Kövess minket -on és -en!

A Budapest Antifascist Solidarity Committee (BASC) is közzétette az X-en azt a bejegyzést, melyben görög antifasiszták elismerik, hogy ők támadtak az athéni magyar nagykövet autójára március 4-én kedden - írja a Magyar Jelen.

Az akció kiállás volt a Budapesten előzetesben lévő Ravi Trux mellett.

A közzétett bejegyzés szerint március 4-én délelőtt antifasiszták várták a magyar nagykövet fekete Mercedesét az athéni magyar nagykövetség előtt, a Vassils Konstantinou/Amyda kereszteződésnél.

„Kalapácsaink, amelyek betörték a követség járművének ablakait, szolidaritást üzennek Maja T.-nak és minden üldözött antifasisztának” – írták a weboldalon. A felületen korábban helyszíni beszámoló jelent meg  Ravi Trux februári tárgyalásáról is.

Budapesten ezúttal elmaradt a szélsőbalos tüntetés

Ravi Trux ügyében két tárgyalást tartottak eddig, az elsőt február 21-én, a másodikat pedig március 6-án. Előbbin mintegy három tucatnyi külföldi antifa jelent meg szolidaritási tüntetést tartani a BASC szervezésében, míg márciusban már magyar hazafiak álltak ki száznál is többen a 2023-as támadások sértettjei mellett. Jóllehet erre az alkalomra is hirdettek demonstrációt az antifasiszták, végül alig tucatnyian jelentek meg a tárgyalóteremben.

Bombamerényletet is terveztek

A görög antifasiszták nem riadnak vissza az ennél erőszakosabb módszerektől sem. A német Hammerbandéval is kapcsolatban álló aktivisták néhány hónapja bombát használtak volna egy hazafias rendezvényen, ám végül saját magukat sikerült felrobbantaniuk. Az Arany Hajnal (nemzeti radikális jobboldali párt – a szerk.) két tagját pedig 2013-ban gépfegyverrel gyilkolták meg szélsőbaloldali aktivisták. A Mi Hazánk korábban többször kezdeményezte az Antifa terrorszervezetté nyilvánítását.

Kövess minket -on és -en!

A nemzetiszocializmus szolgálatába állt tudósok és mérnökök számos olyan új eszközt alkottak, amelyek – így köztük a sugárhajtású repülőgép, az első cirkáló, illetve ballisztikus rakéta – döntő hatást gyakoroltak az 1945 után kibontakozó hidegháború fegyverkezési versenyére. 

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Isabel Peraltat három és fél éves börtönbüntetéssel fenyegetik, mivel a vádirat szerint „gyűlöletet és diszkriminációt” szított muszlimok és marokkói bevándorlók ellen.

A rokonszenvskálák alapján a magyar társadalom leginkább a migránsokat, az arabokat, a cigányokat és a fekete-afrikaiakat utasítja el.

Alig egy hónappal Szálasi Ferenc kivégzése után a magyar határon önként jelentkezett a Szálasi-kormány egyik még szabadlábon lévő tagja: Kovarcz Emil.

1956. október 23-án délután a budai Bem-szobornál hatalmas, százezres tüntető tömeg gyűlt össze, hogy meghallgassa az egyetemi ifjúság előző nap, a Műegyetemen megfogalmazott 16 pontból álló petícióját.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Több mint ezerkétszáz nacionalista vonult fel szombaton délután Drezda belvárosában, hogy megemlékezzenek az 1945-ös angol-amerikai terrorbombázás áldozatairól. A békés demonstrációt azonban jelentős antifasiszta őrjöngés is kísérte.

A tegnapi beiktatási ebéd utáni rendezvény első felszólalója, Elon Musk lelkes mozdulatokkal ünnepelte, hogy Trump beiktatási beszédében beszélt egy lehetséges Mars-expedícióról.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

Rendkívül ritka képek az amerikai történelem egyik legdrámaibb időszakáról és tradicionális fehér fajvédő szervezetéről, a Ku Klux Klánról.

Harrisburg belvárosában a Blood Tribe fehér fajvédő, nemzetiszocialista csoport tartott demonstrációt, amelyet a zsidók és liberálisok hisztérikusan elítélték, mondván, hogy a résztvevők „gyűlöletkeltő üzenetet terjesztettek, és álarcok mögé bújtak, hogy elrejtsék kilétüket”.

A Momentum Mozgalom Facebook-bejegyzésben közölte, hogy „megtámadták” egy aktivistájukat a Nordic Sun kulturális központnál.