Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Megvonta az állami támogatást a következő hat évre a német alkotmánybíróság a zsidó-liberális sajtóban „neonáciként” számon tartott Die Heimat nevű párttól.

A hosszadalmas eljárás végén megszületett határozat szerint megfosztják a tavaly átnevezett szervezetet a pártokra és politikai adományokra vonatkozó adókedvezményektől is. Az alkotmánybíróság indoklásában az áll, hogy a Haza párt „továbbra is autoriter nemzetállam létrehozására törekszik a fennálló alkotmányos rend helyett, és semmibe veszi az emberi méltóságot és az alaptörvényben rögzített demokratikus alapelveket”.

A párt „rasszista hozzáállása, különösen a muszlimokkal szembeni, antiszemita és cigányellenes nézetei szemben állnak Németország alkotmányos alapelveivel” – állította az alkotmánybíróság.

A testület 2017-ben már kimondta, hogy szerinte az NPD szellemisége ellentétes a német alkotmánnyal és a demokratikus renddel, de a párt betiltására tett indítványt akkor elutasította. Később a szövetségi parlament alaptörvény-módosítást fogadott el, amely szerint ki kell zárni az állami pártfinanszírozásból mindazon politikai szervezeteket, amelyekről az alkotmánybíróság megállapítja, hogy tevékenységük a demokratikus berendezkedés gyengítésére vagy felszámolására irányul. Az alkotmánybíróság keddi határozatával most először alkalmazzák a gyakorlatban ezt a módosítást.

A Haza párt nem számít jelentős politikai erőnek számít Németországban, és a hivatalos adatok szerint csak 3 ezer tagja van, az alkotmánybíróság felhívta a figyelmet arra, hogy a mozgalom országos hálózattal rendelkezik, amelyet egy nacionalista ifjúsági szervezet és közösségi szerveződések tartanak fenn. Összejöveteleket, kirándulásokat szerveznek, ahol „igyekeznek terjeszteni rasszista ideológiájukat”.

Németországban állami támogatásra jogosult minden olyan politikai párt, amely legalább 0,5 százalékot szerez országos vagy európai parlamenti választáson vagy 1 százalékot tartományi választáson. Az NPD 2021 óta nem ütötte meg ezeket a küszöböket, így jelenleg nem is részesül állami támogatásból, de az adományokra vonatkozó kedvezmények eddig még vonatkoztak rá.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy céges prezentációtechnika tréningre készülve érdekes dolgot fedeztem fel az OpenAI képrajzoló mesterséges intelligenciájával való interakcióban.

„Ideje megtisztítani az algákat, gombákat és növényeket a kolonialista örökségtől, és végleg kiirtani a tudományos nevükből a sértő kifejezéseket” – indítványozta Gideon F. Smith és Estrela Figueiredo, a Nelson Mandela Egyetem két botanikusa 2021-ben.

1941. június 26-án három felségjel nélküli repülőgép bombázta a Magyarországhoz az első bécsi döntés után visszakerült Kassát. A máig tisztázatlan hátterű incidens után Magyarország belépett a második világháborúba.

1945 januárjának elején a komáromi vasútállomáson kivagonírozott Tigris harckocsik hosszú sora nagy zajt csapva kígyózott a macskaköves utcákon, hogy a Vág-Duna hídján túl elfoglalják harcállásukat.

Megbüntették Kubában az állami zenei szervezetek hét tisztviselőjét, miután az általuk szervezett halloweeni partin egy Hitler-jelmez nyerte az első díjat – írja az AFP.

Habár Benito Mussolinit, a Ducét 1945-ben, 61 évesen kommunista partizánok bestiálisan meggyilkolták, a dinasztia a mai napig meghatározó az olasz politikai és közéletben, leginkább Alessandra Mussolini miatt.

Szabadon engedték az antifasiszta Ilaria Salist, akit egy erőszakos bűncselekmény miatt tartottak eddig fogva a magyar hatóságok – írta a La Repubblica.

Árvíz ide, árvíz oda, ez a Telex szerkesztőségét amúgy sem érinti túlságosan, nem jelentetnének komoly erősítést a homokzsákok pakolásában, és amúgy is van „fontosabb” témájuk. Kitaláltátok már, micsoda, ugye? Hát persze, hogy az. Mintegy 3 (!) hónap múlva „neonáci koncert” lesz Budapesten!

A második világháború egyik leghíresebb repülőgép-párbaja a brit Supermarine Spitfire és a német Bf 109-es között zajlott le. Ebben igen nagy része volt a hajtóművek teljesítményének.

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Regisztrált az X-re Ilaria Salis olasz EP-képviselő, aki Magyarországon az antifa támadások elsőszámú gyanúsítottjaként lett ismert. 

A diktatúra Magyarországon 1950-re elérte az otthonokat, a hétköznapok része lett.

Kommandósok és bilincsek nélkül jelent meg legutóbbi tárgyalásán az antifa támadások elsőrendű vádlottja. Az olasz nőnek az ügyben ez volt a harmadik tárgyalása, de vallomást mindeddig még nem tett az ülések idején.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. december 3-án 15 óra 17 perckor. Jelen vannak: Dr. Szabó Ferenc népügyész, Harangozó Piroska jegyzőkönyvvezető, Szálasi Ferenc terhelt.

A liberális brit bíróság „elkötelezett fajgyűlölőknek” nevezte őket, akik a bíró szerint „terrorizmusra buzdítottak”.