Kövess minket -on és -en!

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

A választások időpontjától minden bizonnyal egyáltalán nem függetlenül a szavazás előtt egy nappal a Der Standard egy olyan cikket közölt, amely szerint az FPÖ néhány magas rangú politikusa egy olyan temetésen vett részt Bécsben, ahol az elhunyt emlékére egy régi SS-himuszt is elénekeltek.

A lap videót is közölt a temetésről. A felvételek alapján a temetésen ott volt az FPÖ országos tanácsának tagja, Harald Stefan és Martin Graf, valamint Norbert Nemeth frakcióvezető. Ők mindannyian az FPÖ színeiben indultak a választáson. Rajtuk kívül megjelent a temetésen Johann Gudenus, az FPÖ korábbi frakcióvezetője is. Ott voltak a FPÖ-höz kötődő, szélsőjobboldali identitárius mozgalom tagjai is.

A temetésen a párt „nagy öregjétől”, Walter Suchertől vettek végső búcsút. Sucher 40 évvel ezelőtt az FPÖ kerületi képviselője volt, emellett egy német nacionalista diákszervezet tagja is, ami az FPÖ szélsőjobboldali szárnyához tartozik. Sucher 2006-ban azzal keltett feltűnést, hogy az FPÖ egyik konferenciáján azt mondta: „Mindannyiótokat üdvözlöm egy szívből jövő Heil-lel!”.

Erről nyilván mindenkinek a nemzetiszocialista köszöntés jut az eszébe, de ő azzal nyugtatta a hallgatóságot, hogy ez az, „ami valóban a mi régi üdvözlésünk”. Az akkor 72 éves Sucher arról is beszélt, hogy a „Wenn alle untreu werden” kezdetű SS-himnuszt szerinte ma is énekelni kellene (a dal első két sora az, hogy ha mindannyian hűtlenné válnak, mi akkor is hűek maradunk).

A bécsi temetésén ez megtörtént, a nemzetiszocialista hűségdal is elhangzott Sucher sírjánál. Az eredetileg a 19. században született dal később az SS egyik legismertebb dala lett a nemzetiszocialista időkben. Nem véletlen, hogy az SS korabeli daloskönyvében az előkelő harmadik helyen szerepelt. A bécsi temetésen ráadásul azt a változatát énekelték, amely a „szent német birodalmról” szól. Az osztrák sajtóban megszólaló zsidók és antifaszisták szerint a dalnak ez a strófája „sértheti” a hatályos osztrák törvényeket.

A videófelvételről az nem derült ki, hogy a temetésen az FPÖ képviselői is énekelték-e a dalt, de az sem látható, hogy az SS-re emlékező dal felhangzása miatt elhagyták volna a megemlékezés helyszínét.

Az eset miatt élesen bírálták az Osztrák Szabadságpártot a Zöldek, az SPÖ és a Neos is, a történtek miatt zsidó szupremácisták is panaszt tettek. Az Osztrák Szabadságpárt azzal reagált, hogy tiszteletlenség egy temetésből politikai ügyet kreálni.

Kövess minket -on és -en!

Az évek során megszámlálhatatlan adaptáció készült már Time Rice és Andrew Lloyd Webber Jézus Krisztus szupersztár című rockoperájához, és az sem lenne igaz, ha azt mondanám, hogy az Ivo van Hove belga rendező által dirigált verzió lenne az első, amely fekete Jézussal hamisít, ám legjobb tudomásom szerint, ha a világon nem is, Európában ez az első ilyen feldolgozás.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

Ha már múlt héten szóba került a Fanta, arra gondoltam, nézzük meg közelebbről ennek az italnak az eredettörténetét, illetve tegyük rendbe az üdítőt övező féligazságokat, tévedéseket.

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

Feszült hangulatban kezdődött az antifa támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken, miután kezdés előtt közel egy órával a Betyársereg, valamint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Légió Hungária tagjai zászlókkal, csendben tüntettek a törvényszék épülete előtt.

Nem sok fotós használt színes filmet az 1930-as években, és közülük is kevesen hagytak hátra olyan nagyszerű képeket, mint Hugo Jaeger, aki tehetségét és egyéni látásmódját már jóval a háború előtt a német nemzetiszocializmus szolgálatába állította.

Az orosz fajvédő, nacionalista félkatonai Rusich Csoport arról számolt be, hogy hivatalos megállapodást kötött az FSZB határőrszolgálatával, hogy hírszerzési tevékenységeket folytasson és megerősítse a Finnországgal közös határt.

90 ezer eurónyi tartozást hajtana be Lombardia tartományának vezetősége az antifa támadások vádlottján, Ilaria Salison.

Arab migránsok az izraeli szurkolókra vadásztak múlt héten az Ajax-Maccabi meccs után, a régi időket idéző pogrom volt, és ez folytatódott a hét elején.

Öt év börtönbüntetéssel fenyegetik kaphat Karl Münter, a 96 éves volt SS-katonát, aki az ascq-i megtorlásért felelős parancsnok egységében szolgált. 

A világháborús légi harcokban a légi fölényt a vadászgépek vívták ki. Azok teljesítményében pedig igen nagy szerepe volt a hajtóművek teljesítményének. A mostani cikkünkben ennek járunk utána a Luftwaffe esetében.

Vélhetően hazafias aktivisták a kommunizmust a zsidósággal azonosító matricát ragasztottak az érdi vasútállomás egyik padjára. A címkén a következő felhívás olvasható: „Küzdj a zsidó zsarnokság ellen! Harcolj a népedért!”

Athénban antifasiszták próbáltak felrobbantani egy lakást, ahol görög hazafiak voltak, ám ehelyett önmagukat sikerült kiiktatniuk. A német hazafiakhoz kötődő Ein Prozent további információkra hívja fel a figyelmet, például arra, hogy az elkövetők kiváló kapcsolatokat ápoltak a berlini antifa színtérrel, s valószínűleg a Hammerbande néven elhíresült terrorcsoporttal is.

1971. február 5-én halt meg az oroszországi Gorkijban (Nyizsnyij Novgorod) Rákosi Mátyás kommunista politikus, volt miniszterelnök, "Sztálin legjobb magyar tanítványa", a magyar történelem legsötétebb korszakának névadója.

A rendőrök elfogták két feltételezett kivitelezőjét a hétfőn történt józsefvárosi rajtaütésnek, ahol öt-hat kapucnis, feketébe öltözött aktivista vette kezelésbe a Fáklya nevű szélsőséges baloldali szervezet vetítését a józsefvárosi „Kesztyűgyár” nevezetű közösségi házban.