Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

A hosszadalmas eljárás végén megszületett határozat szerint megfosztják a tavaly átnevezett szervezetet a pártokra és politikai adományokra vonatkozó adókedvezményektől is. Az alkotmánybíróság indoklásában az áll, hogy a Haza párt „továbbra is autoriter nemzetállam létrehozására törekszik a fennálló alkotmányos rend helyett, és semmibe veszi az emberi méltóságot és az alaptörvényben rögzített demokratikus alapelveket”.

A párt „rasszista hozzáállása, különösen a muszlimokkal szembeni, antiszemita és cigányellenes nézetei szemben állnak Németország alkotmányos alapelveivel” – állította az alkotmánybíróság.

A testület 2017-ben már kimondta, hogy szerinte az NPD szellemisége ellentétes a német alkotmánnyal és a demokratikus renddel, de a párt betiltására tett indítványt akkor elutasította. Később a szövetségi parlament alaptörvény-módosítást fogadott el, amely szerint ki kell zárni az állami pártfinanszírozásból mindazon politikai szervezeteket, amelyekről az alkotmánybíróság megállapítja, hogy tevékenységük a demokratikus berendezkedés gyengítésére vagy felszámolására irányul. Az alkotmánybíróság keddi határozatával most először alkalmazzák a gyakorlatban ezt a módosítást.

A Haza párt nem számít jelentős politikai erőnek számít Németországban, és a hivatalos adatok szerint csak 3 ezer tagja van, az alkotmánybíróság felhívta a figyelmet arra, hogy a mozgalom országos hálózattal rendelkezik, amelyet egy nacionalista ifjúsági szervezet és közösségi szerveződések tartanak fenn. Összejöveteleket, kirándulásokat szerveznek, ahol „igyekeznek terjeszteni rasszista ideológiájukat”.

Németországban állami támogatásra jogosult minden olyan politikai párt, amely legalább 0,5 százalékot szerez országos vagy európai parlamenti választáson vagy 1 százalékot tartományi választáson. Az NPD 2021 óta nem ütötte meg ezeket a küszöböket, így jelenleg nem is részesül állami támogatásból, de az adományokra vonatkozó kedvezmények eddig még vonatkoztak rá.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 23-án.

A kanadai kormány azt tervezi, hogy nyilvánosságra hozza a második világháború után Kanadába emigrált egykori állítólagos „náci kollaboránsok” listáját – közölte Justin Trudeau miniszterelnök, írja az AFP.

Amikor Imrédy személyes származása körül a közismert polémiák folytak, akkor én magam adtam utasítást Kelecsényinek, hogy figyelje meg Imrédyt és figyeltesse meg másokkal is, hogy faji hovatartozása eldönthető legyen.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Adolf Hitler életének valószínűleg egyik legboldogabb pillanata az volt, amikor 1940. június 17-én reggel, a francia-belga határ közelében elhelyezett főhadiszállásán értesült a francia kormány fegyverszüneti kérelméről.

Szálasi Ferenc 1946. évi Börtönnaplójának február 28-i bejegyzésében ezt olvassuk: "Ma reggel kivégezték Imrédy Bélát. Nyugodjék békében. A Nemzet vértanúja volt."

A New Hampshire-i főügyész hivatala polgárjogi pert indított egy nemzetiszocialista csoport ellen, amiért megzavartak egy transznemű deiváns által gyermekeknek előadott érzékenyítést egy helyi kávézóban.

Négy német állampolgáron ütött rajta az osztrák rendőrség, amint Adolf Hitler születésének évfordulóján fehér rózsát helyeztek el a Führer szülőházánál Nyugat-Ausztriában, írja a Guardian.

1946. január 19-én indult el Budaörsről az első, kitelepítésre ítélt magyarországi németeket szállító vonat, amely a második világháborút követő szélesebb kelet-európai etnikai tisztogatás hazai szakaszának kezdetét jelentette. 

Megdöbbentőnek nevezte a magyar külügyminiszter azt, ahogy a média kezeli Ilaria Salis ügyét. Szíjjártó Pétert egy Londonban tartott előadáson kérdezték antifa terroristanőről, és hangsúlyozta: azt az embert védik, aki azzal a céllal érkezett Budapestre, hogy agyonverjen embereket az utcán.

1941. június 22-én kezdődött meg a Barbarossa hadművelet, a Német Birodalom harca a Szovjetunió ellen. A német Wehrmacht három hadseregcsoportja indított támadást, kötelékükben a németekkel szövetséges országok katonai egységeivel és önkéntes alakulatokkal.

Tudom, hogy a történelem igazságos oldalán állok, és nem akarom, hogy politikai nézeteimért ítéljenek el – nyilatkozta a Magyarországon fogva tartott antifasiszta terroristanő, Ilaria Salis a La Stampa olasz napilapban megjelent interjúban.

A Szövetségi Alkotmánybíróság meg akarta akadályozni Maja T. Magyarországra történő átszállítását. Azonban a hatóságok nem várták meg a hivatalos állásfoglalást és kiadták őt – írja szomorúan a német MDR.de.

Akkor is így köszöntött a tavasz és a március. A budai hegyek felől hideg, még a télre emlékeztető szél söpört végig a pesti utcákon.

Egy angol nemzetiszocialista, akin horogkeresztes zászlókkal, hűtőmágnesekkel és Adolf Hitler portréjával díszített házában ütöttek rajta, gondolatbűnökért került börtönbe Nagy-Britanniában.