Kövess minket -on és -en!

47 éven át egy titokzatos spanyol család tulajdonában voltak azok a sokáig ismeretlen fotók, amelyek az 1967-ben a bolíviai hadsereg által kivégzett Che Guevara holttestéről készültek. 

A képeket az AFP francia újságírója, Marc Hutten készítette, majd átadta azokat Imanol Arteaga nagybátyjának, Luis Cuarterónak.

„A Bolíviában misszionáriusként dolgozó nagybátyám, Luis Cuartero a nagynéném, illetve az édesanyám elmondása szerint egy francia újságírótól kapta a fotókat, s a szüleim 1967. november végi esküvőjén mutatta meg a családomnak” - mondta Arteaga. A férfi nagybátyja halála után hozta nyilvánosságra a ritka történelmi dokumentumokat.

A fényképek azokat a pillanatokat örökítik meg, amikor a bolíviai hadsereg bemutatja Che Guevara holttestét. Cuartero valószínűleg azért kaphatta meg a képeket, mert Hutten tartott attól, hogy nehézségekbe ütközhet Bolíviában, s nem tudná mindet kivinni az országból. A fotós végül négy vagy öt tekercset küldött összesen Párizsba. Mikor Hutten végül eljutott a francia fővárosba, ott már csak néhány fotót talált, a többinek nyoma veszett.

Ernesto "Che" Guevara 1951-ben motorkerékpáron bejárta Dél-Amerikát, és az ott látott szegénység miatt marxista gerillának állt. Habár Argentínában látta meg a napvilágot, Fidel Castro 1959-ben „született” kubai állampolgárnak nyilvánította a kubai forradalomban és Battista elűzésében nagy szerepet játszó gerillavezért, aki egykori orvostanhallagatóként a Kubai Nemzeti Bank elnöke lett.

Guevara azonban a kommunista forradalom exportálását tartotta élete fő céljának, ezért előbb Kongóba, majd Bolíviába ment. Miután a négerek körében nem járt sikerrel, dél-amerikai ország lakosait sem tudta maga mellé állítani, majd 39 éves korában Barrientos bolíviai elnök parancsára a hadsereg elit egysége kivégezte. Latin-Amerikában máig egyfajta apokrif szentként tisztelik, másutt szimplán egy kommunista terroristának tartják.

Kövess minket -on és -en!

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

Elfogták múlt héten Párizsban azt az albán antifasiszta terroristát, akit a magyar hatóságok azzal gyanúsítanak, hogy társaival erőszakcselekményeket követett el a 2023-as Becsület Napja előtt.

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

Németországban nagyon sokan gondolják, hogy az 1923-as hiperinfláció jelentősen hozzájárult a nemzetiszocialista párt felemelkedéséhez.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert. 

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

A rendőrök elfogták két feltételezett kivitelezőjét a hétfőn történt józsefvárosi rajtaütésnek, ahol öt-hat kapucnis, feketébe öltözött aktivista vette kezelésbe a Fáklya nevű szélsőséges baloldali szervezet vetítését a józsefvárosi „Kesztyűgyár” nevezetű közösségi házban.

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.

Csaknem pontosan 60 éve, 1964. november 28-án Hannoverben megalakult a Német Nemzeti Demokrata Párt (Nationaldemokratische Partei Deutschlands - NPD). Az elmúlt hétvégén tartotta meg az immár Die Heimat (Szülőföld) névre keresztelt szervezet a 39. rendes pártkongresszusát.

Chris Minns, az ausztrál Új-Dél-Wales szövetségi állam miniszterelnöke megfogadta, hogy határozottan fellép a jobboldali „szélsőségesekkel” szemben, mindössze azért, mert egy csoport nemzetiszocialista balaklavát viselve felszállt egy sydney-i vonatra az Ausztrália napon.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

A brit uralkodó osztály teljes mozgósítást rendelt el a néger suhanc által megkéselt fehér kisgyerekek halála miatt kirobbant spontán tiltakozás leverésére. 

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

Mindig bátorító, amikor a tudományos felfedezések megerősítik azt, amit az emberek mindig is tudtak. Különösen így van ez manapság, amikor a józan észt elnyomják, de a tudomány mégis megerősíti azt (ami ilyen esetekben forradalminak tekinthető).

Miután Olaszországban EP-képviselőnek választották az antifasiszta Ilaria Salist, a magyar rendőrség elengedte a házi őrizetből az antifasiszta útonállót. Most a Guardiannek panaszkodott egy sort, hogy milyen körülmények között tartották fogva.