Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Tasmania a zsidó-liberális média tálalása szerint „történelmet írt azzal, hogy Ausztrália első államaként betiltotta a náci tisztelgést”.

Az új jogszabályt a tasmán parlament mindkét háza elfogadta.

A törvényjavaslat kifejezetten megtiltja a horogkereszt és a nemzetiszocialista tisztelgés nyilvános bemutatását, és bár még augusztusban a felsőház végső olvasatára vár, ez csak formalitásnak tekinthető, ellenállás nem lesz.

Az Ausztrál Zsidóság Végrehajtó Tanácsának (ECAJ) társvezérigazgatója, Peter Wertheim zsidó szupremácista megjegyezte, hogy a tasmán törvény „sok szempontból a legjobb és leghatékonyabb jogszabály ebben a témában Ausztráliában”.

„Alkalmazása nem korlátozódik csak egy-két náci szimbólumra. Ez minden olyan szimbólumra vonatkozik, amelyet náci vagy neonáci szimbólumként jelenítenek meg” – mondta.

„A törvény tiltja a náci gesztusok végzését is, először Ausztráliában.”

Azt is megjegyezte, hogy a jogszabályok széles körű felhatalmazást biztosítanak a rendőrségnek, hogy azonnal utasítsák a nemzetiszocialista jelkép eltávolítását, ha azt nyilvánosan kiállítják. Azokban az esetekben, amikor ezeket az utasításokat figyelmen kívül hagyják, a rendőrség jogosult az eltávolítást maga elvégezni.

A törvényjavaslat elsődleges kritikája az, hogy a tasmán törvényhozásban meghatározott büntetések lényegesen enyhébbek a más államokban meghozott hasonló szankciókhoz képest.

Ezenkívül a tasmán törvény tartalmaz egy „megszüntetési záradékként” ismert rendelkezést, amely azt jelenti, hogy az érvényessége 12 hónap után lejár.

Ha nem újítják meg vagy újból hatályba léptetik, a törvény ezen időszak után hatályát veszti.

Jeff Schneider, a Hobart Héber Gyülekezet elnöke így nyilatkozott: „A növekvő antiszemitizmus és szélsőséges időkben nagyra értékeljük, hogy a tasmán kormány elfogadta ezt a fontos törvényt.”

Schneider így emlékezett vissza: „2020-ban Tasmánia egyik régiójában egy lakos felhívta a gyülekezetet, és kifejezte megdöbbenését amiatt, hogy egy szomszéd náci zászlót húzott fel.”

A rendőrség vagy a kormány – akkor még – tehetetlen volt bármiféle intézkedés megtételére.

„Örülünk, hogy ez már nem így van” – tette hozzá a zsidó.

A Rágalmazásellenes Bizottság elnöke, a hírhedt zsidó szupremácista Dvir Abramovics azt mondta a következőket adta elő a sajtó megkeresésére: „A tasmánok most egy jobb, erősebb és toleránsabb Tasmániára ébrednek. Bár munkánk nem fejeződött be, ez egy újabb lépés a demokrácia kútjainak és alapjainak, dédelgetett életmódunk és hazánk védelmében.”

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Március 12-én a belgiumi szélsőjobboldal egyik kulcsfiguráját egy év börtönbüntetésre ítélték, valamint súlyos pénzbírsággal is sújtották – írja a Kuruc.info a Politico nyomán.

Úgynevezett „tiltott önkényuralmi jelkép” használatának vádjával bíróság elé állítják Björn Höckét, az Alternatíva Németországnak (AfD) német ellenzéki párt Türingia tartományi vezetőjét – közölte a hallei tartományi bíróság.

Alexander Netlingnek jellegzetes megjelenést kölcsönöz a horogkereszt és számos más fajvédő szimbólum, amelyet különösen jól látható helyre tetováltak.

Focsaniból 1945. június első hónapjaiban 2500 magyar tisztet indítottak útba a Szovjetunió belsejébe. A 22 napos út után megérkeztünk a Vjazna folyó partján fekvő Vjaznikiba.

Az Adidas megtiltotta a vásárlóknak, hogy az újonnan kiadott német mez 44-es számmal ellátott változatát megvásárolják, ugyanis a szám a média képviselői szerint nagyon hasonlít a német Schutzstaffel (SS) által használt szimbólumra.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

A biztonsági erők több száz fegyvert, valamint horogkeresztes zászlókat és kellékeket foglaltak le Ausztriában hazafias motorosokhoz köthető ingatlanokban.

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.

Egy nappal a chemnitzi csonkolás előtt is hallattak magukról az antifa terroristák: hétfő éjjel bombatámadás történt a Königsblut Tattoo & Piercing Stúdió ellen Zeulenrodában (Greiz kerület, Türingia).

1946. január 19-én indult el Budaörsről az első, kitelepítésre ítélt magyarországi németeket szállító vonat, amely a második világháborút követő szélesebb kelet-európai etnikai tisztogatás hazai szakaszának kezdetét jelentette. 

Aki nem volt a fronton, nem tudja elképzelni, milyen érzés napról-napra embereket ölni. Ellenfeleid jönnek feléd, lőnek, még nem találtak el, de menekülni nincs idő.

A „Historical Figures” – egy új mesterséges intelligencián alapuló chatbot alkalmazás – lehetővé teszi, hogy a történelem 20 ezer híres személyiségének bármelyikével beszélgessen az ember.

A világot reálisan figyelők körében több mint egy évszázadra nyúlik vissza a Judapest kifejezés, amely a nevéből adódóan Budapest elzsidósodásának gyors és jelentős mértékét hivatott kifejezni – ez az elzsidósodás már a 19. században is nagy méreteket öltött.

A lakókat kiráncigálták lakásukból, majd őrizetbe vették: ismét botrány Gregor Lange és a dortmundi rendőrség körül!

„A közelgő győzelem lehetőséget ad Németországnak az európai zsidókérdés megoldására, ami véleményem szerint kötelességünk is. A kívánatos megoldás: minden zsidót kitenni Európából.