Kövess minket -on és -en!

Furcsa észjárásuk van a németországi hatóságoknak: minél aktívabb és erőszakosabb a szélsőbaloldali Antifa, annál inkább fellépnek a nacionalista színtér ellen. Abszurd? Igen, de pont ez a valóság.

Még csak alig pár napja, hogy a németországi hatóságok országos razziát tartottak a Berlin Breed nevű hazafias zenekar tagjainál, de tovább folytatódik a hazafias zenei színtér elleni állami terror.

2023. szeptember 16-án Drezdában a rendőrség nagyszabású akcióval akadályozta meg, hogy szombat este jobboldali rockkoncertet rendezzenek Drezda-Gittersee egykori könyvtárában.

20 óra körül mintegy 300 rendőr érkezett a Karlsruher Strassera, és megrohamozta az eseményt, még mielőtt az egyáltalán elkezdődött volna.

A drezdai rendőrségen – köztük az állambiztonságon - kívül a Bajor Rendőrség (USK) támogató osztagát és a szász rohamrendőrt is bevetettek a koncert feloszlatására. Egy türingiai rendőrhelikopter körözött Drezda déli részén, és még rendőrkutyák is szolgálatot teljesítettek.

A fenti eltúlzott apparátust látván az embernek önkéntelenül is eszébe jut a Beverly Hills-i zsaru 3. című film egyik jelenete, amikor Billy Rosewood egy elhagyott üres furgon kapcsán riadóztatja a hatóságokat Santa Monicában, Beverly Hillsben, Los Angelesben, továbbá az üdülő körzet parancsnokságát, a Kaliforniai Állami Közúti Ellenőrzést, a Körzeti Ügyészséget és a Szövetségi Haditengerészeti Partiőrséget. Valószínűleg a „német” hatóságok is a film alapján rakták össze a haditervet a nemzetiszocialisták ellen...

Stefan Grohme rendőrségi szóvivő a Bildnek elmondta: „Előzetes tájékoztatást kaptunk arról, hogy ez egy olyan koncert, ahol jobboldali „szélsőséges” körök zenéjét fogják játszani. Ezután előkészítettük a műveletet és leállítottuk az eseményt”.

A rendőrök igazoltatták a koncert 76 résztvevőét, köztük lengyel és cseh állampolgárokat. Sokan olyan ruhát viseltek, ami a jobboldali színtérhez köthető. Például egy férfi fekete pólót viselt, amelyre a „nyolcvannyolc” szó volt írva.

A szászországi Állami Alkotmányvédelmi Hivatal a következőképpen magyarázza a szimbólumokat: „A jobboldali szélsőséges színtéren számos szám- és betűrövidítést használnak a Németországban hatályos tilalmak megkerülésére. Ezek a rövidítések általában egyszerűek.

A számok általában az ábécé betűit, a betűk pedig az adott szlogen első betűit jelentik.” A 88-as szám tehát a „Heil Hitler”-t jelenti.

Mivel a jobboldali „szélsőséges” jelképek tilosak, néhány nemzetiszocialistának le kellett vetnie pólóját a rendőrség reflektorfényében, és a tetoválásaikat is lefotózták. Nyilvánvalóan tiltott szimbólumokat is találtak az igazoltatottak testén.

„Ha egy tetoválás sérti a törvényt, és látható a nyilvánosság számára, bizonyítékként lefényképezik" - magyarázta a rendőrség szóvivője.

A rendőrök egy kis asztalt állítottak fel kifejezetten az azonosítási folyamat és a papírmunka óráira. CD-ket és jobboldali transzparenseket is lefoglaltak. A tisztek a koncertlátogatók járműveit is átkutatták. A művelet éjfél utánig tartott.

Összesen 76 személy adatait rögzítették. A rendőrség kilenc bűnvádi eljárást indított, egyebek mellett alkotmányellenes szervezetek transzparenseinek használata és lázítás miatt. Itt érdemes ismét megjegyezni: a koncert el sem kezdődött, egy számot sem játszottak le, így a zenészek nem tudtak (ha akartak volna se) senkit sem lázítani, uszítani...

Jörg Kubiessa szászországi rendőrfőnök a Bildnek hangsúlyozta: „következetesen fellépünk a jobboldali szélsőséges koncertek ellen”.

A Freie Sachsen videója a rohamrendőrökről:

Kövess minket -on és -en!

Kifelé a Szovjetunióba – 1944-45 telén – a vagon padlóján állva-ülve, embertelen körülmények között, élelem és víz nélkül utaztunk. Voltak közöttünk olyanok, akik nem birták elviselni a szomjúságot, és saját vizeletüket itták.

Egy emberként hördült fel a „nyilvánvalóan nem hálózatként működő liberális média”, amikor Trump a feketék, vagy egyéb túlvédett rassz helyett a fehéreknek adott menedékjogot.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

Amikor a kommunisták átvették a hatalmat egy ország fölött, az első dolguk, amit tettek, az volt, hogy elkobozták a magánkézben lévő összes fegyvert, hogy megtagadják a néptől annak fizikai lehetőségét, hogy ellenálljon a zsarnokságnak.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

A brüsszeli önkormányzati tanács egyhangúlag jóváhagyta azt az indítványt, amely a belga fővárost „antifasiszta várossá” nyilvánítja – jelentette a The Brussels Times című, angol nyelvű hírportál.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette. 

Rendkívül ritka képek az amerikai történelem egyik legdrámaibb időszakáról és tradicionális fehér fajvédő szervezetéről, a Ku Klux Klánról.

A német szövetségi ügyészség közölte, hogy a kelet-németországi Szászországban és Lengyelországban őrizetbe vették egy „szélsőjobboldali terrorszervezet” nyolc feltételezett tagját.

1941. május 10-én Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese váratlanul Skóciába repült. Arra akarta rávenni Winston Churchill miniszterelnök ellenzékét, hogy kössenek békét Németországgal, amivel elkerülhető lett volna a kétfrontos háború.

Ausztriában kerültem a szovjet hadsereg hatalmába 1945. május 11-én. Szörnyű utazás után – miközben a vagonlakók 25 százaléka elpusztult – lázas betegen szálltam ki a vagonból Focsaniban.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

A hatóságok szerint a szélsőjobboldali „Letzte Verteidigungswelle” (Utolsó Védelmi Hullám) csoport célja Németország demokratikus rendszerének összeomlasztása.

Nem nehéz elképzelni, hogy valaki, aki lendületet és fejlődést hoz egy pénzügyi és gazdasági válság utáni világba, az szerethető ember, mi több, imádat tárgya. Adolf Hitlert pedig olyan rajongás vette körül, mint ma bármelyik popsztárt. Erről tanúskodnak a neki írt levelek is.