Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Korábban keveset tudtunk a Reichsbräuteschulékról, azaz a birodalmi menyasszonyképzőkről, ahol a házimunkától kezdve mindenre felkészítették a jelölteket.

A róluk készült fekete-fehér fotók a kéthetente publikált NS-Frauen Warte női újságban jelentek meg. 

A koblenzi Német Szövetségi Archívumban fellelhető dokumentumok bepillantást engednek az iskola mindennapos működésébe, ahol egy szabálykönyv részletezte, hogy a leendő feleségnek egy esküt kell tennie a szigorú képzésen való részvétel kapcsán, amit még jó néhány ígéret követett.

Az első iskola egy hatalmas, 1937-ben épült villában működött a berlini Wannsee tavában lévő Schwanenwerder-szigeten, közel Joseph Goebbels és Albert Speer házaihoz. Egy akkori újságcikk szerint a képzés célja az volt, hogy az egyszerű leányokból komoly háziasszonyokat neveljenek. Egy hivatalos röpirat szerint egyszerre 20 lány vett részt a képzésben, lehetőleg az esküvő napját megelőző két hónapban, hogy lelkileg és fizikailag is felépüljön, elfelejtse a korábbi szakmájából fakadó gondokat, megtalálja a megfelelő utat, s örömét lelje, mint feleség. Az okítás valójában hat hétig tartott, s 135 birodalmi márkába került.

A nebulók megtanulták az alapvető, akkor még igen időigényes háztartási munkák csínját-bínját, úgy mint a főzést, vasalást, kertészkedést, gyermeknevelést és az állattenyésztést, s egy kis lakberendezési ismeretre is szert tettek. Mindemellett elsajátították a politikai beszélgetések alapjait is. Továbbá ígéretet tettek, hogy gyermekeiket a nemzetiszocialista eszmék szerint fogják nevelni, s hogy házasságot nem templomban, hanem ősi német szertartás keretében fogják megkötni, illetve hogy halálukig hűek lesznek a népükhöz.

Az NS-Frauenschafton, vagyis a legfőbb nemzetiszocialista női szervezeten keresztül próbálták a hölgyeket a feleségszerepre tanítani, a házasodási kedvet pedig ezer birodalmi márkának megfelelő állami hitellel kívánták ösztönözni.

Az első menyasszonyképzőt több is követte, s az 1940-es évek elejére csak Berlin területén már kilenc működött, de voltak intézményei Oldenburgban és Tübingenben is. Ezek az elit iskolák kezdetben az SS-feleségeknek voltak fenntartva, később azonban más német lányok is beiratkozhattak, akiket alkalmasnak tartottak.

Az iskola létrejötte Heinrich Himmler és Gertrud Scholtz-Klink, az NS-Frauenschaft karizmatikus vezetője közreműködésének eredményeképpen jött létre, utóbbi határozottságával és eltökéltségével nagyban hozzájárult a képzések elterjedéséhez. Az iskola és az onnan kikerülő asszonyok tulajdonképpen a nemzetiszocialista állam ideológiájának központi magja volt.

A háború előrehaladtával a menyasszonyképzők szerepe radikálisan lecsökkent, bár egy-két iskola még 1944-ben is működött.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

A Neokohn című zsidó szupremácista online hírlap egyik olvasója fotózta le a nem hétköznapi matricát.

Diszkréten szállították le a nyomozók Ulain Ferencet a Bécs felé tartó gyorsvonatról. Bár a nemzetgyűlési képviselő és ügyvéd meghallgatása és társainak elfogása minden paláver nélkül történt meg, az ügy mégis nagyot robbant.

Ismét nyilatkozott antifa erőszaktevő Ilaria Salis börtönben szerzett barátnője, Carmen Giorgio, hogy a magyar börtönállapotok „rémségeiről” beszéljen.

Brit tudósok az adófizetők pénzéből finanszírozott projekt keretein belül keresik a tej és a gyarmatosítás közötti összefüggést.

„Amerika megbukott, mert egy társadalomban, ahol a hasznossági princípium mindenekfelett való, a morális felelősségérzete elsorvad” – ezt írja Márai Sándor 1957. november 5-én naplójába, s hozzáteszi, a Nyugat magyar forradalommal szembeni árulását nem lehet megbocsátani, és senki nem hisz többé a Nyugatnak.

A mennoniták anabaptista felekezetét a 16. században hozta létre egy frízföldi reformátor, Menno Simons. A javarészt Poroszországban letelepedett mennoniták a 18. században a militarista alapokra épülő államból II. Katalin cárnő Oroszországába menekültek.

A részvevők a legújabb adásban a rasszokról,  a rasszkérdést megközelítő különféle szemléletekről, és egy világnézetileg helyes, egészséges rassztudatról beszélgettek.

Ilaria Salis, az olasz útonálló antifa terrorista a másfél perces felvételen egy fotelben ül, hangsúlyozza, hogy házi őrizetben van, és megmutatja a bokáján elhelyezett elektronikus nyomkövetőt.

A világ félrevezetett népei, főként az amerikai demokrácia szemében ma is úgy él a hajdanvaló „Csehszlovákia”, mint a „humanizmus és a becsület, a jólét ás szocialista igazságosság” hazája – ezzel szemben persze a régi Magyarországot szeretik úgy feltüntetni a csehek, mint a feudalizmus, a reakció, túlzó sovinizmus földjét.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

Az immár száz napja tartó folyamatos szőnyegbombázásokkal az izraeli hadsereg (IDF) elhomályosította az angol–amerikai haderő egyik legfényesebb második világháborús hőstettét, amely abból állt, hogy 3 nap alatt letarolta Drezda épületeinek harmadát, ártalmatlanítva 25 ezer „nácit és potenciális nácit”.

A „náci fasizmus” elleni partizánharcot éltette Ilaria Salis, a Magyarországon fogva tartott és az olasz szélsőbaloldal által az európai parlamenti választásokon jelöltként indított terrorista a második világháború végére emlékező olaszországi ünnep alkalmából.

Egy „náciszimpatizánsok” által tartott rendezvényről készült videoklip jelent meg a német közösségi médiában, ami hatalmas zsidó-liberális hisztériát keltett Németországban.