Kövess minket -on és -en!

Kórházba vitték és megoperálták a Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetőjét, Győrkös Istvánt, aki egy szerencsétlenül végződött tűzpárbaj és egy rendőr halála óta börtönben van.

Az idős hungarista vezető házánál tavaly október 26-án megjelent több nyomozó, hogy házkutatást tartsanak. Az akció részletei máig homályosak, de annyi azóta kiderült, hogy a rendőrség a TEK támogatása nélkül vonult ki fegyverek után kutatni, majd Pálvölgyi Péter rendőr a kommandósok feladatát magára vállalva betört a házba, ahol Győrkös Istvánnal az előszobában összetalálkozott, tűzpárbaj alakult ki, amiben a nyomozót fejlövés, míg Győrköst haslövés érte.

A tűzpárbaj után a rendőrök visszavonultak, vérző társuk után nem mentek be, hanem várták az erősítést, illetve a mentőket akarták beküldeni oda, ahova ők már nem mertek bemenni.

Győrös István valószínűleg életfogytiglani börtönt fog kapni, mivel kevéssé valószínű, hogy a rendőrség elismerje a házkutatás során elkövetett fatális hibákat.

Most viszont a Bors cikke szerint – a betegek jókora meglepetésére – börtönőrök kíséretében érkezett a SOTE klinikájára, ahol a műtőbe vitték, és meg is operálták.

A lap úgy tudja, Győrkös állapota nem súlyos, hamarosan visszakerül zárkájába, amelyen a 14 évvel ezelőtt megölt Tompa Eszter gyilkosával osztozik.

Kiemelt biztonsági fokozatban őrzik, a nap 24 órájában megfigyelés alatt áll, a cellájában kamerák rögzítik minden mozdulatát.

Kövess minket -on és -en!

Ukrán nacionalisták százai vonultak végig Lemberg központjában fáklyákkal és piros-fekete zászlókkal újév napján.

A német szövetségi ügyészség közölte, hogy a kelet-németországi Szászországban és Lengyelországban őrizetbe vették egy „szélsőjobboldali terrorszervezet” nyolc feltételezett tagját.

Antiszemita aktivisták március 15-én megsemmisítették a szigetmonostori holokauszt-emlékművet.

Alulírottak, a magyar igazság érvényesítésére alkalmas kedvező történelmi pillanatot felismerve, továbbá magyar hazánkhoz és nemzetünkhöz való olthatatlan szeretetünktől és hűségünktől vezérelve, a magyar összetartozás jegyében nem nézhetjük tovább tétlenül és szótlanul, hogy a történelem által felkínált újabb esélyt szalasszon el nemzetünk az igazságtalan és önrendelkezési jogot sárba tipró diktátumok által szabott határok felülvizsgáltatására.

A második világháború utáni korszak névadójának egy évtizedig tartó diktatúrája alatt a politikai terrorizmus és a személyi kultusz az egekbe tört, míg az életszínvonal és a törvényesség a mélységekbe süllyedt. 

A szódagyári telepen három, egyenként kb. 50 méter hosszú, fölbe ásott, emeletes priccses „szálloda” várt bennünket. Ez korábban női deportáltak lágere volt.

Chris Minns, az ausztrál Új-Dél-Wales szövetségi állam miniszterelnöke megfogadta, hogy határozottan fellép a jobboldali „szélsőségesekkel” szemben, mindössze azért, mert egy csoport nemzetiszocialista balaklavát viselve felszállt egy sydney-i vonatra az Ausztrália napon.

A hatóságok megerősítették, hogy a horogkeresztek és különbőz feliratok, köztük a zsidók gázkamrákba küldésére való felhívások „antiszemita cselekményeknek” minősülnek.

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.

A múlt héten elfogták Párizsban a 32 éves albán állampolgárságú Rexinho Abazajt, mozgalmi nevén Ginot. A gyerekkora óta Olaszországban lévő férfit a francia rendőrség tartóztatta le, Magyarország által kiadott nemzetközi elfogatóparancs alapján. Abazaj Párizs előtt Finnországban bujkált a nemzetközi körözés elől.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

Kifelé a Szovjetunióba – 1944-45 telén – a vagon padlóján állva-ülve, embertelen körülmények között, élelem és víz nélkül utaztunk. Voltak közöttünk olyanok, akik nem birták elviselni a szomjúságot, és saját vizeletüket itták.

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”. 

Lina Engelt még 2023 májusában ítélte egy drezdai bíróság öt év és három hónap börtönre bűnszövetkezet tagjaként elkövetett súlyos testi sértést okozó támadások miatt.