Kövess minket -on és -en!

Az ezredforduló óta az amerikai (és nyomukban egyre inkább a nyugati) egyetemek mély kulturális válságot élnek át, amelyet a szólásszabadsággal szembeni bolsevik intolerancia és a fanatikus szélsőbaloldali aktivizmus elhatalmasodása fémjelez.

A jelenség főleg a társadalomtudományi fakultásokon pusztít, amelyeket mára gyakorlatilag gyarmatosított az úgynevezett interszekcionális identitáspolitika, áltudományok egész sorát eredményezve az „elnyomottnak” deklarált társadalmi, etnikai vagy nemi kategóriákhoz tartozó diákok állítólagos „személyes traumáira” – valójában pszichopatológiáira – alapozva. A köztük zajló abszurd szektás viták és agresszív személyes torzsalkodások pedig csak táplálják az egyetemi miliő radikalizálódását.

Manapság az amerikai (és bizonyos mértékig a nyugati) egyetemistákat, ezeket a gyakran érzelmileg retardált és társadalmilag infantilizált fiatalokat mintha egy generációs hisztérikus neuraszténia kerítette volna hatalmába, amelynek tünetei a bármiféle kritika elviselésére való képtelenség, a szélsőséges narcizmus és a feminin szolipszizmus. Mindez, mondhatni, bele volt kódolva a nyugati társadalmi pszichébe.

„Az amerikai tetterő, amely egy férfiak uralta ország eredménye volt, hamarosan a múlté lesz. A férfifölény összeomlásával ebben az országban egy degenerált nemzetnek nézhetünk elébe. A nemek eltörlésének végül a dekadenciában lesz meg a termése, amely jelenség már elkezdődött. Az amerikai karakter elleni társadalmi forradalom hatása az amerikai férfiak elnőiesedése lesz – a folyamat már előrehaladott stádiumban van.” Ezt dr. William J. Hickson, a Chicagói Egyetem pszichopatológusa írta a múlt század harmincas éveiben. Nostradamusszal ellentétben ő tényleg megjósolta a jövőt.

Valójában a rohamosan elnőiesedő nyugati társadalomban a nyafogás és az áldozati szerepjátszás növeli a társadalmi státust, miközben a „mérgező férfiasságot” tanúsító fehér férfiak – akiknek a természet rendje szerint magas a státusuk – a társadalmi ranglétra aljára száműzetnek. Ez az úgynevezett siránkozó zsarnokoskodás (crybully) jelenség, amelynek szellemében az „áldozatok” érzéseinek megsértése miatti nyavalygás a zaklatás és megfélemlítés egyik formájává vált, lehetővé téve az állítólagos áldozati státus társadalmi uralmi eszközként való használatát.

Nem csoda, hogy egyre több nyugati fiatal azonosítja önmagát pánszexuálisként és folyékony neműként (genderfluid). Néhány éve még a biszexualitás volt a legdivatosabb a közösségi médiában, most a pánszexualitás az új kedvenc szexualitás. A homoszexualitás már nem elég menő, mert nem elég elnyomott. Nyugaton ugyanis minél „elnyomottabb” valaki, annál jobb a társadalmi megítélése. A pánszexualitás azért vonzó, mert akik így azonosítják önmagukat, azok áldozatként pózolhatnak, de továbbra is randizhatnak a másik nem képviselőivel. Ez így működik. A nemi identitás megváltoztatása egy gyors, látványos és hatékony módja az úgynevezett privilégiumpontoktól – vagyis a normális heteroszexuális lét stigmájától – való megszabadulásnak. Ugyancsak népszerű új trend a folyékonyneműség. Aki folyékony neműnek mondja magát, az akkor is „áldozatként” tetszeleghet, ha nem veti magát alá az egész nemváltoztató hormonadagolásnak, amelyet azok művelnek, akik tényleg mentálisan diszfóriások.

Pszichológusok szerint a zoomer nemzedék (az 1997–2012 között születettek) társadalmi és politikai hiperszenzitivitását két tényező okozta. Egyrészt az idősebbek által köréjük font védőháló, amely megakadályozta őket abban, hogy a saját élettapasztalataikra hagyatkozva ténylegesen is kilépjenek a gyermekkorból. Másrészt a digitális technikák túl korai és mértéktelen használata, amely lehetővé tette számukra, hogy kortársaikkal kommunikálva befolyásolják egymást, egyfajta véleményterrort gyakorolva.

Ezekre a fiatalokra az angolszász országokban a „hópihe” (snowflake) elnevezést használják, érzelmi törékenységükre, beteges túlérzékenységükre, hisztérikus sértődékenységükre utalva, amely többek között a párbeszéd és a vita kategorikus elutasításában nyilvánul meg részükről, azon az alapon, hogy szerintük „a szavak ölnek”. Így aztán minden ürügyet felhasználnak a nekik nem tetsző, jellemző módon „politikailag inkorrekt” (rasszista, antiszemita, iszlamofób, homofób, mizogin, transzfób, szexista stb.) vélemények cenzúrázása, elhallgattatása, eltörlése (cancel culture), az efféle véleményeket hangoztatók nyilvános megszégyenítése (online shaming), az internetes lincselő csőcselék rájuk uszítása (doxing), végül pedig a világhálóról való kiűzésük és kitiltásuk (deplatforming) érdekében.

