Kövess minket -on és -en!

Lipcsében zavargásba fordult át több kisebb tüntetés, amiket azután szerveztek, hogy a drezdai bíróság elítélte a szélsőbaloldali antifa terrorista Lina Engelt.

A nagyvárosban lezajlott tüntetés hamar elszabadultak az indulatok, ahogy az megszokott, így várható is volt, különösen Connewitzben és Südvorstadtban. Egy nagyjából ezerfős tömeg különböző tárgyakkal és petárdákkal dobálta a rendőröket. Az erőszakos csürhe később barikádot emelt, amiket fel is gyújtottak. Őket egyenként igazoltatták, de csak mindössze ötöt állítottak elő közülük. A helyi rendőrség közlemény alapján összesen 23 rendőr sérült meg.

A zavargásokat az váltotta ki, hogy Lina Engel öt év három hónap szabadságvesztést kapott, miután 2018-2020 között három vádlott társával együtt „neonáci”, illetve „neonácinak tartott” emberek ellen hajtottak végre lesből támadó lincseléseket. A vád szerint a 28 és 37 év közötti résztvevőkből álló csoport a lipcsei Wurzenben és a türingiai Eisenachban támadott meg „szélsőjobboldaliakat” paprikaspray-vel, botokkal súlyos sérüléseket okozva.

Összesen 13 embert támadtak meg. Köztük volt például egy eisenachi kocsma üzemeltetője, akinek a helye a patrióták ismert találkozóhelye volt. Az egyik legsúlyosabb vádpont szerint egy csatornamunkást olyan brutálisan megvertek, hogy eltört az arccsontja és a koponyacsontja. A támadás oka az volt, hogy egy a férfi egy jobboldali márka sapkáját viselte. A sértett a bíróságon azt állította, hogy már régen eltávolodott a jobboldali köröktől, írta a német közszolgálati ZDF portálja.

Lina Engelt egyebek mellett bűnszervezetben való részvételért és többszörös súlyos testi sértésért ítélték el. Társai két év és öt hónap, illetve három év és három hónap közötti börtönbüntetést kaptak. Az ítélet kihirdetése után a szélsőbaloldali csőcselék országszerte mozgósításba kezdett a szombaton tartott úgynevezett X. napi zavargásra.

Az ítélet „társadalmi vitát” váltott ki Németországban, írja a Tagesspiegel. A bírálók egy része egyfelől túl enyhének találja az ítéletet a hasonló esetekhez képest, mert a kiszabott büntetés jóval az ügyészség által indítványozott nyolc éves szabadságvesztés alatt van. Lina Engel – aki 2020 novembere óta előzetes letartóztatásban volt – így az ítélet kihirdetése után szabadon el is hagyhatta a tárgyalótermet. Másfelől azért érik kritikák az ítéletet, mert azt egyesek eleve elhibázottnak látják. A német Zöldek ifjúsági szervezetének szóvivője például azt mondta: az eljárás túlzó volt és kétségbevonható bizonyítékokon alapult. A baloldali párt (Die Linke) berlini képviselője pedig azt mondta: „aki a nácik ellen szerveződik, az nem bűnöző, azt csak kriminalizálják, bűnözőnek állítják be”, vagyis „nácinak”, illetve „neonácinak” vélt személyeket agyonverni szerinte nem bűn.

Kövess minket -on és -en!

Isabel Peraltat három és fél éves börtönbüntetéssel fenyegetik, mivel a vádirat szerint „gyűlöletet és diszkriminációt” szított muszlimok és marokkói bevándorlók ellen.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

„Ellenforadalmi összeesküvésért” végezték ki Lavrentyij Beriját, a sztálini terror egyik rettegett végrehajtóját, a Szovjetunió marsallját, belügyi és állambiztonsági miniszterét, akinek lefogása és bírósági pere, majd a kivégzése a Sztálin halálát követő hatalmi harc része volt.

Steve Bannon, Donald Trump egykori fő tanácsadója, a CPAC baltimore-i rendezvényén egy erőteljes, történelmi vonatkozású mozdulattal zárta beszédét, amely a nemzetiszocialista karlendítést idézte. 

A szabadpiaci kapitalizmus legfőbb jellemzője az, hogy a gazdasági szereplők között sikerorientált verseny zajlik, és az állam közvetlenül nem avatkozik bele a gazdasági folyamatokba. Amerika ezt már régóta feladta, és helyette államkapitalizmust gyakorol, amelyben a Fed (központi bank) jutalmazza a haverjait, akár sikeresek, akár nem.

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”. 

A legutóbbi washingtoni NATO-csúcstalálkozón a 30 csatlós állam zokszó nélkül elfogadta az amerikai–brit diktátumot az ukrajnai háború további eszkalációjára.

A fehérek önvédelmét hirdető polgárjocsoport, a Ku Klux Klan olyan szórólapokat osztogatott Kentuckyban, amelyekre azt írták, hogy a bevándorlók „menjenek el most”.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

Talán sohasem derült volna ki, hogy mit rejt a zernikowi erdő, ha nincs egy lelkes gyakornok az Ökoland Dederow nevű cégben.

Szovjet hadijelentések szerint 1945. április 4-én fejeződtek be Magyarországon a második világháborús harci cselekmények, amikor a Vörös Hadsereg "kiűzte" az utolsó német egységeket.

A 64 éves Ian Pitkin egy lakhatási vita miatt döntött a gyújtogatás mellett 2024 márciusában, amit antiszemita érzelmek is motiváltak. 

Harminc éve már, hogy elhunyt a 28. Wallonien önkéntes SS gránátoshadosztály parancsnoka, a második világháború legendás „krónikása”, Léon Degrelle.