Kövess minket -on és -en!

Mozgalmunk az aktuális korlátozások betartásával május 18-án (hétfőn) megemlékezést szervez a Svéd Királyság budapesti nagykövetsége elé, Tommie Lindh emléke előtt tisztelegve.

(Légió Hungária)

A mindössze 19 éves svéd fiatal tettével példát és irányt mutatott mindannyiunk számára. Egy olyan világban áldozta fel életét egy lány védelmében, amikor az uralkodó korszellem azt üzeni, hogy semmi sem fontosabb az egyéni érvényesülésnél.

Fontos, hogy ezekben a nehéz időkben a társadalom minden szegmense - így a szélsőjobb is - együttműködjön az illetékes szervekkel, ezzel is segítve a járványgörbe ellapítását, azonban legalább ugyanennyire lényeges, hogy tisztelegjünk egy ifjú harcos előtt, aki életét áldozta egy olyan küzdelemben, ami nem "csak" egy lány megmentéséről szólt, de még csak nem is Svédországéról, hanem teljes kontinensünkről. A megemlékezni vágyókat arra kérjük, hogy az aktuális korlátozások betartása mellett május 18-án (hétfőn) 17 óra és 21 óra közt egyénileg helyezzenek el egy mécsest a Svéd Királyság Nagykövetségének épülete előtt (1027 Budapest, Kapás utca 6-12). Tagjaink természetesen jelen lesznek a helyszínen, hogy biztosítsák a megemlékezés méltóságteljes jellegét, bármilyen felmerülő probléma esetén bátran forduljatok hozzájuk.

Dicsőség Tommie Lindhnek, aki elfoglalta helyét a Hősök Csarnokában!

Kövess minket -on és -en!

Aszad elsősorban önmagát hibáztathatja a vereségéért, mert túlságosan is Iránra, a Hezbollahra és Oroszországra támaszkodott, és nem gondoskodott arról, hogy megtisztítsa korrupt tisztikarát és modernizálja hadseregét. Semmi ilyet nem tett, és most vesztett.

1941. május 10-én Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese váratlanul Skóciába repült. Arra akarta rávenni Winston Churchill miniszterelnök ellenzékét, hogy kössenek békét Németországgal, amivel elkerülhető lett volna a kétfrontos háború.

A brit kormány pénzügyi szankciókat vezetett be a nemzetiszocialista Blood and Honour hálózat ellen, amely a skinhead zenei szcnéával évtizedek óta aktív kapcsolatban áll.

Az antifa támadások másodrendű vádlottját, Tobias E.-t a tanács egy év tíz hónapra ítélte, de akár hamarosan szabadulhat is. Ő ismerte el egyedüliként az ügyészségi váddal egyezően a bűncselekményeit, de az ítéletet már nem fogadta el.

Bűnözők szabadon engedését tervezi a brit kormány annak érdekében, hogy a börtönök túlzsúfoltsága ne késleltesse a nacionalisták és fehér patrióták megbüntetését, akiket az elmúlt hetek bevándorlásellenes tüntetésein, illetve a brit kormányt kritizáló bejegyzések megosztása miatt tartóztattak le.

„Ellenforadalmi összeesküvésért” végezték ki Lavrentyij Beriját, a sztálini terror egyik rettegett végrehajtóját, a Szovjetunió marsallját, belügyi és állambiztonsági miniszterét, akinek lefogása és bírósági pere, majd a kivégzése a Sztálin halálát követő hatalmi harc része volt.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

Kiadta a német hatóság a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét.

Izrael immár Libanont is támadja, de Irán mindenféle okokból (félelem, korrupció, zsarolás, gyilkosság, „stratégiai türelem”) nem fog határozottan beavatkozni.

A második világháború egyik híresebb haditengerészeti művelete a Bismarck csatahajó útja volt. Ennek részként zajlott le a Dánia-szorosban az egyik összecsapás a brit és a német flotta között. Alább az ezzel kapcsolatos technikai tényezőket vesszük át.

Az alábbi írás a szerző utolsó írása, amelyet 1999. augusztusában vetett papírra és a Magyar Összetartás 1999. novemberi számában látott napvilágot.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

Kétnapi hajóút után megérkeztünk Szevasztopolba. A kiszállás után a kikötő melletti nagy rétre tereltek bennünket. Rongyos, kiéhezett lakosság rohant meg bennünket – ruhát, cipőt és ennivalót kunyeráltak tőlünk.

A „náci fasizmus” elleni partizánharcot éltette Ilaria Salis, a Magyarországon fogva tartott és az olasz szélsőbaloldal által az európai parlamenti választásokon jelöltként indított terrorista a második világháború végére emlékező olaszországi ünnep alkalmából.