Kövess minket -on és -en!

Joe Biden amerikai elnök megemlékezett az 1921-es tulsai pogromról, amelyet manapság az ország „rasszista történelmének szégyenfoltjaként” tartanak számon, pedig csak fehér emberek gyakorolták az önvédelemhez való jogukat.

Biden egy Twitteren megosztott bejegyzésben emlékezett meg a 102 évvel ezelőtt az oklahomai Tulsában móresre tanított négerekről, és a következőket írta:

„Túl sokáig övezte hallgatás a tulsai faji mészárlás történetét, amelyet egy erőszakos fehér rasszista csőcselék követett el. Ma megemlékezünk arról a pokolról, amely elszabadult azon az éjszakán – az elvesztett fekete életekről, és az elpusztított vagyonukról. Folytatjuk a munkánkat, hogy lehetőségeket teremtsünk a Greenwoodhoz hasonló közösségek számára.”


Az 1921-es tulsai események

1921. május 31-én őrizetbe vették a 19 éves néger Dick Rowlandet, aki cipőpucolóként dolgozott Tulsában, azzal a váddal, hogy egy fehér lányt molesztált egy liftben.

Ahogy az eset híre elterjedt a városban, több száz dühös fehér ember indult a rendőrőrshöz, hogy meglincselje Rowlandet, és 12 ember halt meg, amikor összecsaptak a Rowland védelmére igyekvő négerekkel.

A felfegyverzett fehér emberek, akiknek már elege volt az elharapódzó négerbűnözésből, a rendőrség és a Nemzeti Gárda közreműködésével behatoltak a fekete üzletekbe és városrészekbe, különösen a Greenwood üzleti negyedbe, amelyet akkoriban „Fekete Wall Street”-ként ismertek, és ennek során több száz üzletet és házat gyújtottak fel.

A városban szükségállapotot hirdettek ki. A történtek során mintegy 300 néger vesztette életét, több mint 800-an megsebesültek, több mint 10 ezer néger vesztette el az otthonát, és egy részük belátta, jobb, ha elhagyja Tulsát.

A helyi hatóságok hivatalos nyilvántartás temették az elpusztult négereket, és megtiltották a temetési szertartások tartását.

Kövess minket -on és -en!

Ma a fehérek – egyelőre még csak Nyugaton – egy lealacsonyító rendszer áldozatai, amelynek egy monomániásan ismételgetett vád, a rasszizmus az alapja.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

Július 15-én hét hónap börtönre ítélték Hans Jørgen Lysglimt Johansent, a Szövetség – Alternatíva Norvégiának (Alliansen – Alternativ for Norge) párt elnökét.

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

A berdicsevi munkatáborban mostoha viszonyok uralkodtak. Először fel kellett építeni szállásunkat, kitermelni a hozzá szükséges anyagokat, rendezni kellett a terepet.

A tengerentúli nemzetiszocialista szimpatizánsok Adolf Hitler számára építtették a kaliforniai luxus-főhadiszállást, a háború kitörése miatt azonban a Führer végül soha nem jutott el oda.

A The Base nevű nemzetiszocialista akciócsoport újra aktivizálta magát az Egyesült Államokban, és paramilitáris kiképzőtáborokat hirdet – írja a brit The Guardian.

2024. október 19-én egy német nemzetiszocialista párt, a Der Dritte Weg előadást szervezett, amelyen Abdallah Melaouhi, Rudolf Hess egykori ápolója tartott előadást.

Az SS Vezetési Főhivatalának felállítási utasítását követően (1944. november 2.) Grassy József, az SS 25. fegyveres-gránátoshadosztályának parancsnoka törzsével Zalaszentgróton rendezkedett be.

Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb etnikai zavargásai rázták meg az Egyesült Királyságot. Az angol társadalom megcsömörlött az illegális bevándorlás és a multikulturalizmus negatív következményeitől. A polgárháború azonban még várat magára.

Az 1936-os berlini nyári olimpia örökre beleírta magát a történelemkönyvekbe. Az eseményre a Harmadik Birodalom nagy erőkkel készült, és Hitler is engedményeket tett a nemzetközi közvélemény kedvéért.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

A Dnyepropetrovszktól mintegy 100 kilométerre fekvő bányatelepi táborban az első másfél-két év alatt a hadifoglyok létszám mintegy harmaddal csökkent.

A hadosztályt először 1939 októberében állították fel Pilsen mellett, miután az SS-Verfügungstruppe egyes alakulatai a német szárazföldi haderő „Kempf” páncéloshadosztályába beosztva részt vettek a lengyel hadjáratban.