Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

A választások időpontjától minden bizonnyal egyáltalán nem függetlenül a szavazás előtt egy nappal a Der Standard egy olyan cikket közölt, amely szerint az FPÖ néhány magas rangú politikusa egy olyan temetésen vett részt Bécsben, ahol az elhunyt emlékére egy régi SS-himuszt is elénekeltek.

A lap videót is közölt a temetésről. A felvételek alapján a temetésen ott volt az FPÖ országos tanácsának tagja, Harald Stefan és Martin Graf, valamint Norbert Nemeth frakcióvezető. Ők mindannyian az FPÖ színeiben indultak a választáson. Rajtuk kívül megjelent a temetésen Johann Gudenus, az FPÖ korábbi frakcióvezetője is. Ott voltak a FPÖ-höz kötődő, szélsőjobboldali identitárius mozgalom tagjai is.

A temetésen a párt „nagy öregjétől”, Walter Suchertől vettek végső búcsút. Sucher 40 évvel ezelőtt az FPÖ kerületi képviselője volt, emellett egy német nacionalista diákszervezet tagja is, ami az FPÖ szélsőjobboldali szárnyához tartozik. Sucher 2006-ban azzal keltett feltűnést, hogy az FPÖ egyik konferenciáján azt mondta: „Mindannyiótokat üdvözlöm egy szívből jövő Heil-lel!”.

Erről nyilván mindenkinek a nemzetiszocialista köszöntés jut az eszébe, de ő azzal nyugtatta a hallgatóságot, hogy ez az, „ami valóban a mi régi üdvözlésünk”. Az akkor 72 éves Sucher arról is beszélt, hogy a „Wenn alle untreu werden” kezdetű SS-himnuszt szerinte ma is énekelni kellene (a dal első két sora az, hogy ha mindannyian hűtlenné válnak, mi akkor is hűek maradunk).

A bécsi temetésén ez megtörtént, a nemzetiszocialista hűségdal is elhangzott Sucher sírjánál. Az eredetileg a 19. században született dal később az SS egyik legismertebb dala lett a nemzetiszocialista időkben. Nem véletlen, hogy az SS korabeli daloskönyvében az előkelő harmadik helyen szerepelt. A bécsi temetésen ráadásul azt a változatát énekelték, amely a „szent német birodalmról” szól. Az osztrák sajtóban megszólaló zsidók és antifaszisták szerint a dalnak ez a strófája „sértheti” a hatályos osztrák törvényeket.

A videófelvételről az nem derült ki, hogy a temetésen az FPÖ képviselői is énekelték-e a dalt, de az sem látható, hogy az SS-re emlékező dal felhangzása miatt elhagyták volna a megemlékezés helyszínét.

Az eset miatt élesen bírálták az Osztrák Szabadságpártot a Zöldek, az SPÖ és a Neos is, a történtek miatt zsidó szupremácisták is panaszt tettek. Az Osztrák Szabadságpárt azzal reagált, hogy tiszteletlenség egy temetésből politikai ügyet kreálni.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

„A közelgő győzelem lehetőséget ad Németországnak az európai zsidókérdés megoldására, ami véleményem szerint kötelességünk is. A kívánatos megoldás: minden zsidót kitenni Európából.

A müncheni Oktoberfest közismerten a sörről szól, és egy ideje már visszatérő sláger a világhírű népünnepélyen Gigi D'Agostino L'Amour Toujours című dala, ami „az örök szerelemről” szól.

Menetünk 1945 nagypénteként indult el Ausztria felé. Május 2-án Gmunden városka közelébe értünk. Az oroszok a hátunk mögött, előttünk a linzi műút, azon túl a szövetséges csapatok tanyáztak.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

1945 májusában lezárult a második világháború az európai hadszíntéren, a Nagynémet Birodalom kapitulált. A nyugati szövetségesek és a Szovjetunió érdekbarátsága véget ért, és szinte azonnal azt kezdték el tervezgetni, hogyan tudnának egymással leszámolni.

Az Institute for Strategic Dialogue (ISD) zsidó szupremácista „agytröszt” kutatói 200 olyan fiókot találtak, amelyeken szerintük a „nácizmust” hirdették, vagy „náci” szimbólumokat használtak. Eddig több tízmillióan nézték meg holokausztrevizionista, vagy a Führert éltető videókat.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter ígéretet tett rá, hogy még a választások előtt betiltja a GUD nevű szélsőjobboldali diákszervezetet.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

Jean-Marie Le Pen-t egy a Blood and Honour mozgalomhoz köthető csoport köszöntötte otthonában, ahol együtt énekeltek az idős hazafival.

Szabadon engedték az antifasiszta Ilaria Salist, akit egy erőszakos bűncselekmény miatt tartottak eddig fogva a magyar hatóságok – írta a La Repubblica.

Vizsgálatot indítottak a német hatóságok egy videófelvétel ügyében, amelyen tizenéves iskolások nemzetiszocialista karlendítése látható egy lengyelországi kiránduláson.

Filip Turek nem tartja magát nemzetiszocialistának, de a rendőrség már nyomoz ellene ezügyben. Karlendítős fotó is elérhető róla, ami autójában készült, amibe elmondása szerint mindig pontosan 88 liter benzint tankol.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) hat év börtönbüntetésre ítélte Marián Magátot, akit törvénybe ütköző gondolatok kifejtésével kapcsolatos vádpontokban bűnösnek találtak.

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.