Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Légió Hungária szolidáris minden politikai okokból bebörtönzött nacionalistával Európa szerte. Egy akció keretei közt a Hunnia-ügy vádlottjai és Pedro Chaparro a Democracia Nacional egyik vezetője mellett álltak ki.

 Mint az ismert a közelmúltban a Hunnia-ügy vádlottjait első fokon összesen 117 év fegyházra ítélték. A vérlázító ítélet szigorúbb, mint első verziója volt, melyet semmissé tett a másodfokú döntés és elölről kellett kezdeni a tárgyalásokat. A bírói döntés értelmében számos személy nem védekezhet szabadlábon, annak ellenére, hogy a több mint egy évtizede zajló ügymenet során együttműködőek voltak a hatóságokkal. 

Számos európai országban várják bajtársaink a szabadság pillanatát, akiket igazságtalanul, politikai tevékenységük nyomán ítéltek letöltendő börtönbüntetésre. Nem kivétel ez alól Spanyolország sem, ahol a Democracia Nacional egyik vezetője Pedro Chaparro három és fél éves börtönbüntetését kezdte meg a közelmúltban, amiért 2014-ben több bajtársával megzavartak egy szabadkőműves gyűlést, melynek a katalán szeparatizmus támogatása volt a témája. Az esetről készült videó alább:

A videóban Chaparro, aki elveszi a szónok mikrofonját.

A szolidaritási akció lebonyolításakor még nem volt ismert, hogy a német bíróságok ismételten letöltendő börtönbüntetésre ítélték Ursula Haverbeck asszonyt, aki ha jogerőre emelkedik a döntés ezúttal a jelenlegi német kormány bevándorláspolitikájának bírálata okán kénytelen börtönbe vonulni. A 94 éves hölgy nem először válik a hatalom foglyává a politikai korrektséget semmibe vevő véleménynyilvánításai miatt, és már a legutóbb is az EU legidősebb női politikai elítéltje volt. 

A szolidaritási akcióról készült videó:

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Bocsánatkérő közleményt adott ki a Michigani Állami Egyetem, miután a szombat esti meccs előtt Adolf Hitler képe jelent meg az eredményjelzőn – írja a CNN nyomán a 24.

2019-ben az eleki Resetár András házfelújítást végzett, mikor megdöbbentő felfedezést tett az ingatlanban, amely egykor a Faulhaber család otthona volt.

Nagyjából tizenkét kommunista jelent meg a IV. kerületi Tanácsköztársaság-szobornál, hogy méltassa a Kun (Konh) Béla-féle vörös terrort. Velük szemben kétszer ennyi hazafi fejezte ki nemtetszését – írja a Magyar Jelen.

Amszterdam önkormányzata 100 ezer eurót fizet kártérítésként amiatt, hogy a város a második világháború alatt a villamosjegyekből származó pénzből 48 ezer zsidót szállított a német munkatáborok felé – írja az MTI.

Az első bécsi döntés, így a felvidéki magyarság jelentős részének hazatérése az elmúlt évszázadok kevés sikeres, ám annál jelentősebb epizódjának egyike a magyar történelemben.

A német hazafit a rendőrség szerint „a migránsok elleni gyűlölet vezérelte”, külföldről származó, invazív hátterű szomszédait akarta felrobbantani.

Aki nem volt a fronton, nem tudja elképzelni, milyen érzés napról-napra embereket ölni. Ellenfeleid jönnek feléd, lőnek, még nem találtak el, de menekülni nincs idő.

Körözést adott ki Yaroslav Hunka 98 éves kanadai állampolgár, a Waffen-SS Galícia ukrán hadosztályának veteránja ellen az orosz belügyminisztérium.

Túlságosan roncsolódtak azok a kéz- és lábnélküli emberi csontvázak, amelyekre Hitler keleti fronti főhadiszállásánál, a mai Lengyelország területén leltek, így lehetetlen megállapítani az áldozatok kilétét, illetve haláluk okát.

Az tény, hogy november 4-én hajnalban a szovjet csapatok ismét rátörtek Budapestre, Nagy Imre a Jugoszláv nagykövetségre menekült. Az viszont egyáltalán nem igaz, hogy ezen a napon leverték volna a szabadságharcot. Sőt.

A bolsevik Vörös Hadsereg 1944 nyarán az egész keleti frontvonalon támadásba lendült. Északon Lengyelországban átkelt a Visztulán, de a Keleti-Kárpátokban az Árpád-vonalat nem tudta áttörni a magyar és német védők szívós ellenállása miatt.

Az 1944 őszén szovjet megszállás alá került Kecskeméten a nyugat-magyarországi harci cselekmények és a világháború vége után is még fél évvel, 1945 karácsonyán is előfordultak a szovjet katonák által elkövetett rablások és gyilkosságok a polgári lakossággal és az újonnan felálló rendőrség tagjaival szemben egyaránt.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Engem és a legjobb barátnőmet együtt vittek ki a Gulágra. Mariska, a barátnőm, öt évvel később térhetett haza, mint én. Ő is visszajött a szülőfalunkba. Azon nyomban meglátogattam...

A varégok a mai Svédország területén a középkorban letelepedett vikingek. De honnan jöttek ezek a vikingek, akikről a ma emberének a varkocsos, szakállas, baltát lóbáló északi óriások jutnak elsőre az eszébe?