Kövess minket -on és -en!

A Budapest Antifascist Solidarity Committee (BASC) is közzétette az X-en azt a bejegyzést, melyben görög antifasiszták elismerik, hogy ők támadtak az athéni magyar nagykövet autójára március 4-én kedden - írja a Magyar Jelen.

Az akció kiállás volt a Budapesten előzetesben lévő Ravi Trux mellett.

A közzétett bejegyzés szerint március 4-én délelőtt antifasiszták várták a magyar nagykövet fekete Mercedesét az athéni magyar nagykövetség előtt, a Vassils Konstantinou/Amyda kereszteződésnél.

„Kalapácsaink, amelyek betörték a követség járművének ablakait, szolidaritást üzennek Maja T.-nak és minden üldözött antifasisztának” – írták a weboldalon. A felületen korábban helyszíni beszámoló jelent meg  Ravi Trux februári tárgyalásáról is.

Budapesten ezúttal elmaradt a szélsőbalos tüntetés

Ravi Trux ügyében két tárgyalást tartottak eddig, az elsőt február 21-én, a másodikat pedig március 6-án. Előbbin mintegy három tucatnyi külföldi antifa jelent meg szolidaritási tüntetést tartani a BASC szervezésében, míg márciusban már magyar hazafiak álltak ki száznál is többen a 2023-as támadások sértettjei mellett. Jóllehet erre az alkalomra is hirdettek demonstrációt az antifasiszták, végül alig tucatnyian jelentek meg a tárgyalóteremben.

Bombamerényletet is terveztek

A görög antifasiszták nem riadnak vissza az ennél erőszakosabb módszerektől sem. A német Hammerbandéval is kapcsolatban álló aktivisták néhány hónapja bombát használtak volna egy hazafias rendezvényen, ám végül saját magukat sikerült felrobbantaniuk. Az Arany Hajnal (nemzeti radikális jobboldali párt – a szerk.) két tagját pedig 2013-ban gépfegyverrel gyilkolták meg szélsőbaloldali aktivisták. A Mi Hazánk korábban többször kezdeményezte az Antifa terrorszervezetté nyilvánítását.

Kövess minket -on és -en!

Az 1944. december 22-én megalakult Ideiglenes Nemzeti Kormány még Debrecenben volt, amikor magyar területekről elhurcolt civilek hozzátartozói a kormány közbenjárását kérő levelek ezreit küldték a Külügyminisztériumba.

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

Isabel Peraltat három és fél éves börtönbüntetéssel fenyegetik, mivel a vádirat szerint „gyűlöletet és diszkriminációt” szított muszlimok és marokkói bevándorlók ellen.

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

A Budapest Antifascist Solidarity Committee (BASC) is közzétette az X-en azt a bejegyzést, melyben görög antifasiszták elismerik, hogy ők támadtak az athéni magyar nagykövet autójára március 4-én kedden - írja a Magyar Jelen.

Egy emberként hördült fel a „nyilvánvalóan nem hálózatként működő liberális média”, amikor Trump a feketék, vagy egyéb túlvédett rassz helyett a fehéreknek adott menedékjogot.

Szabadon engedték az antifasiszta Ilaria Salist, akit egy erőszakos bűncselekmény miatt tartottak eddig fogva a magyar hatóságok – írta a La Repubblica.

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette. 

Az Európai Szovjetunióban az ultrajobboldal múzsája hasonló elbánásra számíthat a szólásszabadság kereteinek feszegetése miatt, mint amilyenre a másként gondolkodók számíthattak az egykori Szovjetunióban.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

Az 1945 telén a budai Várban rekedt magyar és német katonák ostromgyűrűt áttörő támadási kísérlete, a háború és az európai történelem egyik legtragikusabb és leghősiesebb pillanata.

Titkos dokumentumfilm készült Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártja, az Olaszország Fivérei ifjúsági tagozatáról, mely azt a köztudomású tényt igyekezett „leleplezni”, hogy a tagozat erősen fasiszta irányultságú.