Kövess minket -on és -en!

Virginia állam lecseréli Robert E. Lee konföderációs tábornok szobrát a négerjogi aktivista Barbara Rose Johns szobrára, jelentette Ralph Northam demokrata kormányzó irodája, írja a CNN.

Lee tábornok a Déli Konföderációs seregben szolgált az amerikai polgárháború idején. Szobra 1909 óta áll a Capitolium kriptájában, az emlékmű egyike annak a 13 szobornak, amelyek az eredeti 13 gyarmatot jelképezik. A törvény értelmében minden állam két-két, fontos történelmi szerepet játszó néhai polgáráról állíthat fel szobrot a Capitoliumban, és ezeket le is cserélhetik.

Northam kormányzó közleménye szerint a Konföderációs sereg Virginia állam "rasszista és megosztó" történelmének jelképe, és "itt az ideje", hogy ehelyett az állam a "kitartás, diverzitás és befogadás" szimbólumaival mesélje el saját történetét.

Lee tábornok szobrát Barbara Rose Johns szobrával helyettesítik majd. A néger nő kulcsszerepet játszott az úgynevezett "polgárjogi" mozgalomban, 16 évesen az osztálytársai élén szegregált fekete iskolák ellen vonult fel, mert szeretettek volna azok közé a fehérek közé járni, akik ezt nem szerették volna.

A Capitoliumban több konföderációs tisztségviselő szobra látható. Nancy Pelosi demokrata párti házelnök fél éve kérte az eltávolításukat, miközben kiterjedt lázadássorozat zajlott nemzetközi szinten a fehérek és az ellen, hogy a törvény szigora a színes bőrű állampolgárokra is ugyanúgy vonatkozik, mint a fehérekre. A fősodratú média által "tüntetőknek" nevezett randalírozók több helyszínen szobrokat rongáltak meg vagy döntöttek le, kirakatokat törtek be, üzleteket fosztottak is és fehér bőrű személyeket vertek, több esetben halálra is.

Volt, ahol a helyi vezetőség döntött a konföderációs tisztségviselők szobrainak eltávolításáról, Virginiában többek között épp Lee tábornok szobrát távolították el az egyik kormányzati épületből.

Kövess minket -on és -en!

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

Harrisburg belvárosában a Blood Tribe fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoport tartott demonstrációt, amelyet a zsidók és liberálisok hisztérikusan elítélték, mondván, hogy a résztvevők „gyűlöletkeltő üzenetet terjesztettek, és álarcok mögé bújtak, hogy elrejtsék kilétüket”.

Ismét a Mihály Arkangyal Légiója nevű egykori román fasiszta mozgalmat és annak alapítóját, Corneliu Zelea Codreanut népszerűsítő falfirkák és matricák jelentek meg Bukarestben. 

Kádár ugyan nem törekedett rá, de Rákosi és Nagy Imre küzdelmében egyfajta harmadik erőnek tekintették őt. Kifelé a pártvezetés egységét mutatta, a színfalak mögött viszont elvi és gyakorlati okokból is Rákosihoz állt közelebb, és tudta, ha a főtitkár bukik, akkor neki is mennie kell.

Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.

Arab migránsok az izraeli szurkolókra vadásztak múlt héten az Ajax-Maccabi meccs után, a régi időket idéző pogrom volt, és ez folytatódott a hét elején.

Elhunyt 99 éves korában, még január 14-én Irmgard Furchner, az egykori stutthofi koncentrációs tábor titkárnője – közölte az itzehoe-i ügyészség szóvivője.

Ma a fehérek – egyelőre még csak Nyugaton – egy lealacsonyító rendszer áldozatai, amelynek egy monomániásan ismételgetett vád, a rasszizmus az alapja.

Szovjet hadijelentések szerint 1945. április 4-én fejeződtek be Magyarországon a második világháborús harci cselekmények, amikor a Vörös Hadsereg "kiűzte" az utolsó német egységeket.

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.