Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Elítéltek egy angol antiszemita aktivistát, aki a rendőrség szerint „neonáci hitet vallott”, mert meg akart támadni egy sussexi zsinagógát.

A 19 éves brightoni Mason Reynoldst egy „terrorcselekmény előkészítésével kapcsolatos cikk” birtoklása miatt fogták perbe – írja a BBC.

A rendőrök átkutatták Reynolds címét, ahol bomba használati útmutatókat és egy feljegyzést találtak, amely részletezte egy hove-i zsinagóga megtámadásának terveit.

A rendőrség szerint a fiatal aktivista „szélsőjobboldali videókat osztott meg, és dicsérte a szélsőjobboldali terroristák támadásait”.

Azt mondták, ő volt egy olyan Telegram csatorna adminisztrátora is, amely „szélsőjobboldali szélsőséges, antiszemita és rasszista nézeteket, valamint bombaépítéssel és lőfegyverek 3D-nyomtatásával kapcsolatos kézikönyveket osztott meg”.

„Mason Reynolds a gyűlölet terjesztésére és a terrorcselekmények ösztönzésére törekedett” – mondta Nick Price, a CPS Terrorizmusellenes és Különleges Bűnözés Elleni Osztályának vezetője.

Reynolds korábban öt vádpontban vallotta be bűnösségét olyan információk birtoklásában, amelyek „hasznosak lehetnek egy terrorista számára”, és öt vádpontban „terrorista kiadványok terjesztésében”.

Reynolds bûnös ítélete és korábbi bûnösségi beismerései azt mutatták, hogy „nemcsak neonáci hitet vallott, hanem azokra akart tenni, hogy fájdalmat és szenvedést okozzon, amit szerencsére sikerült megakadályozni és a közvéleményt megvédeni a rendõrség és a rendõrség munkájának köszönhetõen. ügyészi csapat” – mondta Price úr.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Az 1913-as születésű Bosnyák Imrét az elsők között érintette meg a magyar nemzetiszocializmus, a hungarizmus eszméje.

Azokat az ausztrálokat, akik nyilvánosan nemzetiszocialista tisztelgést mutatnak be Victoria államban, tetemes pénzbírsággal vagy akár egy év börtönnel is sújthatják az új törvényjavaslat értelmében.

Csupán néhány évvel ezelőtt, kilencvenhat évesen hunyt el Rochus Misch, Adolf Hitler testőre, a Führerbunker végóráinak utolsó szemtanúja.

Több tízezer zsidó és zsidószimpatizáns vonult fel Izrael mellett Washingtonban, ám ez nem mindenkinek volt kedvére.

A közelmúltban az amerikai Massachusetts állambeli West Brookfield városában a zsidókat célzó „sértő üzeneteket” tartalmazó visszazárható zacskókat osztottak szét, ami médiahisztériát váltott ki.

A Pink Floyd énekese, Roger Waters egy negatív „fiktív fasiszta diktátort” alakított az együttes németországi fellépésén, de ez nem zavarta a német hatóságokat, hogy „náci propagandával” vádolják meg.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

Szigorú beléptetés, hatalmas sajtóérdeklődés és csurig telt tárgyalóterem – elkezdődött az antifasiszta támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken hétfő reggel.

Tíz napja volt hivatalban Vilhelm Junnila finn gazdasági miniszter. A politikus azt mondta, hogy „a kormány fennmaradása és Finnország jóhírének megvédése érdekében” távozik posztjáról.

A brazil szövetségi rendőrség szerint 2019 óta megugrott a „neonácizmusra való felbujtás” miatt indított nyomozások száma, amely idén is „jelentős növekedést” mutat.

A Nyilaskeresztes Párt Szálasi Ferenc nemzetvezető részvételével tartotta meg december havi Nagytanácsát, jelentette 1944 decemberében a Magyar Távirati Iroda.

Március 12-én a belgiumi szélsőjobboldal egyik kulcsfiguráját egy év börtönbüntetésre ítélték, valamint súlyos pénzbírsággal is sújtották – írja a Kuruc.info a Politico nyomán.

A szvasztika, azaz a 90 fokban hajlított ágakkal bíró kereszt fontos szimbólum több egykori és ma is élő hitrendszerben egyaránt. Az idők során jelképezte többek között a jó szerencsét, a teremtés végtelenségét és a legyőzhetetlen, forgó Napot.

Rendőrökre támadtak szélsőbaloldali tüntetők Németországban több városban szerda este rögtönzött demonstrációkon, amelyeket egy szélsőbaloldali terroristára kirótt börtönbüntetés miatt tartottak.

Iszonyatos dráma folyt a mai Széll Kálmán tér környékén 1945. február 11-én, amikor Budapest magyar és német védői megpróbálták áttörni a szovjet ostromgyűrűt.