Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Stuttgarttól Münchenig ismét több városban tüntettek a berlini kabinet korlátozó intézkedései ellen.

A cionista német pártokban egyre nő az a távolról sem megalapozatlan aggodalom, amely szerint a nacionalisták élére állnak – amint a német sajtó fogalmaz - korona-tüntetéseknek. Horst Seehofer német belügyminiszter ezzel kapcsolatban a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitungnak kifejtette, "sokan féltik az egzisztenciájukat a korlátozások miatt, ezért a kormánynak gyorsan kell cselekednie". A legtöbb modernkori politikai elítéltet kitermelő ország belügyére hozzátette, "Németországban mindenkinek joga van a szólásszabadságra, s ezt a jogot meg is kell védeni". Paul Ziemiak, a CDU főtitkára ugyanakkor gyorsan helyére téve a dolgokat kifejtette, "ha a szélsőségesek visszaélnek ezekkel a megmozdulásokkal, akkor az egész társadalmat veszélyeztetik". Szerinte az a feladat, hogy "lerántsák a leplet az összeesküvés-elméletekről". Thorsten Frei, a CDU/CSU Bundestag-képviselőcsoportjának frakcióvezető-helyettese pedig szintén attól retteg, hogy a megmozdulásokon sok nacionalista tűnik fel.

A német bűnügyi hatóság is több olyan jelzést kapott, amelyek szerint a "szélsőjobboldal vissza akar élni a megmozdulásokkal".

"A jelenlegi helyzetet saját propagandacéljaikra akarják felhasználni" – fogalmazott a FAS-ban a hivatal szóvivője.

A hazafias pártok felszólították híveiket arra, vegyenek részt ezeken a tüntetéseken. A III. Út nevű nemzietiszocialista párt előző vasárnap azt írta internetes oldalán, először figyelhető meg, hogy a társadalomból igen sokan készek polgári engedetlenségi mozgalomra. A német városokban olyan németek tüntetnek, akik le akarnak számolni a rendszerrel, változásokat akarnak. Gondoskodnunk kell arról, hogy ezt a változás a német szocializmus útjához vezessen – szólt az írás.

A szintén nemzetiszocialista Die Rechte (A Jobb) nevű tömörülés is arra bátorította híveit, vegyenek részt a megmozdulásokon. A párt szerint izgalmas időszak elé néznek, amikor végre lendület tapasztalható a társadalom részéről. Minden nemzeti érzelmű embert felszólítottak arra, saját városukban támogassák a megmozdulásokat. Hasonló tartalmú nyilatkozatot tett közzé a nacionalista Német Nemzeti Demokrata Párt (NPD) is.

Azonban nemcsak a nemzetiszocialisták és nacionalisták, hanem a jobboldali radikális Alternatíva Németországért (AfD) párt is mindent elkövet azért, hogy népszerűséget kovácsoljon a tüntetésekből. Egy a Spiegel által közölt felmérés szerint a megkérdezettek 70 százaléka szerint megfelelő a berlini kormány járvánnyal kapcsolatos válságkezelése, ami három hét alatt négy százalékos csökkenés. 19 százalék szerint túlzóak az intézkedések. Az AfD szavazók 56 százaléka látja így, illetve az FDP híveinek 35 százaléka.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A tábori lelkész letörten lépett be a pasewalki kórház első világháborús sebesültekkel teli kórtermébe.

Ilaria Salist az európai parlamenti választáson jelöltként indítja a Vörös-Zöld Szövetség nevű olasz politikai formáció, amely megerősítette, hogy a Magyarországon fogva tartott nő felkerült a listájukra.

Zsidó-liberális megbotránkoztatást váltott ki a jelenleg az Atlético Madridban futballozó Marcos Llorente és a már visszavonult spanyol labdarúgó, Ibai Gómez által promotált új spanyol kávémárka.

A rendőrök elfogták két feltételezett kivitelezőjét a hétfőn történt józsefvárosi rajtaütésnek, ahol öt-hat kapucnis, feketébe öltözött aktivista vette kezelésbe a Fáklya nevű szélsőséges baloldali szervezet vetítését a józsefvárosi „Kesztyűgyár” nevezetű közösségi házban.

Az észt Johvi városában álló emlékmű két SS-veteránnak állít emléket, akik 1944-ben a bolsevizmus ellen vívott harcban haltak meg.

Négynapos utazás után 1945. február 6-án érkeztünk Bajáról Temesvárra. Verőfényes délelőttön vagoníroztunk ki. Az éhségtől és a szomjúságtól elgyötör emberek nagy része megrohamozta az olvadó havat, és marokszámra tömte a szájába.

Semmi sem tudja megakadályozni az új nemzedékeket abban, hogy szeressék Adolf Hitlert.

Alexander Netlingnek jellegzetes megjelenést kölcsönöz a horogkereszt és számos más fajvédő szimbólum, amelyet különösen jól látható helyre tetováltak.

Az antifasiszta szervezetek szerint Németországban megnövekedett az „antiszemita vandalizmus” a zsidó holokausztnak állított emlékműveknél.

Százezres halálkvóták túlteljesítésében versengtek a Sztálin kegyeiért remegő parancsnokok, amikor a paranoia új szintre lépett a Szovjetunióban.

Talán furcsán hangzik tőlem, de kezdem megsajnálni az izraelieket. Szomorú és szánalmas azt látni, hogy mi mindent kell elszenvedniük a Hamász, a Hezbollah és a húszik részéről. 

Egy szentesi patrióta még tavaly decemberben az ablakában tett közszemlére egy horogkeresztes zászlót, emiatt „önkényuralmi jelkép” használatának vétsége miatt ütöttek rajta otthonában.

Vélhetően hazafias aktivisták a kommunizmust a zsidósággal azonosító matricát ragasztottak az érdi vasútállomás egyik padjára. A címkén a következő felhívás olvasható: „Küzdj a zsidó zsarnokság ellen! Harcolj a népedért!”

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

Ami Magyarországon az 1945-ös budavári kitörés évfordulója, a Becsület Napja, az Bulgáriában a Lukov-menet.