Kövess minket -on és -en!

Bőrfejű. Vágyak és félelmek esszenciája sűrűsödik össze ebben az egyszerű szóban.

Megborzonganak tőle azok, akik félnek tőle, de azok is átérzik a szóhoz tartozó többlet jelentéstartalmat, akik annak vallják magukat. Skinheadnek lenni nemcsak öltözködés, zenei szimpátia vagy egyéb külsőség, hanem életstílus, gondolkodásmód, sőt kőkemény politikum. Politikum – annak a legradikálisabb fajtájából, és ezzel együtt már érthető az alkalmazott jelző.

Magyarország nyolcvanas – kilencvenes évekbeli történelme nem lenne teljes mértékben érthető a skinhead-mozgalom ismerete nélkül. A tar fejű ifjak – bár akartak – a nagypolitikába érdemben nem szólhattak bele, de azért sokszor sikerült felkorbácsolniuk a közélet langyos állóvizét. Persze néha mások kavarták fel a nevükben, és a felkavarodó iszap sokakra ráfröccsent. Van, aki máig igyekszik lemosni magáról.

Az elmúlt időszak – de egyelőre még nem korszak – skinhead eseményei, történései egy könyv lapjaira kívánkoztak. Végül két vállalkozó szellemű filosz, egy újságíró hölgy és egy történész, bele merte vágni a fejszéjét a kemény fába. (Reméljük, egyetlen vaskos ág sem hullik ezért a fejükre!) Hosszú feltáró munkával, morzsánként szedték össze az érdemi információkat, meginterjúvolták a régmúlt idők szereplőit (már aki kötélnek állt), fényképeket és dokumentumokat gyűjtöttek (mármint azokat, amelyek nem szig. titkosak máig), és nehezen szerzett tudásukat, két részre osztva, egy közel négyszáz oldalas, kemény borítójú és végig színes könyvbe foglalták. Címnek lakonikusan a már említett „Bőrfejűek” megnevezést adták.

A kötet első része szaktudományos szövegnek szánt átfogó történeti ismertetés. Lábjegyzetek, és a többi miegymás nélkül, de sok eredeti dokumentummal, újságcikkel, fényképpel. Amit összefoglalóan tudni lehet és érdemes a skin-ekről, az ebben megtalálható.

A másik rész egy interjúválogatás. A szokásos kérdés-felelet formában kerültek ide a skinhead színtér azon szereplői, akik, akár csak becenéven is, de vállalták a megnyilatkozást, és nyíltan, fesztelenül idézték fel a múltat.

A vállalkozás őszinte dicséretet érdemel. Ha van a valóságot a maga teljességében megmutatni kívánó kiadvány, akkor ez az. Ne feledjük azért néhány hiányosságát sem a műnek: a tárgyilagosság és őszinteség néhány esetben kissé propaganda-ízűre sikeredett, és több interjúalany a visszaemlékezéseibe észrevehetően a jelennek szánt üzeneteket bújtatott. A történész munkatárs figyelmét pedig egyszer-kétszer elkerülték azok az események, amelyekről nem született a korban „papír”.

Összefoglalva nyugodt szívvel kijelenthető hogy egy teljességre, szintézisre törekvő mű született, amely tartalmaz mindent, ami tudni érdemes. Ez a könyv mostantól megkerülhetetlen lesz. Akit érdekelt benne, az ebből minden lényegeset megtudhat, aki pedig tudományos igénnyel fordul a témához (politológusok, szociológusok, történészek), azok kézikönyvként is használhatják.

Ez a mind külcsínében, mind belbecsében kiemelkedően nívós kiadvány hozzájárul közelmúltunk történéseinek tisztázásához, és jó néhány ifjú nemzedék gondolkodásának megértéséhez.

Kövess minket -on és -en!

A „punk ötlet” régen az volt, hogy lementek a térre kannás borozni, most meg az, hogy két libsi diáklány kitalálja, miért ne lehetne Emese, a magyarság mitológiai ősanyja fekete.

Egy fehér patriótát, akit Ausztráliában bűnösnek találtak abban, hogy megszegte a tavaly elfogadott elnyomó törvényt, amely megtiltja a nemzetiszocialista köszöntés nyilvános használatát, börtönbe küldenek a nézeteiért.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

Meglepő hirdetés tűnt fel nemrég a legnagyobb magyar ingatlanos oldalon – egy, a csobánkai villaövezetben, a főváros szívétől alig húsz kilométerre fekvő századfordulós épület leírása ugyanis a következő mondattal nyit: eladóvá vált a hajdani Szálasi-villa.

Megdöbbentőnek nevezte a magyar külügyminiszter azt, ahogy a média kezeli Ilaria Salis ügyét. Szíjjártó Pétert egy Londonban tartott előadáson kérdezték antifa terroristanőről, és hangsúlyozta: azt az embert védik, aki azzal a céllal érkezett Budapestre, hogy agyonverjen embereket az utcán.

Adolf Hitler életének valószínűleg egyik legboldogabb pillanata az volt, amikor 1940. június 17-én reggel, a francia-belga határ közelében elhelyezett főhadiszállásán értesült a francia kormány fegyverszüneti kérelméről.

Ilaria Salis, az olasz útonálló antifa terrorista a másfél perces felvételen egy fotelben ül, hangsúlyozza, hogy házi őrizetben van, és megmutatja a bokáján elhelyezett elektronikus nyomkövetőt.

A német hadügyminiszternek végre leesett a tantusz. Boris Pistorius szerint Putyin ukrajnai hadjárata „többé már nem regionális háború”, mert Putyin egy új világrendért harcol.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Az olasz rendőrség szerdán bejelentette, hogy letartóztatott 12 nemzetiszocialistát, akik a Werwolf Division tagjai voltak, és „az intézmények magas rangú tisztviselői elleni erőszakos cselekmények végrehajtására készültek”.

A propaganda, a „marketing” és az „üzenet terjesztése” szféránk egyik – ha nem a legfontosabb – küldetése. Mindig is kulcsfontosságú része volt a küzdelemnek, a Kampfzeit napjaitól mindmáig.

Csaknem 80 évvel a második világháború befejezése után állhat bíróság elé egy 100 éves volt SS-tag. Gregor Formaneket a sachsenhauseni koncentrációs táborban elkövetett „3322 gyilkosságban való bűnrészességgel” vádolják.