Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

A fehér fajvédő aktivista Nicholas Welkert 44 hónap szövetségi börtönbüntetésre ítélték, miután szeptemberben bűnösnek vallotta magát „államközi fenyegetés” miatt – közölte az ügyészség. Az incidens idején, amelyet 2021 augusztusában tett közzé egy nyilvános internetes fórumon, a Feuerkrieg Division, egy jól szervezett nemzetiszocialista csoport vezetője volt – közölte az ügyész.

A 33 éves Welker a kaliforniai San Joséból azzal követte el a „fenyegetést”, hogy közzétett egy fényképet az újságíróról, amelyen egy maszkos személy fejére célzott fegyverrel és amelyen a fajáruló felirat volt látható.

Welker úr, akit „King ov Wrath” néven is ismernek, azt követelte, hogy a riporter hagyjon fel a Feuerkrieg Divisionról szóló riportjaival.

Az ügyészség szerint Welker úr csoportjának két fiatalkorú tagja közvetlenül az újságíró közösségi oldalára is posztolta a bejegyzést annak érdekében, hogy az újságíró biztosan láthassa azt.

Welker célja az volt, hogy „elhallgattassák az újságírót”, hogy „szélsőséges társai továbbra is erőszakot követhessenek el a faji, etnikai és vallási kisebbségek, valamint az LMBTQ+ közösség ellen” – mondta a tárgyaláson a per ügyésze.

„Kiállunk értük és más újságírókért, akik bátran tudósítanak ezekről az erőszakos gyűlöletcsoportokról” – tette hozzá.

Michael Daniel Weil, a New York-i Szövetségi Védők ügyvédje, aki Welker urat képviseli, nem kívánt nyilatkozni.

A Feuerkrieg Division egy nemzetközi fehér aktivista csoport, amely arra ösztönzi tagjait, hogy lépjenek fel a faji kisebbségek nyomulása, a zsidók, buzik és az Egyesült Államok kormánya, valamint ellenséges újságírók ellen.

A Feuerkrieg Division az Atomwaffen csoport közvetlen leágazása, amelyet az elynomó hatóságok az ország „legerőszakosabb szélsőséges” csoportjainak tartanak és keményen üldöznek.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Felülvizsgálatot kezdeményezett a franciaországi Crépol településen megkéselt, 16 éves Thomas ügyében Romans-sur-Isère polgármestere.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.

1879. december 21-én született Joszif Visszarionovics Sztálin, aki három évtizeden át volt a Szovjetunió legfőbb vezetője. 

A Nyilaskeresztes Párt Szálasi Ferenc nemzetvezető részvételével tartotta meg december havi Nagytanácsát, jelentette 1944 decemberében a Magyar Távirati Iroda.

Menetünk 1945 nagypénteként indult el Ausztria felé. Május 2-án Gmunden városka közelébe értünk. Az oroszok a hátunk mögött, előttünk a linzi műút, azon túl a szövetséges csapatok tanyáztak.

Alig egy hónappal Szálasi Ferenc kivégzése után a magyar határon önként jelentkezett a Szálasi-kormány egyik még szabadlábon lévő tagja: Kovarcz Emil.

A lakókat kiráncigálták lakásukból, majd őrizetbe vették: ismét botrány Gregor Lange és a dortmundi rendőrség körül!

Pár nappal ezelőtt súlyos támadás történt Berlinben. A Dritte Weg egyik fiatal aktivistáját támadta meg otthona előtt három antifa, akik kést is használtak az akció során.

Vasárnap ismét a demokrácia csodálatos működéséről tettek tanúbizonyságot a héber rend őrei az egykori Németországban.

Budán még heves harcok folytak, amikor Pesten, az új szovjet hatalom árnyékában megalakult néptörvényszék, amely hivatalosan a Budapesti Nemzeti Bizottság nevet kapta, végrehajtotta első halálos ítéletét.

Az alpesi ország korábbi jogszabályai ugyan tiltják az „emberek becsmérlését vallási, etnikai vagy szexuális irányultságuk miatt”, de csak akkor, hogy ha az elhangzott kijelentések, a használt jelképek vagy bemutatott mozdulatok „propagandisztikus célokat” szolgálnak, jelentsen ez bármit.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

A kisinyovi vasúti láger udvarán mukába indulásra sorakoztunk fel 1946 januárjában az egyik reggelen. Egyszer csak kiáll a munkaelosztó tiszt, és 6 fő jelentkezőt kér vágóhídi munkára.

Amikor Imrédy személyes származása körül a közismert polémiák folytak, akkor én magam adtam utasítást Kelecsényinek, hogy figyelje meg Imrédyt és figyeltesse meg másokkal is, hogy faji hovatartozása eldönthető legyen.