Ugyanezek a fanatikus Torquemada-tanoncok önmaguknak viszont „biztonságos teret” (safe space) követelnek tanintézeteikben, ahová elmenekülhetnek az őket érő stressz – lényegében a rögeszméiket érintő bármilyen kritika – elől, és idegnyugtató, relaxációs zenét hallgathatnak, amikor például olyan előadó szólal fel, akinek nem osztják a nézeteit, és történetesen nem sikerült megakadályozniuk a fellépését. Nyilvánvalóan az ő törékeny lelkivilágukat megkímélendő döntött úgy legutóbb a YouTube videómegosztó, hogy ezentúl láthatatlanná teszi a feltöltött tartalmak alatti nemtetszések (dis­like-ok) számát, úgymond a tartalomkészítők „zaklatásának” megelőzése érdekében. Manapság a nemtetszés már zaklatásnak minősül. Ez a legfiatalabb nemzedék az „önbecsülés” kultúrmarxista teoretikusai által befolyásolt oktatásban részesült, amelynek patologikus narcizmus lett az eredménye.

Nyugaton valójában a fiatalabb millenniumiak (25–34 évesek) alkotják az utolsó nemzedéket, amely még elég idős ahhoz, hogy világosan emlékezzen arra, milyen érzés egy funkcionális társadalomban élni. Az a (viszonylag) békés, idilli és homogén társadalom, amelyben felnőttek, nem létezik többé. Romjain egy zsarnoki és aberrált multikulturális techno-disztópia épült ki a szemük láttára, amelyet egyre inkább ellenséges idegenek népesítenek be és vonnak az ellenőrzésük alá. Miután rádöbbentek, hogy ehhez az új társadalomhoz már nem érdemes hozzájárulniuk, sok fehér fiatal fiú egyszerűen visszavonul egy fantáziavilágba, belemerülve a videójátékozás, pornónézés, kábítószerezés végzetes örvényébe, bármilyen módszert alkalmasnak találva a valóságból való elmenekülésre. Ragnarök közeleg.

Kövess minket -on és -en!

Az ausztrál hatóságok visszavonták egy brit férfi vízumát, miután a gyanú szerint nemzetiszocialista jelképeket terjesztett és „erőszakra uszított” a zsidókkal szemben. Ausztrália belügyminisztere megerősítette, hogy megtették az előkészületeket a férfi kiutasítására.

A német hatóságok letartóztattak egy férfit, akit azzal vádolnak, hogy saját vérével horogkereszteket festett épületekre, valamint csaknem 50 járműre a hesseni Hanau városában.

Amerikában a Goldman Sachs korábbi vezérigazgatója egy 2008-as típusú válság szagát érzi. Lloyd Blankfein, aki 2006 és 2018 között vezette a bankot, megkongatta a vészharangot a 3 billió dolláros amerikai magánhitelpiacon. 

Egy alsó-ausztriai vendéglő április 20-án – Adolf Hitler születésnapján – felvette az étlapjára a diktátor egykori kedvenc ételét, a tojásos nokedlit. Az eset hatalmas botrányt kavart – írja a Heute.at.

Lipcsében az antiimperialista és szélsőbaloldali migránsok (Migrantifa) készültek összecsapni a filoszemita, németellenes szélsőbaloldaliakkal (Antifa Ost).

A müncheni felsőbíróság súlyos testi sértés miatt 5 év börtönbüntetésre ítélte Hanna S.-t, akit azzal gyanúsítottak, hogy társaival 2023-ban, a Kitörés Emléknapon Budapesten „szélsőjobboldalinak tartott” embereket vertek össze.

A német külügyminiszter, Johann Wadephul közölte, hogy a jövő héten ismét felveszik a kapcsolatot Magyarországgal, mert jobb fogvatartási körülményeket kívánnak elérni a szélsőbalos erőszakkal vádolt Maja T. (eredeti nevén Simeon Ravi Trux) számára – írja a Die Welt.

M. Katonka Mária (1913–1997) hungarista újságírónő a II. világháború után Nyugat-Európába, majd Kanadába került és onnan politikai meggyőződése miatt soha haza nem térhetett.

Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter egy a napokban adott interjúban arra a kérdésre, hogy Oroszország és Kína nyújt-e katonai vagy legalább hírszerzési támogatást országának, diplomatikusan és lakonikusan „jónak” minősítette a két „stratégiai partnerükkel” fenntartott kapcsolatot, amely szerinte a „katonai együttműködésre” is kiterjed. 

Németországban a második világháború óta tavaly volt a legalacsonyabb a születések száma - derült ki a Destatis szövetségi statisztikai hivatal által közzétett adatokból.

Hans Baur altábornagy évtizedeken át komolyan kötődött Adolf Hitlerhez. Ő volt a magánpilótája, de a vezérkar több más, magas rangú tisztjét is rendszeresen szállította.

Az USA és Izrael Irán elleni háborújának első fordulójában az agresszor egyetlen stratégiai célja sem valósult meg: sem a rezsimváltás, sem az iráni atomprogram leállítása, sem pedig az ország ballisztikusrakéta-képességeinek felszámolása.

Úgy látszik, hogy az ünnepek közeledtével a német rendőrök szeretnek sportot űzni abból, hogy kiröhögtessék magukat a józanul gondolkodó polgárok által.

Az Amerikai Egyesült Államok Külügyminisztériumának „Rewards for Justice” (RFJ) programja akár 10 millió dolláros jutalmat kínál azoknak, akik olyan információkkal szolgálnak, amelyek négy, az amerikai kormány által külföldi terrorista szervezetnek (FTO) minősített, Európában működő antifa csoport pénzügyi működésének megzavarását eredményezhetik.

A Waffen-SS gyalogsági harcászata (a szárazföldi haderő elődjétől némileg eltérően) elsősorban az első világháborús német rohamcsapatok tapasztalatai alapján alakult ki.