja miatt.

Tavaly májusban úgy volt, hogy épületet egy rendőrőrsnek is helyet adó képzési központtá alakítják át. A döntést – amit zsidókkal folytatott konzultáció előzött meg – vegyes érzelmekkel fogadták Ausztriában. A végső döntést meghozó bizottság kizárta az épület lerombolását, ahogy azt is, hogy emlékházzá alakítsák át.

Kövess minket -on és -en!

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

1944. december 24-étől 1945. február 11-éig a magyarnémet helyőrség 50 napon keresztül szállt szembe a Budapestet ostromló, hatalmas túlerőben levő szovjet hadsereggel, de február 11-én sem adta meg magát, hanem kitörést hajtott végre északi-északnyugati irányba a szovjet ostromgyűrűn keresztül.

A szerb hatóságok kiemelték a Dunából a második világháború idején elsüllyesztett egyik német hadihajóroncsot. A folyam mélyén még további mintegy negyven roncs található, amelyekben mindmáig ott hevernek az egykori robbanóanyagok.

Ezer fős antifasiszta őrjöngés kísérte Brüsszelben Jordan Bardella, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjének, valamint Orbán Viktor szövetségesének a látogatását, melyet a brüsszeli Magyar Házban tett.

1945 tavaszán Magyarország "felszabadítása" lényegében az ország szovjet megszállását, illetve leigázásának kezdetét jelenti.

Csak idő kérdése, hogy Amerika egyre növekvő ellenséglistája mikor dönt úgy, hogy kihúzza a szőnyeget az amerikai gazdaság alól.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

Miután a britek megválasztották Keir Starmert, a hatóságok gyorsabban bebörtönzik a „rasszista anyukákat”, mint az erőszakos bűnözőket.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

A világháborús légi harcokban a légi fölényt a vadászgépek vívták ki. Azok teljesítményében pedig igen nagy szerepe volt a hajtóművek teljesítményének. A mostani cikkünkben ennek járunk utána a Luftwaffe esetében.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.