Kövess minket
-on és
-en!

A konzervatív milánói Il Giornale napilap szombati kiadásához mellékelte Adolf Hitler Mein Kampf című politikai manifesztumát, kiváltva az olasz miniszterelnök, a kormányzó balközép Demokrata Párt és az olaszországi zsidó közösség felháborodását.
A lap Paolo Berlusconi tulajdona, aki fivére Silvio Berlusconi ellenzéki vezetőnek, korábbi miniszterelnöknek, és a kiadvány éppen az olaszországi helyhatósági választások közepén jelenik meg.
Az MTI és a libsi lapok ingyen osztogatott mellékletként hivatkoznak a klasszikus Hitler-műre, a DPA hírügynökség szerint viszont valójában az Il Giornale szokásosan 1,5 eurós szombati számának vásárlói az újság mellé 11,9 eurós felárért vehették meg a Mein Kampfot és William L. Shirer amerikai újságíró A harmadik birodalom felemelkedése és bukása című polkorrekt könyvét.
Az újság könyvsorozatot tervez a harmadik birodalom történetéről, és azzal védekezett, hogy a Mein Kampf olvasása valódi ellenszer a "nemzetiszocializmus mérgével" szemben.
Allessandro Sallusti főszerkesztő arra is hivatkozott, hogy a Mein Kampf kiadása tartalmazza egy, a korszakkal foglalkozó olasz történész kritikai megjegyzéseit. Céljuk a gonosz tanulmányozása volt, és annak megakadályozása, hogy ez még egyszer megtörténjen.
"Undorítónak találom, hogy egy olasz újság ajándékba adja Hitler Mein Kampfját" - írta Matteo Renzi olasz kormányfő Facebook-oldalán. Giuseppe Sala milánói polgármester a kiadást "szégyennek" minősítette, és mindazok megsértésének, akik a "náci diktatúrától" szenvedtek. Laura Boldrini, az olasz képviselőház elnöke Twitter-bejegyzésében a holokauszt emlékének tiszteletben tartására szólított fel.
Renzo Gattegna, az olaszországi zsidó hitközségek szövetségének elnöke szerint a Mein Kampf "ingyenes" kiadása méltatlan tett volt.
Nem maradt el Efraim Zuroff kiakadása sem, példátlannak nevezte az esetet, hogy "egy újság a Mein Kampfot használja a példányszámának a növelésére".
Az Il Giornale jobboldali médiumnak számít, és a migránskérdésben dédelgetésellenes álláspontjának köszönhetően mintegy 200 ezres példányszámban jelenik meg.










.jpg)














