Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Pár nappal ezelőtt súlyos támadás történt Berlinben. A Dritte Weg egyik fiatal aktivistáját támadta meg otthona előtt három antifa, akik kést is használtak az akció során.

 A német hazafit súlyos sérülésekkel szállították kórházba – írja a Magyar Jelen az Ultras Not Reds Telegram-csatorna nyomán.

A berlini Tagesspiegel azt írja, hogy a rendőrséget és a mentőszolgálatot csütörtök este a Prenzlauer Berg-i Wichertstraße-n történt incidenshez hívták ki, ahol a lap szerint többen összeverekedtek és késelés is történt. A bűncselekménynek nyilvánvalóan politikai háttere volt – írja a német oldal. A lap megerősíti, hogy szélsőbaloldaliak a Dritte Weg aktivistáját támadták meg. Mint írják, ez a támadás új dimenzióba helyezi a Pankowban és Prenzlauer Bergben előforduló politikai hátterű összecsapásokat. A Nacionalista Zóna Telegram-csatorna szerint a támadók közül ketten szintén megsérültek, őket a rendőrség őrizetbe vette, míg harmadik társuknak sikerült elmenekülnie.

Az aljas támadás helyszínét vérfoltok jelzik

Budapesten is a német antifa állhatott a támadások mögött

Mint arról már a Magyar Jelen is többször beszámolt, a tavaly februári, Budapesten elkövetett támadássorozatok mögött is részben a németországi antifa állt. Ezek következtében szintén súlyos sérüléseket szenvedtek a sértettek. A Hammerbande tagjai és tevékenysége a német hatóságok előtt is ismertek voltak korábbi, hasonló támadásaik miatt. A szervezet vezetője Lina Engel öt év három hónap börtönbüntetést kapott a támadások szervezéséért 2023 májusában.

Fényképek: Ultras Not Reds Telegram-csatorna

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A lakókat kiráncigálták lakásukból, majd őrizetbe vették: ismét botrány Gregor Lange és a dortmundi rendőrség körül!

Alexander Netlingnek jellegzetes megjelenést kölcsönöz a horogkereszt és számos más fajvédő szimbólum, amelyet különösen jól látható helyre tetováltak.

Miután fogságom 52. napján, 1945. március 15-én elhagytuk a gödöllői poklot, csalárd módon áthajtottak bennünket Budapest helyett Monoron át Ceglédre.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. december 3-án 15 óra 17 perckor. Jelen vannak: Dr. Szabó Ferenc népügyész, Harangozó Piroska jegyzőkönyvvezető, Szálasi Ferenc terhelt.

Egy szentesi patrióta még tavaly decemberben az ablakában tett közszemlére egy horogkeresztes zászlót, emiatt „önkényuralmi jelkép” használatának vétsége miatt ütöttek rajta otthonában.

A „magyar forradalomért való lelkesedés” miatt, vagy 1956-ot csupán ürügyként felhasználva 257 személy ellen alkalmaztak megtorlást a Szovjetunióban. 

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

Meglepő hirdetés tűnt fel nemrég a legnagyobb magyar ingatlanos oldalon – egy, a csobánkai villaövezetben, a főváros szívétől alig húsz kilométerre fekvő századfordulós épület leírása ugyanis a következő mondattal nyit: eladóvá vált a hajdani Szálasi-villa.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

Meglepő, de nem szerzői jogi okok miatt kellett hozzányúlni a vérmocskos Mickey egeres játékhoz: az Infestation 88-cal ennél is nagyobb baj volt.

A faji háborúra való előkészletek, illetve „terrorösszeesküvés” miatt ítéltek el finn nemzetiszocialista fiatalokat.

Egy angol nemzetiszocialista éppen a saját fehér fajvédő kiáltványát írta, amikor elfogták a rendőrök, amiért megszúrt egy invazív migránst a mellkasán.

Az antifa támadások másodrendű vádlottját, Tobias E.-t a tanács egy év tíz hónapra ítélte, de akár hamarosan szabadulhat is. Ő ismerte el egyedüliként az ügyészségi váddal egyezően a bűncselekményeit, de az ítéletet már nem fogadta el.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Hatéves börtönbüntetést szabott ki csütörtökön a stuttgarti tartományi felsőbíróság egy „szélsőjobboldali német terrorcsoport” vezetőjére.