Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

Höcke, aki az Alternatíva Németországért (AfD) pártot vezeti Türingia tartományban, azért áll bíróság elé, mert a „Mindent Németországért!” szavakat mondta egy 2021-es gyűlésen. A szlogent a Sturmabteilung rohamosztagosok használták annak idején, akik a weimari káosz idején próbálták fenntartani a rendet Németországban. Az egykori történelemtanár Höcke tagadja, hogy ismerte volna a kifejezés gyökereit. Akár három év börtönt is kaphat, amiért három éve úgy zárta a beszédét, hogy „Mindent hazánkért, mindent Szász-Anhaltért, mindent Németországért!”.

Az ügyészek szerint tudta, hogy a kifejezést azért tiltották be, mert a nemzetiszocialistákhoz kapcsolódik. Höcke azonban azt állítja, hogy ez egy általános kifejezés, amelyet nem kellene büntetni. Egyébként 2023-ban egy másik gyűlésen már rá is kapcsolt, mert ott már a közönséget bevonva mondta, hogy „Mindent…”, mire a tömeg beüvöltötte, hogy „Németországért!”. A következő hónapban várható ítélet.

A tárgyaláson egyébként megjelentek a tüntetők is, akik az épület előtt többek között olyan táblákat mutogattak, hogy állítsák meg az AfD-t, vagy hogy Höcke „náci”. Ez azért is kellemetlen az AfD-nek, mert a párt vezet a thüringiai választási felmérésekben.

Nem ez az első eset, hogy Höcke „politikailag nem korrekt” kijelentéseket tesz, a berlini holokauszt-emlékművet a szégyen emlékművének nevezte korábban, és azt is mondta, hogy Németországnak 180 fokos fordulatot kellene tennie hozzáállásában a népirtással kapcsolatos önostorozásban.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

1944 szeptember utolsó napjaiban sajátos közjáték zajlott le az német 503. nehézpáncélos-osztály otthont adó Sennelagerben. Noha az újabb bevetés helyszínét még nem ismerték a katonák, egyes részek már el is indultak.

Másodjára állt bíróság elé az antifa támadások elsőrendű vádlottja, Ilaria Salis a Fővárosi Törvényszéken. A Markó utcai épület tárgyalótermébe ismételten széles vigyorral a képén nézett végig a hallgatóságon. 

A német belügyminisztérium közölte, hogy betiltott egy „szélsőjobboldali, rasszista csoportosulást, amely arról ismert, hogy gyerekek és fiatalok körében terjeszti antidemokratikus eszméit”.

Vasárnap ismét a demokrácia csodálatos működéséről tettek tanúbizonyságot a héber rend őrei az egykori Németországban.

Kun András 1911-ben született Nyírbátorban. Bölcsészeti és teológiai tanulmányait Rómában folytatta. 1941-ben szentelték pappá, majd minorita szerzetesként a kézdivásárhelyi rendházba került.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

Az alpesi ország korábbi jogszabályai ugyan tiltják az „emberek becsmérlését vallási, etnikai vagy szexuális irányultságuk miatt”, de csak akkor, hogy ha az elhangzott kijelentések, a használt jelképek vagy bemutatott mozdulatok „propagandisztikus célokat” szolgálnak, jelentsen ez bármit.

A Római Birodalom és Oroszország történelmi példája meggyőzően bizonyítja, hogy a kollektivista-bolsevista ideológia pszichésen-mentálisan beteg társadalmakban alig talál ellenállásra.

Az idahói rendőrség elfogta az Aryan Knights (Árja Lovagok) két tagját, Skyler Meade-t, aki a börtönkórházból szökött meg társa, Nicholas Umphenour segítségével – írja a BBC.

Engem és a legjobb barátnőmet együtt vittek ki a Gulágra. Mariska, a barátnőm, öt évvel később térhetett haza, mint én. Ő is visszajött a szülőfalunkba. Azon nyomban meglátogattam...

„Én vagyok az utolsó szemtanú magyar részről” – olvasható Dr. Szakáts István a Hungária Szabadságharcos Mozgalom ügyvezető elnökének történelmi dokumentumában, aki nemcsak a nemzetiszocialista mozgalom egész harci korszakát végig élte, hanem intenzív kapcsolatban állt Hitlerrel is.

Százezres halálkvóták túlteljesítésében versengtek a Sztálin kegyeiért remegő parancsnokok, amikor a paranoia új szintre lépett a Szovjetunióban.

Az olasz legfelsőbb bíróság, a semmítőszék foglalt állást az olasz szélsőjobboldali, hazafias csoportok találkozóin, megemlékezésein országszerte használt köszöntési formáról.

A tavaszt idéző napsütésben jó félszázan gyülekeztek a megadott időpontban a Keleti pályaudvar előtti téren, hogy részt vegyenek a sétáló történelemórán, számol be a Festung Budapest 2024-es rendezvénysorozata nyitányáról a honlapján a Légió Hungária.

Híradó szakaszparancsnokként szolgáltam Ungváron 1944 októberében. Közben Nyékládházára kerültem, ahonnan november 4-én a szovjet katonák vittel el többedmagammal „kicsi robotra”, amiből négyévi kényszermunka lett.