Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A medence tulajdonosa, egy német nemzetiségű brazil történész professzor rajong a Nagynémet Birodalom kancellárjáért, ezért fiát róla, Adolfnak nevezte el.

A horogkeresztes medencéjével nemzetközi ismertségre szert tevő 58 éves Wandercy Pugliesi most azzal került be a hírekbe, hogy megpróbált bejutni városa önkormányzati képviselőtestületébe – írja a Times of Israel. Pártja sajnos nemrég kizárta a sorából "ideológiai okokra" hivatkozva. Fernando Lottenberg, a Brazília zsidó szervezeteit összefogó szervezet elnöke örömmel üdvözölte is a döntést a sajtón keresztül.

Egy helyi zsidó csoport vezetője Sergia Iokilevitc gyűlöletbeszédében a következőképpen nyilatkozott a professzorról az iraeli lapnak: "Brazília csapatokat küldött, hogy a nácizmus, a fasizmus ellen harcoljanak, abszurd, hogy vannak emberek, akik ezt az ideológiát hirdetik."

Santa Catarina államba sok európai – köztük német és osztrák – bevándorló érkezett, a térségben, Blumenau nevű városban népszerű Oktoberfestet is tartanak. Wandercy Pugliesi is Santa Catarina tartományban él, ahol az ide menekült nemzetiszocialisták leszármazottai is élnek,és még a 90-es, 2000-es években előfordultak nemzetiszocialista rendezvények. 

A horogkeresztes medencéjével még 2014-ben így került be a hírekbe: Helikopterről látták meg a hatalmas horogkeresztet

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A liberális brit bíróság „elkötelezett fajgyűlölőknek” nevezte őket, akik a bíró szerint „terrorizmusra buzdítottak”.

Megszünteti a budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak letartóztatását 16 millió forint óvadék ellenében a Fővárosi Ítélőtábla és elrendeli bűnügyi felügyeletét, tudatta a bíróság honlapján közleményben.

Lengyelországi zsidók pert indítottak németországi székhelyű multinacionális óriásvállalatok ellen „a szüleiket és nagyszüleiket ért világháborús atrocitások miatt” – írja a PCh24 lengyel hírportál.

A Patriot Front fehér nacionalista csoport öt tagját börtönbüntetésre ítélték, mert „összeesküvést szőttek” egy idahói LGBTQ+ Pride-vonaglás ellen.

1945. január 30-án süllyesztette el egy szovjet tengeralattjáró a Balti-tengeren a többségében második világháborús menekülteket szállító Wilhelm Gustloff német személyszállító hajót. 

A Hetek című filoszemita lap egyik olvasója küldte be az újság számára azt a fotót, amelyen Budapesten, az Egyetem tér környékén kiragasztott, az említett orgánum szerint „uszító antiszemita” szövegű plakát látható.

Franciaország az utóbbi éjszakákon ugyanazt élte át, amit néhány évtizede már többször is, és amit a jövőben törvényszerűen egyre gyakrabban fog átélni: a söpredék („la racaille”) féktelen tombolását gyújtogatással, fosztogatással, lövöldözéssel fűszerezve.

A sikertelen hatalommegragadási kísérlet utáni per hozott országos ismertséget Adolf Hitlernek, amelyben egész Németország megismerhette nézeteit.

Évtizedekig agyonhallgatták a világtörténelem legsúlyosabb, legtöbb – 9343 – áldozatot követelő hajókatasztrófáját, a Wilhelm Gustloff 1945. január 30-án történt megtorpedózását.

Megdöbbentőnek nevezte a magyar külügyminiszter azt, ahogy a média kezeli Ilaria Salis ügyét. Szíjjártó Pétert egy Londonban tartott előadáson kérdezték antifa terroristanőről, és hangsúlyozta: azt az embert védik, aki azzal a céllal érkezett Budapestre, hogy agyonverjen embereket az utcán.

1945. május 9-én kényszerítették térdre a Szövetségesek a Nagynémet Birodalmat, azonban arról nem szokás beszélni, mi mindennel járt ez a győzelem.

A New York-i Citibank kirúgta egyik alkalmazottját, aki Instagramon „politikailag nem korrekt” megnyilvánulást tett közzé a Führerrel kapcsolatban.

A Nyilaskeresztes Párt Szálasi Ferenc nemzetvezető részvételével tartotta meg december havi Nagytanácsát, jelentette 1944 decemberében a Magyar Távirati Iroda.

Zsidó-liberális hiszériát keltett Ausztriában, hogy a szélsőjobboldali Szabadságpárt ifjúsági tagozatának toborzóvideóján feltűnik a Hofburg Kastély erkélye, ahonnan 1938-ban kikiáltották az Anschlusst.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.