Kövess minket -on és -en!

A bugyuta képregényfilmjeiről ismert a Marvel Studios eltávolíthatja az X-Men filmsorozat nevéből a „men” szót, hogy „befogadóbbá” tegye azt.

A Marvel Studios bejelentése szerint hamarosan átalakul az X-Men szuperhős-filmsorozat: a vállalat egyik vezetője, az animációkkal foglalkozó részleg alelnöke, Victoria Alonso javasolta a filmsorozat nevének megváltoztatását. A stúdió vezetője, Kevin Feige véleménye szerint az X-Men név túl régimódi és nem eléggé progresszív.

„Nevetségesnek tartom, hogy X-Menről beszélünk, miközben rengeteg női szuperhős van a filmben. Szerintem elavult a cím” – mondta egy interjúban.

A filmekben már jelentek meg utalások a várható változásra. Az X-Men: Sötét Főnixben az egyik szereplő, Mystique azt mondja egy másiknak, Charlesnak: „Egyébként a nők mindig megmentik a férfiakat errefelé. Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy X-Womenre változtassuk a nevünket”, de ezek a visszafogottnak mondható példák ahhoz képest, hogy nyíltan homoszexuális propagandát is folytatnak – írta meg a V4NA.

Más képregényekkel és filmekkel foglalkozó stúdiókat is áthatotta az utóbbi időben az identitáspolitika. A nyár elején a DC Comics hivatalosan is biszexuálissá tette Robint, Batman segédjét, a Pride-hónap során pedig Amerika kapitány karakterét tették homoszexuálissá, majd büszkén bejelentették, hogy ő lett a vállalat történetének első, nyíltan „más” karaktere.

Kövess minket -on és -en!

Magát nemzetiszocialistának valló fehér ember ítéltek börtönbüntetésre Ausztráliában a nézeteiért. A szigetországban ez az első eset, hogy a bíróság döntése nyomán valaki karlendítésért részesül elzárásban.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.

Egy ottawai nemzetiszocialistát elítéltek az miatt, hogy „gyűlöletet, félelmet és megosztottságot keltett”, amikor segített létrehozni fajvédő toborzóvideókat és más fehér nacionalista propagandát a mostanra megszűnt szélsőjobboldali Atomwaffen division számára.

Június 1-jén, szombat hajnalban az ausztrál National Socialist Network tagjai gyülekeztek a melbourni Northland Bevásárlóközpont előtt, hogy fehér fajvédő tüntetést tartsanak.

Az I. világháborús vereség után aláírt trianoni békeszerződés a szomszédos államoknak juttatta Magyarország területének kétharmadát, valamint a magyar népesség egyharmadát.

„Ezzel az aláírással a német nép és a német haderő, tetszik vagy sem, a győztesek kezébe adta magát” – nyilatkozta letörten Alfred Jodl vezérezredes Dwight D. Eisenhower tábornok, a szövetséges haderők európai főparancsnokának reimsi főhadiszállásán, 1945. május 7-én.

Kifelé a Szovjetunióba – 1944-45 telén – a vagon padlóján állva-ülve, embertelen körülmények között, élelem és víz nélkül utaztunk. Voltak közöttünk olyanok, akik nem birták elviselni a szomjúságot, és saját vizeletüket itták.

Hollandiában kitették az internetre, hogy kik lehettek nemzetiszocialista aktivisták az országban a német uralom időszaka alatt.

1951. május 21-én kezdődtek meg a kitelepítések Budapesten. A kommunista rendszer által nemkívánatosnak nyilvánított személyek ingatlanjait elkobozták, őket pedig kijelölt lakhelyre költöztették, ahol mezőgazdasági kényszermunkát kellett végezniük.

A brüsszeli önkormányzati tanács egyhangúlag jóváhagyta azt az indítványt, amely a belga fővárost „antifasiszta várossá” nyilvánítja – jelentette a The Brussels Times című, angol nyelvű hírportál.

Bár a Harmadik Birodalomban leginkább a férfiak töltöttek be befolyásos szerepet, akadtak olyan asszonyok is, akik vezető pozíciót kaptak. Közéjük tartozott a birodalom legmagasabb rangú nője, Gertrud Scholtz-Klink is.

Az 1944. december 22-én megalakult Ideiglenes Nemzeti Kormány még Debrecenben volt, amikor magyar területekről elhurcolt civilek hozzátartozói a kormány közbenjárását kérő levelek ezreit küldték a Külügyminisztériumba.

Szülővárosában, a nyugat-franciaországi La Trinité-sur-Merben szűk családi körben eltemették Jean-Marie Le Pent, a francia Nemzeti Front alapítóját.

A lövedék kifejezetten agitációs röplapok kiszórására készült. A megsárgult papírok közel 80 évet töltöttek el egy A-462 típusú szovjet propagandagránát belsejében.