Kövess minket -on és -en!

Négy német állampolgáron ütött rajta az osztrák rendőrség, amint Adolf Hitler születésének évfordulóján fehér rózsát helyeztek el a Führer szülőházánál Nyugat-Ausztriában, írja a Guardian.

Adolf Hitler 1889. április 20-án született az osztrák Braunau am Inn városában, az ország nyugati részén. A helyi rendőrség szerint ezen az évfordulón négy húszas-harmincas éveiben járó fiatal érkezett Hitler szülőházához, akik virágokat helyeztek el ablakokban, az egyikük a karját is a magasba lendítette, illetve fotókat is készítettek magukról.

A német határ közelében fekvő, elegáns, XVII. századi épületet 2016-ban kommunizálta el az osztrák kormány hosszas jogi huzavonát követő kényszervásárlási végzéssel. A nagynémet vezető a ház legfelső szintjén született egy bérelt szobában 1889-ben.

A tisztelők a ház előtt fényképezkedtek amikor egyikük karlendítést is bemutatott, a járőröző rendőrök pedig észrevették a csoportot, és azonnal bevitték őket kihallgatásra. A nő azzal védekezett, hogy „nem gondolta komolyan” a tisztelgést, de a buzgón nyomozó rendőrök szerint egy csoportban „náci” üzeneteket és képeket osztottak meg egymással a begyűjtött gondolatbűnözők. A négy fő ellen eljárást is indítottak úgynevezett „önkényuralmi jelkép” használatának gyanúja miatt.

Tavaly májusban úgy volt, hogy épületet egy rendőrőrsnek is helyet adó képzési központtá alakítják át. A döntést – amit zsidókkal folytatott konzultáció előzött meg – vegyes érzelmekkel fogadták Ausztriában. A végső döntést meghozó bizottság kizárta az épület lerombolását, ahogy azt is, hogy emlékházzá alakítsák át.

Kövess minket -on és -en!

A Német Birodalom legerősebb hadosztályai a címbéli felsorolásból kerültek ki. Az alábbi cikkünkben ezeket a hadosztályok hasonlítjuk össze, elsősorban a hadrendet, a fegyverzetet és az újításokat tekintve.

A legutóbbi Ohio állambeli események, melyek a közelmúltban történt fehér fajvédő felvonulások mintáját követik, zsidók és liberálisok felzúdulását váltotta ki helyben és országosan is.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

Robbanóanyagokkal megrakott, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom hadiflottájához tartozó második világháborús hadihajók roncsai emelkedtek ki a nagy szárazság miatt a Dunából Mohácsnál, illetve a szerbiai Prahovónál.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

A francia állami vasúttársaság (SNCF) munkatársai a párizsi Austerlitz pályaudvaron hétfőn két emberre rálőttek és megsebesítették őket, köztük egy férfit, aki egy horogkeresztet festett egy falra.

Akármennyire hihetetlen, a cionisták által megszállt alpesi országban nem tiltott a nemzetiszocialista jelképek használata. Úgy tűnik, ez nemsokára megváltozhat.

Csak idő kérdése, hogy Amerika egyre növekvő ellenséglistája mikor dönt úgy, hogy kihúzza a szőnyeget az amerikai gazdaság alól.

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

A brüsszeli önkormányzati tanács egyhangúlag jóváhagyta azt az indítványt, amely a belga fővárost „antifasiszta várossá” nyilvánítja – jelentette a The Brussels Times című, angol nyelvű hírportál.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.

1944. december 24-étől 1945. február 11-éig a magyarnémet helyőrség 50 napon keresztül szállt szembe a Budapestet ostromló, hatalmas túlerőben levő szovjet hadsereggel, de február 11-én sem adta meg magát, hanem kitörést hajtott végre északi-északnyugati irányba a szovjet ostromgyűrűn keresztül.

Nyolcvanhárom, nemzetiszocialista iratokkal és propagandaanyaggal teli dobozt foglaltak le a hatóságok az argentin legfelsőbb bíróság épületének pincéjében. 

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Az 1944. évi fogságba esésem után a zaporozsjei 100/1-es hadifogolylágerben kerültem. Repülőgépgyárba jártunk munkára.