Kövess minket -on és -en!

A Légió Hungária idén is megszervezi megemlékezését, melynek célja, hogy fénylánc jelezze mindenkinek a Hősök Útját, akik utolsó rohamra indultak Magyarországért, Európáért.

Nem lehet hangsúlyozni, mennyire fontos emlékeznünk eleink bátor tetteire, értünk, a jövőért hozott áldozatukra. Ahogy azt sem lehet hangsúlyozni, mennyire nem ér semmit ez az emlékezés, ha azt nem követik tettek, ha nem vívjuk meg a magunk csatáit, nem hozzuk meg a magunk áldozatait! A legméltóbb tisztelgés talán éppen az, ha felvesszük a földre hullt zászlót, és tovább visszük azon az úton, melyen eleink elindultak. Megvívjuk a magunk harcait, legyőzzük az elénk tornyosuló akadályokat, és mindig azt keressük, hogyan oldható meg egy-egy váratlan helyzet, nem pedig azon kesergünk, miért nem. A megoldásra való törekvés egyik legszebb történelmi példája a budavári kitörés, amikor a megadás, a lemondás, mindennek a feladása helyett elkeseredetten, de az egyetlen lehetséges megoldást választották. Összegyűltek, az utolsó töltényt a csőre töltve, talán rápillantottak szeretteik féltve őrzött fényképére, talán rágyújtottak még egy cigarettára, majd feszülten várták a jelet, várták a parancsot. Indulás! A folytatást ismerjük. Százak néztek a halál szemébe, pedig a Bécsi kaput is alig hagyták el. Azok sem voltak sokkal szerencsésebbek, akik a Széna térig eljutottak.

2019-ben szokásteremtő szándékkal indítottuk el kezdeményezésünket, mely nyomán ezen az útvonalon égnek az emlékezés lángjai. Ezek a kis út szélén elhelyezett mécsesek azokért a katonákért lettek meggyújtva, akik 1945. február 11-én este elindultak, hogy egy utolsó támadással megkíséreljék áttörni a szovjet ostromgyűrűt és csatlakozhassanak a magyar-német csapatokhoz.

A tavalyi évben is már sokan jöttek, hogy egy, vagy akár több mécsest helyezzenek el a kijelölt útvonalon, és reméljük, hogy idén még többen tesznek ugyanígy. A célunk az, hogy évek múlva a magyar nacionalista közösség magáénak érezze a kezdeményezést, és akár különösebb szervezés nélkül is természetes legyen mindenkinek, hogy ezen az estén fényárba borítsuk az Ostrom utcát, így emlékezve az elesett hősökre.

Amíg a fenti elképzelés megvalósul, addig mindenképp igyekszünk összefogni a megemlékezést és támpontokat adni: A legfontosabb, hogy ez egy kegyeleti esemény, ennek megfelelően kezelje mindenki. Ne érkezzen senki ittasan, bódult állapotban.

A mécsesek elhelyezése február 11-én este 18 órától veszi kezdetét a Kapisztrán téren. Ez nem egy klasszikus megemlékezés, nem lesznek beszédek, zászlók és egyéb megszokott elemek. Aki nem tud ebben az időpontban érkezni, természetesen ne maradjon otthon, hiszen bármikor elhelyezhető egy-egy mécses az út szélén, azonban az egységes kép megteremtése érdekében kérünk mindenkit, hogy figyelje, az érkezésekor hol jár a fénylánc és lehetőleg ott csatlakozzon.

Tavaly viharos szél nehezítette a dolgunkat. Éppen ezért javasoljuk olyan mécses beszerzését, mely ellenáll nemcsak az esőnek, de az erőteljesebb légmozgásnak is.

Természetesen lehetőség van rá, hogy olyan mécseseket is hozzanak magukkal melyen a saját szervezetük, egyesületük matricáját, logóját elhelyezik ízléses módon, az esemény célját figyelembe véve.

Előfordulhatnak provokációk, elképzelhető hogy lesznek olyanok, akik próbálják megzavarni a megemlékezést. Ebben az esetben próbáljuk meg határozottan, de észszerű keretek közt kezelni a helyzetet, illetve mindenképp jelezni a problémát Mozgalmunk tagjainak.

Dicsőség a hősöknek!

Légió Hungária

Kövess minket -on és -en!

Akármennyi bűnnel is vádolják, a Führer is csak ember volt, aki ráérős óráikban sokszor egészen hétköznapi hobbiknak hódolt.

A diktatúra Magyarországon 1950-re elérte az otthonokat, a hétköznapok része lett.

Chris Minns, az ausztrál Új-Dél-Wales szövetségi állam miniszterelnöke megfogadta, hogy határozottan fellép a jobboldali „szélsőségesekkel” szemben, mindössze azért, mert egy csoport nemzetiszocialista balaklavát viselve felszállt egy sydney-i vonatra az Ausztrália napon.

Európa, történelmében átélt minden felforgató népvándorlást, látott véres háborúkat és átkos széthúzást, de a második világháborút követő lét és nemlét ily tragikus válaszútja elé nem került még soha.

Felülvizsgálatot kezdeményezett a franciaországi Crépol településen megkéselt, 16 éves Thomas ügyében Romans-sur-Isère polgármestere.

Néha érdemes egy-egy szürreális, szatirikus nézőpontot előrántani a "kalapból", mert ezekből szemlélve meglehetősen megvilágító erejű látleletet kaphatunk a valóságról.

Meglepő, de nem szerzői jogi okok miatt kellett hozzányúlni a vérmocskos Mickey egeres játékhoz: az Infestation 88-cal ennél is nagyobb baj volt.

Vizsgálatot indítottak a német hatóságok egy videófelvétel ügyében, amelyen tizenéves iskolások nemzetiszocialista karlendítése látható egy lengyelországi kiránduláson.

Az 1920. június 4-én bekövetkezett trianoni tragédiát követően a két világháború közötti megcsonkított Magyarországon nem lehetett nem beszélni a területi revízióról.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

Adolf Hitler 1983-ban előkerült „naplója” olyan igénytelen hamisítvány volt, hogy még az A.H. monogramot sem sikerült helyesen leírni – mégis kollektív őrületbe kergette egy nagynevű német lap szerkesztőit.

Most, hogy az amerikai kormány félhivatalos szócsövének számító The Washington Post megszellőztette a hírt, szinte már biztosra vehető, hogy az USA egy újabb megnyerhetetlen háborús kalandra készül a Közel-Keleten, ezúttal a jemeni húszik ellen, akiket a napokban ismét terrorszervezetnek nyilvánított, miután három éve éppen a Biden-kormány levette őket erről a listáról.

A liberális brit bíróság „elkötelezett fajgyűlölőknek” nevezte őket, akik a bíró szerint „terrorizmusra buzdítottak”.

Az Adidas megtiltotta a vásárlóknak, hogy az újonnan kiadott német mez 44-es számmal ellátott változatát megvásárolják, ugyanis a szám a média képviselői szerint nagyon hasonlít a német Schutzstaffel (SS) által használt szimbólumra.

Mecklenburg-Elő-Pomerániában egy 16 éves lányt három rendőr hirtelen kivezetett az osztályból az osztálytársai szeme láttára. A „bűne”, hogy azt írta TikTokon, Németország a hazája, és nem csak egy hely a térképen. A diákot a saját igazgatója jelentette fel, a rendőrség agymosást is végez rajta, írja a Kuruc.info a Junge Freiheit nyomán.