Kövess minket -on és -en!

A medence tulajdonosa, egy német nemzetiségű brazil történész professzor rajong a Nagynémet Birodalom kancellárjáért, ezért fiát róla, Adolfnak nevezte el.

A horogkeresztes medencéjével nemzetközi ismertségre szert tevő 58 éves Wandercy Pugliesi most azzal került be a hírekbe, hogy megpróbált bejutni városa önkormányzati képviselőtestületébe – írja a Times of Israel. Pártja sajnos nemrég kizárta a sorából "ideológiai okokra" hivatkozva. Fernando Lottenberg, a Brazília zsidó szervezeteit összefogó szervezet elnöke örömmel üdvözölte is a döntést a sajtón keresztül.

Egy helyi zsidó csoport vezetője Sergia Iokilevitc gyűlöletbeszédében a következőképpen nyilatkozott a professzorról az iraeli lapnak: "Brazília csapatokat küldött, hogy a nácizmus, a fasizmus ellen harcoljanak, abszurd, hogy vannak emberek, akik ezt az ideológiát hirdetik."

Santa Catarina államba sok európai – köztük német és osztrák – bevándorló érkezett, a térségben, Blumenau nevű városban népszerű Oktoberfestet is tartanak. Wandercy Pugliesi is Santa Catarina tartományban él, ahol az ide menekült nemzetiszocialisták leszármazottai is élnek,és még a 90-es, 2000-es években előfordultak nemzetiszocialista rendezvények. 

A horogkeresztes medencéjével még 2014-ben így került be a hírekbe: Helikopterről látták meg a hatalmas horogkeresztet

Kövess minket -on és -en!

A 64 éves Ian Pitkin egy lakhatási vita miatt döntött a gyújtogatás mellett 2024 márciusában, amit antiszemita érzelmek is motiváltak. 

Húsvét vasárnap reggelén, mely idén egybe esett Adolf Hitler születésnapjával, három horogkeresztes lobogó jelent meg a svédországi Essingeleden autópálya egyik alagútja fölött.

Ha már múlt héten szóba került a Fanta, arra gondoltam, nézzük meg közelebbről ennek az italnak az eredettörténetét, illetve tegyük rendbe az üdítőt övező féligazságokat, tévedéseket.

Nyomozás indult két kiskorú ellen, akik egy „neonáci” szervezet alapítóiként, illetve tagjaiként megrongálták egy zsidó temető kőtábláit Aradon.

Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

Az Institute for Strategic Dialogue (ISD) zsidó szupremácista „agytröszt” kutatói 200 olyan fiókot találtak, amelyeken szerintük a „nácizmust” hirdették, vagy „náci” szimbólumokat használtak. Eddig több tízmillióan nézték meg holokausztrevizionista, vagy a Führert éltető videókat.

Archív filmfelvétel került elő a Magyarország történő német bevonulásról, ami 1944. március 19-én történt. A film tanúsága szerint a magyarok barátságosan fogadták a szövetséges csapatokat.

Terrorizmushoz kapcsolódó vádakkal illetik a winnipegi nemzetiszocialista aktivistát, akit korábban antiszemita graffitik felfestése miatt kaptak el.

Büntetőeljárás indult annak a II. kerületi történelemtanárnak az ügyében, aki egy diákját azzal a megjegyzéssel illette, hogy „Te amúgy is zsidó vagy, neked zsidó iskolában lenne a helyed”. 

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

Undorítón aljas és bestiális bűncselekmény borzolja a kedélyeket Ausztráliában, melynek az elkövetője egy kínai bevándorló. Az esetre a Nacionalista Zóna Telegram-csatornája hívta fel a figyelmet, írja a Kuruc.info.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.