Kövess minket
-on és
-en!
Tasmania a zsidó-liberális média tálalása szerint „történelmet írt azzal, hogy Ausztrália első államaként betiltotta a náci tisztelgést”.
Az új jogszabályt a tasmán parlament mindkét háza elfogadta.
A törvényjavaslat kifejezetten megtiltja a horogkereszt és a nemzetiszocialista tisztelgés nyilvános bemutatását, és bár még augusztusban a felsőház végső olvasatára vár, ez csak formalitásnak tekinthető, ellenállás nem lesz.
Az Ausztrál Zsidóság Végrehajtó Tanácsának (ECAJ) társvezérigazgatója, Peter Wertheim zsidó szupremácista megjegyezte, hogy a tasmán törvény „sok szempontból a legjobb és leghatékonyabb jogszabály ebben a témában Ausztráliában”.
„Alkalmazása nem korlátozódik csak egy-két náci szimbólumra. Ez minden olyan szimbólumra vonatkozik, amelyet náci vagy neonáci szimbólumként jelenítenek meg” – mondta.
„A törvény tiltja a náci gesztusok végzését is, először Ausztráliában.”
Azt is megjegyezte, hogy a jogszabályok széles körű felhatalmazást biztosítanak a rendőrségnek, hogy azonnal utasítsák a nemzetiszocialista jelkép eltávolítását, ha azt nyilvánosan kiállítják. Azokban az esetekben, amikor ezeket az utasításokat figyelmen kívül hagyják, a rendőrség jogosult az eltávolítást maga elvégezni.
A törvényjavaslat elsődleges kritikája az, hogy a tasmán törvényhozásban meghatározott büntetések lényegesen enyhébbek a más államokban meghozott hasonló szankciókhoz képest.
Ezenkívül a tasmán törvény tartalmaz egy „megszüntetési záradékként” ismert rendelkezést, amely azt jelenti, hogy az érvényessége 12 hónap után lejár.
Ha nem újítják meg vagy újból hatályba léptetik, a törvény ezen időszak után hatályát veszti.
Jeff Schneider, a Hobart Héber Gyülekezet elnöke így nyilatkozott: „A növekvő antiszemitizmus és szélsőséges időkben nagyra értékeljük, hogy a tasmán kormány elfogadta ezt a fontos törvényt.”
Schneider így emlékezett vissza: „2020-ban Tasmánia egyik régiójában egy lakos felhívta a gyülekezetet, és kifejezte megdöbbenését amiatt, hogy egy szomszéd náci zászlót húzott fel.”
A rendőrség vagy a kormány – akkor még – tehetetlen volt bármiféle intézkedés megtételére.
„Örülünk, hogy ez már nem így van” – tette hozzá a zsidó.
A Rágalmazásellenes Bizottság elnöke, a hírhedt zsidó szupremácista Dvir Abramovics azt mondta a következőket adta elő a sajtó megkeresésére: „A tasmánok most egy jobb, erősebb és toleránsabb Tasmániára ébrednek. Bár munkánk nem fejeződött be, ez egy újabb lépés a demokrácia kútjainak és alapjainak, dédelgetett életmódunk és hazánk védelmében.”