Kövess minket -on és -en!

Július 16-án a Légió Hungária immár negyedik alkalommal rendezte meg a Titkolt Ellenállás zenekar tragikusan elhunyt énekesének tiszteletére a Cseresznye Gyuri Emléknapot.

A megemlékezés az előző évekhez hasonlóan a debreceni Köztemetőben vette kezdetét, ahol a Légió Hungária tagjain kívül, Gyuri egykori barátai és tisztelői képviseltették magukat.

A temető bejáratánál zászlókkal és egy kifeszített molinóval, melyen egy Titkolt Ellenállás dalból származó idézet volt olvasható sorakozott fel félszáz ember, majd vette kezdetét a méltóságteljes emlékmenet.

A sírhoz érve Kis Árpád Hajdú-Bihar a Légió Hungária megyei divíziójónak vezetője konferálta fel Kima Norbertet Gyuri egykori zenésztársát és barátját, aki beszédében felidézte a nyolc évvel ezelőtti szörnyű napot. A rossz emlékeken túllépve mesélt Gyuri vidám és közvetlen természetéről, amivel hamar megkedveltette magát az együttes rajongóival.

Kima Norbertet a Vérszerződés frontembere Geri követte, aki felelevenítette a közös találkozásokat, megköszönte a résztvevőknek jelenlétüket és nyomatékosította feladatunkat, a láng továbbadását.

Ezután Incze Béla a Légió Hungária vezetőségi tagja vezényelte le a „Vagyunk” rítust, amelyre Cseresznye György nevének felhangzása után a Vagyunk! felkiáltás törte meg a Nagyerdő köztemetőjének csendjét.

Megemlékezésünk zárásaként rákerültek Gyuri sírjára a Légió Hungária, a Betyársereg és a Hungarian Hammerskins koszorúi, valamint a résztvevők mécsesei és virágai.

A temetőből kifelé sétálva idén is fejet hajtottunk a szurkolói és mozgalmi élet másik tragikusan elhunyt alakja, Komáromi Gábor „Komcsi” sírjánál.

Emléknapunk egy debreceni szórakozóhely különtermében folytatódott, ahol kerekasztal beszélgetésre invitáltuk az érdeklődőket. Az eszmecsere mottója: Mozgalmi élet, zene, politika – ami elmúlt és ami van!

Résztvevői pedig Kima Norbert a Titkolt Ellenállás zenekar volt vezetője, Tyirityán Zsolt a Betyársereg vezetője és Geri a Vérszerződés zenekar frontembere voltak. Közönségünk nagy érdeklődéssel és fegyelmezetten élvezte a különleges csemegét, a közel kétórás időutazást a skinhead és NS zenekarok történeteit, ezek mozgalmi-politikai viszonyait és nem utolsó sorban, a „mit hozhat a jövő?” kérdésének megvitatását. A pulpituson ülők őszintén, tabuk nélkül fejtették ki meglátásaikat, tapasztalataikat és osztották meg személyes élményeiket a közönséggel.

A bajtársi-baráti találkozó ezzel még nem ért véget, az emlékezők magja kötetlenebb formában egészen hajnalig beszélgetett és többek közt a Titkolt Ellenállás legendás számait hallgatva szórakozott.

Kövess minket -on és -en!

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

1941 őszén úgy tűnt, hogy a zsidó-bolsevik fenevadat  is eltiporja a Wehrmacht, amely 1941. október 2-án indította meg az offenzívát a főváros, Moszkva ellen.

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

Az esztergomi Kaleidoszkóp Házban rendezik a Blanket Hill koncertjét. A luxemburgi antifa zenekar az eseményre készült plakátjával egyértelmű és erőszakos üzenetet fogalmazott meg, mely a tavaly februári támadásokra emlékeztet.

Egy csoport nemzetiszocialista demonstrált az „Anne Frank naplója” című színházi előadás előtt Michigan állambeli Livingston megyében, a holokauszt propagálása ellen tiltakozva.

Az immár száz napja tartó folyamatos szőnyegbombázásokkal az izraeli hadsereg (IDF) elhomályosította az angol–amerikai haderő egyik legfényesebb második világháborús hőstettét, amely abból állt, hogy 3 nap alatt letarolta Drezda épületeinek harmadát, ártalmatlanítva 25 ezer „nácit és potenciális nácit”.

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

A varégok a mai Svédország területén a középkorban letelepedett vikingek. De honnan jöttek ezek a vikingek, akikről a ma emberének a varkocsos, szakállas, baltát lóbáló északi óriások jutnak elsőre az eszébe?

Vélhetően hazafias aktivisták a kommunizmust a zsidósággal azonosító matricát ragasztottak az érdi vasútállomás egyik padjára. A címkén a következő felhívás olvasható: „Küzdj a zsidó zsarnokság ellen! Harcolj a népedért!”

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

Közösség tagja elleni erőszak és plakátrongálás miatt fogtak el egy idős fővárosi férfit – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Police.hu-n.

Adolf Hitler életének valószínűleg egyik legboldogabb pillanata az volt, amikor 1940. június 17-én reggel, a francia-belga határ közelében elhelyezett főhadiszállásán értesült a francia kormány fegyverszüneti kérelméről.

Titkos dokumentumfilm készült Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártja, az Olaszország Fivérei ifjúsági tagozatáról, mely azt a köztudomású tényt igyekezett „leleplezni”, hogy a tagozat erősen fasiszta irányultságú.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 15-én 15 óra 30 perckor.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.