Kövess minket -on és -en!

Ukrán nacionalisták százai vonultak végig Lemberg központjában fáklyákkal és piros-fekete zászlókkal újév napján.

Az eseményt a második világháborús nacionalista vezető és a németekkel együttműködő Sztepan Bandera születésnapja tiszteletére szervezték, ahogy a korábbi években is.

A közösségi médiában terjedő videókon látható, amint a nyugat-ukrajnai város egyik terét vörös fáklyák világítják meg, miközben terepszínű ruhát viselő férfiak vonulnak és azt kiabálják, hogy „Szlava Ukrainyi” (Dicsőség Ukrajnának).

Az egyik videón a felvonulók egy csoportja látható, amint ukrán zászlókat, az Ukrán Nacionalisták Szervezetének (OUN) és az Ukrán Felkelő Hadseregnek (UPA) a piros-fekete zászlóit, valamint egy harci zászlót visznek, amelyen Bandera arca díszeleg.

A Sztrana ukrán hírügynökség szerint a menetet énekes előadás és ima előzte meg az ukrán vezetőnek szentelt emlékműnél. Bandera, az OUN militáns szárnyának tagja, a második világháború alatt az UPA egyik vezetője volt. Szövetségre léptek a bevonuló németekkel és tisztogatásokat hajtottak végre a lengyelek, zsidók, oroszok és olyan ukránok ellen, akiket a vörösökkel való együttműködéssel vádoltak.

A háború után Bandera családjával együtt Nyugat-Németországban telepedett le. 1959-ben egy KGB-ügynök végezte ki Münchenben. 

Viktor Juscsenko volt ukrán elnök 2010-ben nemzeti hőssé nyilvánította Banderát és az UPA-t. Ezt a 2014-ben beiktatott új kormány is megerősítette. Azóta az ukrán nacionalisták minden januárban fáklyás felvonulásokat tartanak Bandera születésnapja alkalmából, és a „nemzet atyjának” nevezik őt. Az OUN jelszavát és piros-fekete zászlaját a modern Ukrajna nacionalista csoportjai is átvették.

Moszkva azzal vádolja a jelenlegi ukrán kormányt, hogy magáévá tette a „náci” ideológiát, és hagyta, hogy a Nyugat ellenséggé és fenyegetéssé tegye országukat Oroszország számára. A Kreml Ukrajna „nácimentesítését” a hadművelet egyik fő céljaként sorolta fel, csakúgy, mint a lefegyverzést és a semlegességet.

Kövess minket -on és -en!

Kommandósok és bilincsek nélkül jelent meg legutóbbi tárgyalásán az antifa támadások elsőrendű vádlottja. Az olasz nőnek az ügyben ez volt a harmadik tárgyalása, de vallomást mindeddig még nem tett az ülések idején.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

A rendőrök elfogták két feltételezett kivitelezőjét a hétfőn történt józsefvárosi rajtaütésnek, ahol öt-hat kapucnis, feketébe öltözött aktivista vette kezelésbe a Fáklya nevű szélsőséges baloldali szervezet vetítését a józsefvárosi „Kesztyűgyár” nevezetű közösségi házban.

Egy fiatal nő tett feljelentést, miután tanúja volt egy antiszemita kifakadásnak a párizsi metrón.

A müncheni Oktoberfest közismerten a sörről szól, és egy ideje már visszatérő sláger a világhírű népünnepélyen Gigi D'Agostino L'Amour Toujours című dala, ami „az örök szerelemről” szól.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Három náció volt az óriási lágerben: németek, japánok és magyarok. Nekünk, magyaroknak a japánok jelentették a szenzációt. Voltak vagy tízezren. Az atombomba ledobása után magát megadó mandzsúriai hadsereg egy része került ide. Fegyelmezettségük, összetartásuk csodálatra méltó volt.

A fehérek önvédelmét hirdető polgárjocsoport, a Ku Klux Klan olyan szórólapokat osztogatott Kentuckyban, amelyekre azt írták, hogy a bevándorlók „menjenek el most”.

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

Robbanóanyagokkal megrakott, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom hadiflottájához tartozó második világháborús hadihajók roncsai emelkedtek ki a nagy szárazság miatt a Dunából Mohácsnál, illetve a szerbiai Prahovónál.

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

Elrendelte Javier Milei argentin elnök, hogy hozzák nyilvánosságra a második világháború után Argentínában menedékre lelt nemzetiszocialistákkal kapcsolatos összes hivatalos titkosított dokumentumot.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.