Kövess minket -on és -en!

Lipcsében zavargásba fordult át több kisebb tüntetés, amiket azután szerveztek, hogy a drezdai bíróság elítélte a szélsőbaloldali antifa terrorista Lina Engelt.

A nagyvárosban lezajlott tüntetés hamar elszabadultak az indulatok, ahogy az megszokott, így várható is volt, különösen Connewitzben és Südvorstadtban. Egy nagyjából ezerfős tömeg különböző tárgyakkal és petárdákkal dobálta a rendőröket. Az erőszakos csürhe később barikádot emelt, amiket fel is gyújtottak. Őket egyenként igazoltatták, de csak mindössze ötöt állítottak elő közülük. A helyi rendőrség közlemény alapján összesen 23 rendőr sérült meg.

A zavargásokat az váltotta ki, hogy Lina Engel öt év három hónap szabadságvesztést kapott, miután 2018-2020 között három vádlott társával együtt „neonáci”, illetve „neonácinak tartott” emberek ellen hajtottak végre lesből támadó lincseléseket. A vád szerint a 28 és 37 év közötti résztvevőkből álló csoport a lipcsei Wurzenben és a türingiai Eisenachban támadott meg „szélsőjobboldaliakat” paprikaspray-vel, botokkal súlyos sérüléseket okozva.

Összesen 13 embert támadtak meg. Köztük volt például egy eisenachi kocsma üzemeltetője, akinek a helye a patrióták ismert találkozóhelye volt. Az egyik legsúlyosabb vádpont szerint egy csatornamunkást olyan brutálisan megvertek, hogy eltört az arccsontja és a koponyacsontja. A támadás oka az volt, hogy egy a férfi egy jobboldali márka sapkáját viselte. A sértett a bíróságon azt állította, hogy már régen eltávolodott a jobboldali köröktől, írta a német közszolgálati ZDF portálja.

Lina Engelt egyebek mellett bűnszervezetben való részvételért és többszörös súlyos testi sértésért ítélték el. Társai két év és öt hónap, illetve három év és három hónap közötti börtönbüntetést kaptak. Az ítélet kihirdetése után a szélsőbaloldali csőcselék országszerte mozgósításba kezdett a szombaton tartott úgynevezett X. napi zavargásra.

Az ítélet „társadalmi vitát” váltott ki Németországban, írja a Tagesspiegel. A bírálók egy része egyfelől túl enyhének találja az ítéletet a hasonló esetekhez képest, mert a kiszabott büntetés jóval az ügyészség által indítványozott nyolc éves szabadságvesztés alatt van. Lina Engel – aki 2020 novembere óta előzetes letartóztatásban volt – így az ítélet kihirdetése után szabadon el is hagyhatta a tárgyalótermet. Másfelől azért érik kritikák az ítéletet, mert azt egyesek eleve elhibázottnak látják. A német Zöldek ifjúsági szervezetének szóvivője például azt mondta: az eljárás túlzó volt és kétségbevonható bizonyítékokon alapult. A baloldali párt (Die Linke) berlini képviselője pedig azt mondta: „aki a nácik ellen szerveződik, az nem bűnöző, azt csak kriminalizálják, bűnözőnek állítják be”, vagyis „nácinak”, illetve „neonácinak” vélt személyeket agyonverni szerinte nem bűn.

Kövess minket -on és -en!

Amatőr régészek öt emberi csontvázat találtak Hermann Göring, a Nemzetiszocialista Német Munkáspárt vezető tagja, a német légierő parancsnoka, a Nagynémet Birodalom második embere egykori otthona alatt, a mai Lengyelország területén.

A „punk ötlet” régen az volt, hogy lementek a térre kannás borozni, most meg az, hogy két libsi diáklány kitalálja, miért ne lehetne Emese, a magyarság mitológiai ősanyja fekete.

Cirka ezer fehér nacionalista vonult fel Párizsban, az ún. Május 9. Bizottság szervezésében. A résztvevők feketébe öltöztek, zászlókat és fáklyákat vittek magukkal annak dacára, hogy május 11-én a rendőrség betiltotta a vonulást. 

A 64 éves Ian Pitkin egy lakhatási vita miatt döntött a gyújtogatás mellett 2024 márciusában, amit antiszemita érzelmek is motiváltak. 

A második világháború óta nem látott szintet ért el a Dániában feljegyzett antiszemita megnyilvánulások száma – közölte Henri Goldstein, a skandináv ország zsidajinak vezére.

Kádár ugyan nem törekedett rá, de Rákosi és Nagy Imre küzdelmében egyfajta harmadik erőnek tekintették őt. Kifelé a pártvezetés egységét mutatta, a színfalak mögött viszont elvi és gyakorlati okokból is Rákosihoz állt közelebb, és tudta, ha a főtitkár bukik, akkor neki is mennie kell.

A rendőrök elfogták két feltételezett kivitelezőjét a hétfőn történt józsefvárosi rajtaütésnek, ahol öt-hat kapucnis, feketébe öltözött aktivista vette kezelésbe a Fáklya nevű szélsőséges baloldali szervezet vetítését a józsefvárosi „Kesztyűgyár” nevezetű közösségi házban.

Egy felüljáró alatt tűnt fel egy graffiti Pesten, amely egy akasztófán lógva ábrázolta az Ilaria Salis nevezető olasz antifasiszta bandavezért, az antifa-per első számú vádlottját.

A Csíkszentdomonkos és Marosfő körüli harcokban estem fogságba 1944. szeptember 12-én a 23. határvadász zászlóalj tisztjeként. A gyűjtőtáborok – Brassó, Focsani, Moszkva – után Magnyitogorszkban tettek ki a vasúti szerelvényből.

Ausztrália Victoria szövetségi államának rendőrsége arra készül, hogy vádat emeljen az ausztrál nemzetiszocialista aktivista Jacob Hersant ellen „súlyosan sértő közszereplés” miatt, miután körülbelül 30 maszkos aktivista tömeges deportálásokat követelve demonstrált egy melbourne-i állomáson.

Adolf Hitler 1983-ban előkerült „naplója” olyan igénytelen hamisítvány volt, hogy még az A.H. monogramot sem sikerült helyesen leírni – mégis kollektív őrületbe kergette egy nagynevű német lap szerkesztőit.

Feltételesen szabadlábra helyezték Nikosz Mikaloliakoszt, az Arany Hajnal görög nemzetiszocialista gyökerű politikai párt alapítóját és vezetőjét, miután letöltötte 13 éves börtönbüntetésének egy részét.

Vasárnap ismét a demokrácia csodálatos működéséről tettek tanúbizonyságot a héber rend őrei az egykori Németországban.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

1908. június 12-én született Otto Skorzeny, a Waffen-SS egyik leghíresebb katonája, aki többek között merész ejtőernyős és kommandós akcióival szerzett magának hírnevet.