Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egy Nikki Joly nevű transznemű férfi és melegjogi aktivista 2017-ben magára gyújtotta az albérletét, hogy azt gyűlölet-bűncselekménynek állíthassa be. A tűzben öt háziállata pusztult el.

(Origo)

A gyújtogatást megelőző 6 hónapban az 54 éves aktivista többek között részt vett a michigani Jackson település első meleg közösségi központjának megnyitásában, megszervezte az első melegfesztivált, illetve sikerült elérnie egy városi rendelet elfogadását, ami megtiltja a homoszexuálisok diszkriminációját. Munkájáért a helyi lap még az Év Állampolgárának is megválasztotta.

Aztán eljött 2017 augusztusa, és talán azt gondolta, egy ellene irányuló „homofób" bűncselekménnyel még több együttérzést és támogatást ébreszthet az egyébként konzervatív Jackson település lakóiban. Ekkor ugyanis tűz ütött ki a lakásában, a nyomozás elején pedig még az FBI is gyűlölet-bűncselekményre gyanakodott. De nem sokkal később nagyot fordult a kocka, egyrészt persze bebizonyosodott, hogy a tüzet szándékosan gyújtották, másrészt viszont kiderült, hogy nem valami melegellenes-széljobbos-neonáci-vallási fanatikus stb. támadásról van szó, ugyanis azt maga a transznemű Joly gyújtotta magára.

A lakásért nem kár, újjá lehet építeni, de Nikki Joly annyira vágyott a hírverésre és az áldozatszerepre, hogy feláldozta 5 háziállatát, két kutyát és három macskát, akik mind a tűzben égtek halálra.

Természetesen a „valódi okokra" máig nem derült fény, a lakás sem az övé volt, csak albérlőként használta, a biztosítási pénzt a tulajdonos kapta. Mindenesetre két ember, akikkel együtt dolgozott egy helyi egyházban elmondta, hogy a transznemű
rendkívül frusztrált volt, amiért a diszkriminációellenes rendelet életbe lépése óta lehalt a vita a melegek jogaival kapcsolatos vita.

Magyarán, sikerült nagy nehezen kiharcolnia egy előrelépést, de emiatt már senkit sem érdekelt a melegek helyzete, így jó ötletnek tűnt felgyújtani más lakását, benne a háziállataival. Hátha egy újabb botrány lökést adhat a jacksoni homofóbia-ellenes harcnak. Az egyház két tisztviselője azt is elárulta, hogy a tűz előtt 5 nappal tartották a helyi melegparádét, de Joly „csalódott volt, amiért nem kapott elég figyelmet az esemény".

Az ember azt hinné, hogy legalább az ügyvédje próbálja majd megvédeni valahogy, de itt még erre sincs lehetőség, Daniel Barnett ugyanis úgy fogalmazott: az egésznek semmi értelme. Az Év Állampolgára is volt, amúgy is nagyon sokszor szerepelt a médiában.

Bíróság elé február elsején állították először.

Újabb ízelítőt kaphattunk tehát abból, hogy milyen mélyre képesek süllyedni a liberális aktivisták csak azért, „lejárathassák" a velük ellentétesen gondolkozókat.
Legutóbb például egy afroamerikai-meleg-LMBTQ-aktivista színészt tartóztattak le Chicagóban, amiért megverette magát egy nigériai testvérpárral. Először azt hazudta a rendőrségnek, hogy két fehér férfi támadott rá. Hamar lebukott, ugyanis nem számolt a biztonsági kamerák felvételeivel.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A szvasztika, azaz a 90 fokban hajlított ágakkal bíró kereszt fontos szimbólum több egykori és ma is élő hitrendszerben egyaránt. Az idők során jelképezte többek között a jó szerencsét, a teremtés végtelenségét és a legyőzhetetlen, forgó Napot.

Feltételesen szabadlábra helyezték Nikosz Mikaloliakoszt, az Arany Hajnal görög nemzetiszocialista gyökerű politikai párt alapítóját és vezetőjét, miután letöltötte 13 éves börtönbüntetésének egy részét.

Ausztráliában hétfőtől életbe lépett a nemzetiszocialista tisztelgés és a nemzetiszocialista emléktárgyak tilalmáról szóló új törvény.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Egy nappal a chemnitzi csonkolás előtt is hallattak magukról az antifa terroristák: hétfő éjjel bombatámadás történt a Königsblut Tattoo & Piercing Stúdió ellen Zeulenrodában (Greiz kerület, Türingia).

A korabeli német sajtóban csodafegyverként (Wunderwaffe) emlegetett rakéta a mai robotrepülőgépek elődjének tekinthető.

Dr. Bárdossy László Szombathelyen született 1890. december 10-én, római katolikus vallású kisnemesi, hivatalnoki családból.

Gabriele Marchesi szabadonengedéséről a milánói fellebbviteli bíróság döntött, amely elutasította Magyarország kiadatásra vonatkozó kérését, írja a Magyar Jelen a Milano.corriere.it nyomán.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

Kun András 1911-ben született Nyírbátorban. Bölcsészeti és teológiai tanulmányait Rómában folytatta. 1941-ben szentelték pappá, majd minorita szerzetesként a kézdivásárhelyi rendházba került.

A 84 éves Bosnyák Imrét, a Nyilaskeresztes Párt egykori propagandistáját, 1997. augusztus 24-én temették a Rákoskeresztúri köztemető 298-as parcellájába.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

Kilencvenesszeres életfogytiglant kapott egy amerikai fehér fajvédő aktivista, aki négy évvel ezelőtt színes bőrűekre kezdett lövöldözni egy mexikói határmenti bevásárlóközpontban.

„Amerika megbukott, mert egy társadalomban, ahol a hasznossági princípium mindenekfelett való, a morális felelősségérzete elsorvad” – ezt írja Márai Sándor 1957. november 5-én naplójába, s hozzáteszi, a Nyugat magyar forradalommal szembeni árulását nem lehet megbocsátani, és senki nem hisz többé a Nyugatnak.

Szálasi Ferenc 1946. évi Börtönnaplójának február 28-i bejegyzésében ezt olvassuk: "Ma reggel kivégezték Imrédy Bélát. Nyugodjék békében. A Nemzet vértanúja volt."