Kövess minket -on és -en!

Méreginjekcióval kivégezték Joseph Paul Franklint szerdán az egyesült államokbeli Missouri államban.

Joseph Paul Franklint összesen hét, az ország különböző pontjain 1977 és 1980 között történt gyilkosság elkövetésében találták bűnösnek. Franklin kifejezetten fekete vagy feketékkel szexuális kapcsolatokat létesítőket tett el láb alól. Áldozatai között volt például két néger gyerek, három stoppos nő és egy 15 éves fehér prostituált is, akit azért büntetett meg, mert néger férfiakkal létesített fajkeverő szexuális kapcsolatot.

Franklin maga azt állította, hogy összesen 20 embert ölt meg. Azt is elismerte, hogy 1978-ban ő sebesítette meg Vernon Jordan polgárjogi aktivistát és a fajkeveredés népszerűsítéséért Larry Flyntet, a Hustler magazin kiadóját, aki a támadás következtében deréktól lefelé lebénult.

Franklin ügyvédje amiatt is fellebbezést nyújtott be, hogy Missouri állam - kivégzéseinek történetében első alkalommal - pentobarbitalt akart alkalmazni a kivégzéshez. Kedd este egy kerületi bíróság - a pentobarbitallal kapcsolatos kételyek miatt - még a kivégzés felfüggesztését rendelte el, de ezt egy fellebbviteli bíróság néhány óra múlva feloldotta. A kivégzést végül azt követően hajthatták végre, hogy szerdán a legfelsőbb bíróság is helybenhagyta a fellebbviteli bíróság döntését.

A most 63 éves Franklin 1997-es halálos ítélete óta, 16 éve várta a halált a missouri állambeli Potosi börtönében. Franklinhez vallomásai és a bizonyítékok alapján húsz gyilkosság, hat erőszakos cselekmény, tizenhat bankrablás és két bombamerénylet köthető. Végül Gerald Gordon 1977-es meggyilkolásáért ítélték el; összesen hat életfogytig tartó börtönbüntetés mellett a halálbüntetést is kiszabták rá.

Kapcsolódó: Joseph Paul Franklin, a fajvédő tettek embere

Kövess minket -on és -en!

A Mussolini család egykori vidéki háza Olaszország északkeleti részén, Emilia Romagnában található, Forli városában. Az épület tele van a Duce relikviáival: a telefon, amelynek segítségével a római kormányt hívta, egyenruhája, imádott motorbiciklije.

Kiadták annak a német katonának a memoárját, aki az első világháborúban együtt harcolt a fiatal Adolf Hitlerrel, és bepillantást nyert annak az embernek a gondolkozásába, aki aztán a történelem – Jézus Krisztus után – legismertebb embere lett.

A múlt héten elfogták Párizsban a 32 éves albán állampolgárságú Rexinho Abazajt, mozgalmi nevén Ginot. A gyerekkora óta Olaszországban lévő férfit a francia rendőrség tartóztatta le, Magyarország által kiadott nemzetközi elfogatóparancs alapján. Abazaj Párizs előtt Finnországban bujkált a nemzetközi körözés elől.

A második világháború egyik leghíresebb repülőgép-párbaja a brit Supermarine Spitfire és a német Bf 109-es között zajlott le. Ebben igen nagy része volt a hajtóművek teljesítményének.

E történelmi visszatekintés nem lesz teljesen átfogó, csupán a Henney Árpád-féle Hungarista Mozgalom 56-os tevékenységét mutatja be.

Egy haredi zsidót, aki az osztrák fővárosban a zsinagógába tartott, körbevettek egy nemzetiszocialista csoport tagjai. Az osztrák hazafiak lehúzták a zsidó kippáját, majd távoztak.

1945. február 1-jétől az SS 25. (1. magyar) és 26. (2. magyar) fegyveres-gránátoshadosztályai ismét együtt voltak, s gyakorlatilag e viszonyuk a háború végéig változatlan maradt.

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.

Három nemzetiszocialista férfit „jelentős” szabadságvesztésre ítélhetnek, miután bűnösnek találták őket egy leeds-i mecset elleni terrortámadás megtervezésében.

1494. november 24-én hunyt el Kinizsi Pál, Mátyás király leghíresebb hadvezére. Félelmetes testi erejéről, vakmerőségéről már életében legendák egész sora született.

1944. december 24-étől 1945. február 11-éig a magyarnémet helyőrség 50 napon keresztül szállt szembe a Budapestet ostromló, hatalmas túlerőben levő szovjet hadsereggel, de február 11-én sem adta meg magát, hanem kitörést hajtott végre északi-északnyugati irányba a szovjet ostromgyűrűn keresztül.

Az 1944. december 22-én megalakult Ideiglenes Nemzeti Kormány még Debrecenben volt, amikor magyar területekről elhurcolt civilek hozzátartozói a kormány közbenjárását kérő levelek ezreit küldték a Külügyminisztériumba.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

Budapest XII. kerületében ismeretlen patrióták horogkeresztet festettek a szovjet megszállókat dícsőítő emlékműre. 

Kilenc embert vettek őrizetbe, állítólagos „fegyvereket” és nemzetiszocialista emléktárgyakat foglaltak le, miután egy csoport Adolf Hitler születésnapját ünnepelte egy angliai pubban.