Kövess minket -on és -en!

Egy filccel rajzolt horogkereszt és nyilaskereszt is megjelent a budavári Kapisztrán téren, amit a kommunista nézeteiről, illetve a gyilkos ideológiát hirdető vörös csillagért folytatott harcáról ismert Vajnai Attila fedezett fel.

Az Európai Baloldal elnöke azon melegében feljelentést is tett, a rendőrség eljárást indított.

A szélsőbaloldali, "antifasiszta" és "civil jogvédő" szervezetek szombaton sajtótájékoztatót tartottak az I. kerületi Kapisztrán téren. A jelvényükként stilizált vöröscsillagot használó, éppen ezért vicces fantázianevű "Európai Baloldal" szervezet marxista képviselői szerették volna elérni, hogy Magyarországon ne rendezhessenek "neonáci" eseményeket.

Az apropót ezúttal újra az adja, hogy a magyarországi hazafias csoportok minden évben megemlékeznek a Becsület napjáról, vagyis arról, hogy 1945. február 11-én a szovjet ostromgyűrűbe zárt német és magyar csapatok megpróbáltak kitörni a Budai várból.

Vajnai Attila, az Európai Baloldal vezetője a sajtótájékoztató előtt péntek kora délután többedmagával "terepszemlét" tartott a helyszínen, éles szemének köszönhetően (?) ekkor szúrta ki Kapisztrán János szobrának tövében a láthatóan filctollal rajzolt horogkeresztet és nyilaskeresztet ábrázoló mécsest.

Magyarországon a horogkereszt és a nyilaskereszt szimbólum is tiltott "önkényuralmi" jelképnek számít, ezért Vajnai rémületében azonnal értesítette a rendőrséget. Elmondása szerint komolyan vették bejelentését: a rendőrség eljárást indított, őt tanúként fogják meghallgatni.

A Légió Hungária csütörtök este mécsesekből álló fényláncot szervezett a Kapisztrán tértől a Széna térig. Azt természetesen a kommunisták nem merték állítani, hogy a mécsest a megemlékezés egyik résztvevője tette a szoborhoz, de azt igen: a Légió Hungária koszorúját alkalmasnak találta arra, hogy mellette helyezze el az általuk felfedezett mécsest.

Már csak az a kérdés, hogy ki és mikor tette oda, mivel a rendezvény szervezői kifejezetten tiltják ezeknek a jelképeknek a használatát.

Vajnai volt egyébként az is, aki a vörös csillag legalizálásáért küzdve egészen Brüsszelig ment a pereskedések során, hogy a 100 millió ember életét követelő tömeggyilkos ideológia, a kommunizmus jelképét szabadon a mellére tűzhesse. Kiváló hipokritaként természetesen az ellenoldal jelképeit tűzzel-vassal szeretné üldözni.

Kövess minket -on és -en!

Ma 1945. május 8-át a második világháború végének és a „náci rezsim” bukásának napjaként tartják számon hivatalosan Németországban.

Az 1945 telén a budai Várban rekedt magyar és német katonák ostromgyűrűt áttörő támadási kísérlete, a háború és az európai történelem egyik legtragikusabb és leghősiesebb pillanata.

Tényleges életfogytiglani börtönbüntetést szabtak ki Kaliforniában egy antiszemita aktivistára. Egy homokos, zsidó egyetemi hallgatót tettek el láb alól még 2018-ban, a 19 éves Blaze Bernsteint. 

A propaganda, a „marketing” és az „üzenet terjesztése” szféránk egyik – ha nem a legfontosabb – küldetése. Mindig is kulcsfontosságú része volt a küzdelemnek, a Kampfzeit napjaitól mindmáig.

A Führer születésnapján a magyar rádió ünnepi műsor keretében emlékezett meg a német nép vezéréről.

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

A mai Puskin mozi 1946-ból származó moziműsoránál bizarrabbat ritkán lehet látni.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

A belga főváros, Brüsszel egyik éke az Atomium, amit az 1958-as világkiállításra készítettek. Ugyanerre az expóra egy másik, teljesen őszinte, ma már elképzelhetetlen bemutatót is létrehoztak.

Házi készítésű pokolgép robbant egy Athén központjában található lakóházban, az Ampelokipoi negyedben. A rendőrség közleménye szerint egy férfi meghalt, egy nő pedig súlyosan megsérült.

Joseph Goebbels egykori birodalmi propagandaminiszter birtokának fenntartása drága, de felújítani még költségesebb lenne, mivel hagyták rohadni az elmúlt évtizedekben.

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

Ismét a Mihály Arkangyal Légiója nevű egykori román fasiszta mozgalmat és annak alapítóját, Corneliu Zelea Codreanut népszerűsítő falfirkák és matricák jelentek meg Bukarestben. 

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

Izrael immár Libanont is támadja, de Irán mindenféle okokból (félelem, korrupció, zsarolás, gyilkosság, „stratégiai türelem”) nem fog határozottan beavatkozni.