Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Tasmania a zsidó-liberális média tálalása szerint „történelmet írt azzal, hogy Ausztrália első államaként betiltotta a náci tisztelgést”.

Az új jogszabályt a tasmán parlament mindkét háza elfogadta.

A törvényjavaslat kifejezetten megtiltja a horogkereszt és a nemzetiszocialista tisztelgés nyilvános bemutatását, és bár még augusztusban a felsőház végső olvasatára vár, ez csak formalitásnak tekinthető, ellenállás nem lesz.

Az Ausztrál Zsidóság Végrehajtó Tanácsának (ECAJ) társvezérigazgatója, Peter Wertheim zsidó szupremácista megjegyezte, hogy a tasmán törvény „sok szempontból a legjobb és leghatékonyabb jogszabály ebben a témában Ausztráliában”.

„Alkalmazása nem korlátozódik csak egy-két náci szimbólumra. Ez minden olyan szimbólumra vonatkozik, amelyet náci vagy neonáci szimbólumként jelenítenek meg” – mondta.

„A törvény tiltja a náci gesztusok végzését is, először Ausztráliában.”

Azt is megjegyezte, hogy a jogszabályok széles körű felhatalmazást biztosítanak a rendőrségnek, hogy azonnal utasítsák a nemzetiszocialista jelkép eltávolítását, ha azt nyilvánosan kiállítják. Azokban az esetekben, amikor ezeket az utasításokat figyelmen kívül hagyják, a rendőrség jogosult az eltávolítást maga elvégezni.

A törvényjavaslat elsődleges kritikája az, hogy a tasmán törvényhozásban meghatározott büntetések lényegesen enyhébbek a más államokban meghozott hasonló szankciókhoz képest.

Ezenkívül a tasmán törvény tartalmaz egy „megszüntetési záradékként” ismert rendelkezést, amely azt jelenti, hogy az érvényessége 12 hónap után lejár.

Ha nem újítják meg vagy újból hatályba léptetik, a törvény ezen időszak után hatályát veszti.

Jeff Schneider, a Hobart Héber Gyülekezet elnöke így nyilatkozott: „A növekvő antiszemitizmus és szélsőséges időkben nagyra értékeljük, hogy a tasmán kormány elfogadta ezt a fontos törvényt.”

Schneider így emlékezett vissza: „2020-ban Tasmánia egyik régiójában egy lakos felhívta a gyülekezetet, és kifejezte megdöbbenését amiatt, hogy egy szomszéd náci zászlót húzott fel.”

A rendőrség vagy a kormány – akkor még – tehetetlen volt bármiféle intézkedés megtételére.

„Örülünk, hogy ez már nem így van” – tette hozzá a zsidó.

A Rágalmazásellenes Bizottság elnöke, a hírhedt zsidó szupremácista Dvir Abramovics azt mondta a következőket adta elő a sajtó megkeresésére: „A tasmánok most egy jobb, erősebb és toleránsabb Tasmániára ébrednek. Bár munkánk nem fejeződött be, ez egy újabb lépés a demokrácia kútjainak és alapjainak, dédelgetett életmódunk és hazánk védelmében.”

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy Simon Knittel antifaiszta összefogott, a Laut gegen Nazis (Hangosan a nácik ellen, LGN) nevű szélsőséges szervezettel és egy hamburgi ügyvédi irodával, hogy a védjegyhivatalon keresztül kisajátítsák a hazafias jelszavakat.

Oroszok és civil román rendőrök vették körül 1945. január 2-án Érdmindszentet. Senki sem távozhatott.

A Hetek című filoszemita lap egyik olvasója küldte be az újság számára azt a fotót, amelyen Budapesten, az Egyetem tér környékén kiragasztott, az említett orgánum szerint „uszító antiszemita” szövegű plakát látható.

Bár a mi hazánkos Novák Előd kérésére előbb tömegsport-rendezvényként felvette az állami szervező a Kitörés emléktúrát az Olimpiai Ötpróba Programba, később azt törölte.

A német hazafit a rendőrség szerint „a migránsok elleni gyűlölet vezérelte”, külföldről származó, invazív hátterű szomszédait akarta felrobbantani.

Alig egy évszázad alatt a feminista nőknek sikerült tönkretenniük a népszaporulatot mindenhol a nyugati világban.

Gabriele Marchesi szabadonengedéséről a milánói fellebbviteli bíróság döntött, amely elutasította Magyarország kiadatásra vonatkozó kérését, írja a Magyar Jelen a Milano.corriere.it nyomán.

Egy francia zsidó újságíró a Jerusalem Post-nak nyilatkozva mondta el, hogy az utcájában számos épületet megjelöltek az antiszemita aktivisták.

Másfél héttel ezelőtt a 2023-as antifa támadások elsőrendű vádlottját EP-képviselőnek választották az olasz állampolgárok. 

„Kaptam már olyan levelet is, hogy ezeket el kellene égetni” – mutat Bácsmegi Gábor, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum igazgatója azokra a második világháborús tárgyakra, melyek 2019-ben egy családi ház felújításakor kerültek elő.

Mihelyt a második világháború 1945-ben véget ért, Kanada és az USA elkezdett hajón élelmet szállítani az emberek százmillióinak, akik a háború következtében éhhalálnak voltak kitéve.

Az USA-ban egyre több fehér gyakorolja a kereszténység „afrikanizált” változatát, az ún. karizmatikus (evangéliumi) protestantizmust.

Kannibálszigetnek vagy a halál szigetének nevezik a Szibériában, az Ob folyó mentén található Nazino-szigetet, amely a sztálini terror egyik legsötétebb fejezetének helyszínéül szolgált.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) a „náci” ideológia és az SS iránti szimpátia kinyilvánítása miatt ítélt el öt Slovan-szurkolót.

A magyar származású önkéntesekből felállítandó Waffen-SS hadosztályok ügyében a tárgyalások még a Lakatos-kormány idején megkezdődtek. Az írásbeli, előzetes megállapodást végül is Beregfy Károly, a Szálasi-kormány honvédelmi minisztere és Otto Winkelmann, a magyarországi német SS- és rendőri erők parancsnoka 1944. október 23-án írta alá Budapesten.