Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Megszüntette a rendőrség a „tiltott önkényuralmi jelkép használata” miatti nyomozást Szálasi Ferencné sírjának ügyében – derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából.

A rendőrségi indoklás szerint nem történt bűncselekmény a zsidó-liberális média képviselőit „nyilaskeresztre emlékeztető” szimbólum elhelyezésénél. Arról, hogy milyen szakértői vélemények alapján szűntették meg a vizsgálatot, részleteket nem árultak el, de azt közölték, hogy gyanúsítotti kihallgatás nem történt az ügyben.

Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes a sajtó megkeresésére elmondta, a főváros részéről az ügyet lezártnak tekintik az „egyértelműen a temetői rendeletbe ütköző”, szintén a kereszttel és a Szálasiné Lutz Gizella mellett Szálasi Ferencet is ábrázoló képpel a sírkőre kerülő „Szálasi Ferenc emlékére” felirat letakarásával. A képpel kapcsolatban elmondta, sok sírkövön látni hasonlókat, a sírban nyugvókat akár családjuk körében, így az ellen kifogásuk nem lehet.

A keresztről való döntést sem tartja önkormányzati hatáskörnek, hiszen az ehhez hasonló ideológiai, jelkép-értelmezési kérdések messzemenő vitákat szülnének, amik nem egy városvezetés feladatai. A jelkép vizsgálatának Magyar Tudományos Akadémia általi vizsgálatát ugyan maga a főváros is tervbe vette, de az üggyel kapcsolatos rendőrségi nyomozás elindulása miatt végül nem látták azt szükségesnek.

Kiss Ambrus elmondta azt is, nem szeretnék, hogy politikai csatatérré változzon a temető, remélik, hogy a jelenlegi állapot és a rendőrségi döntés nyomán valamelyest nyugvópontra juthat a sír körüli „botrány”.

Meg nem erősített információk szerint amíg a sírkő az első cikkek megjelenése idején „szabályellenesen”, az elvárt engedélyeztetési folyamat végigjárása nélkül került a helyére, addig ma már szabályosan áll ott.

A temetőhöz időközben beadták a szükséges vázrajzot, amin a feliratokat, jelképeket egyébként nem kell szerepeltetni, így a sírjel jelenlegi állapotában szabályosnak tekintendő.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy viking nő lépett először partra az Újvilágban, méghozzá Kolumbusz előtt félezer évvel. De nemcsak Amerika felfedezésében volt az első, hanem abban is, hogy ott adott életet fiának, aki az első fehér gyermekként született a kontinensen, több mint 500 évvel Virgina Dare előtt.

A sikertelen hatalommegragadási kísérlet utáni per hozott országos ismertséget Adolf Hitlernek, amelyben egész Németország megismerhette nézeteit.

A balközép zöldpárt berlini politikusa Adolf Hitlert éltette, amikor a rendőrök éppen alkoholtesztre vitték.

Horogkeresztes zászlókat lengetve és a Führert éltetve vonultak fel fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoportok a floridai Orlandó városában a hétvégén.

A „német” gondolatrendőrség feloszlatott egy nemzetiszocialista rockkoncertet a türingiai Sonnebergben szombat este.

Jóllehet a biológiai fajfogalom nem azonos az etnográfiai fajfogalommal, mégsem nagyon különbözik tőle.

Szigorúbb fellépést kér számos zsidó szupremácista prominens a TikTok vezetőitől „a platformon elharapózó antiszemita tartalmak ellen”.

Életében Lothrop Stoddard (1883–1950) Amerika egyik legbefolyásosabb írója volt. A Harvardon szerzett doktori címet, tizenöt könyvet írt, beleértve sokat vitatott könyvét is, az 1920-as The Rising Tide of Colort.

Letakarták egy bécsi protestáns templom ólomüveg ablakait, mert azokon állítólag „antiszemita” motívumok szerepeltek, és az ablakok alkotója tagja volt a NSDAP-nak.

Közösség tagja elleni erőszak és plakátrongálás miatt fogtak el egy idős fővárosi férfit – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Police.hu-n.

A Denisz Kapusztyin vezette Orosz Önkéntes Hadtest (RVC) állítása szerint több, Oroszországban végrehajtott támadást vitt véghez 2022-es megalakulása óta, ám nem ő az egyetlen, aki orosz gyökerű, s ukrán oldalon harcoló fegyveres csoportot vezet.

Július 15-én hét hónap börtönre ítélték Hans Jørgen Lysglimt Johansent, a Szövetség – Alternatíva Norvégiának (Alliansen – Alternativ for Norge) párt elnökét.

A New York-i Citibank kirúgta egyik alkalmazottját, aki Instagramon „politikailag nem korrekt” megnyilvánulást tett közzé a Führerrel kapcsolatban.

A francia rendőrség megölt egy kés és vasrúd miatt egy férfit, aki a palesztinok elleni népirtás elleni tiltakozásul fel akart gyújtani egy zsinagógát az északnyugati Rouen városában.

Ha az 1939. augusztus 23-án Moszkvában aláírt német–szovjet megnemtámadási egyezményt, amelyet Ribbentrop–Molotov paktumnak szokás nevezni, meg akarjuk érteni, akkor vissza kell mennünk 1939 márciusára.