Kövess minket -on és -en!

Rigában az idén is felvonulással emlékeztek meg a Waffen-SS veteránjai azokról a lettekről, akik Lett Légió tagjaként a Szovjetunió ellen harcoltak a második világháborúban.

(RT nyomán)

A mintegy 1500 menetelő a városközpontban lévő az 1935-ben emelt Szabadság-emlékműhöz vonult, amelyet megkoszorúzott és dalokat énekelt. A kis létszámú tiltakozó zsidók és kommunisták szokás szerint próbálták megzavarni a menetet, de a jelenlétük valójában nem volt észlelhető. Efraim Zuroff, a szélsőséges zsidó militáns Simon Wiesenthal center vezetője, mint minden évben, idén is kirohanást intézett a megemlékezés miatt, szerinte a megemlékezők valójában a "nácizmust dicsőítik és sértik a holokauszt emlékét". Biztonsági okokból a lett rendőrség számos külföldi antifasiszta csoporttól tagadta meg a belépést az ország területére, többek között orosz és német antifa csoportok sem jutottak el így a helyszínre, ugyanis már a reptérről visszafordították őket.

Ilyen meneteket 1990 óta tarthatnak Rigában, miután felszabadultak az orosz megszállás alól, mivel ezek a katonák a Vörös Hadsereg ellen védték Lettországot. A Légió napját 1998 óta minden évben megtartják.

Az Adolf Hitler parancsára 1943-ban létrehozott egységnek egyetlen tagját sem ítélték el légiós minőségében "háborús bűnökért", a zsidók mégis folyamatosan feszültséget keltenek a megemlékezések miatt. Az alakulatba részben önkéntes alapon, részben sorozással kerültek be a katonák, körül-belül 150 ezer ember szolgált a lett Waffen-SS divízióban.

Az utóbbi években a rigai városi önkormányzat tiltotta a felvonulást, hogy "megakadályozza a lehetséges provokációkat és rendbontásokat", a döntést azonban a bíróságok rendszeresen felülbírálták. Lettországban az egykori Szovjetunióból való kiválás után néhány évig hivatalos emléknap volt március 16., az orosz és a nemzetközi zsidó médiahisztéria miatt azonban az emléknapot törölték az ünnepnapok sorából.

Kövess minket -on és -en!

Két kezünk kevés lenne ahhoz, hogy felsoroljuk az elmúlt tíz nap olyan bűncselekményeit, amelyet magyarok ellen követtek el velünk élő, évszázadok óta integrálhatatlan jövevények.

Vélhetően hazafias aktivisták a kommunizmust a zsidósággal azonosító matricát ragasztottak az érdi vasútállomás egyik padjára. A címkén a következő felhívás olvasható: „Küzdj a zsidó zsarnokság ellen! Harcolj a népedért!”

Ugyan német és a magyar uralkodó 1463-ban Bécsújhelyen egyezményt kötött, csak idő kérdése volt, hogy mikor vonul fegyverrel egymás ellen a közép-európai regionális hatalmi ambíciókat dédelgető I. Mátyás magyar király és a magyar trónra is igényt tartó III. Frigyes német-római császár. 

A 37 éves Andreas Münzhuber, a Harmadik Út nevű nemzetiszocialista szellemiségű csoport bajorországi frakciójának egyik vezető tagja egy 30 fős túrán vett részt az Untersberg hegyen, amikor szeptember 29-én megbotlott egy nedves gyökérben, és a halálba zuhant.

A ma már közel 100 éves nő 1943-1945 között a stutthofi tábor parancsnokának volt a gépírónője, és a bíróság szerint „elképzelhetetlen, hogy ne vette volna észre, mi történik körülötte”.

Május elsején a Bikás parkban majálisozott a Mi Hazánk Mozgalom. Tompos Márton, a Momentum elnöke kezdte el verni a tamtamot a közösségi oldalán, hogy az eseményen több karlendítést látott, és egy illetőn Adolf Hitlert ábrázoló tetoválás volt.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Amióta megnyílt, azóta áll szélsőbaloldali támadások középpontjában a Nordic Sun Kulturális Központ Budapest VII. kerületében, írja a Magyar Jelen.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Feszült hangulatban kezdődött az antifa támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken, miután kezdés előtt közel egy órával a Betyársereg, valamint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Légió Hungária tagjai zászlókkal, csendben tüntettek a törvényszék épülete előtt.

Három nemzetiszocialista férfit „jelentős” szabadságvesztésre ítélhetnek, miután bűnösnek találták őket egy leeds-i mecset elleni terrortámadás megtervezésében.

Ferenc pápa a napokban végre felrezzent sztenderd szunyókálásából és félénken megpendítette, hogy a Gázában egy éve zajló genocídium talán mégiscsak az, aminek látszik.

A Momentum Mozgalom Facebook-bejegyzésben közölte, hogy „megtámadták” egy aktivistájukat a Nordic Sun kulturális központnál.

Ausztriában kerültem a szovjet hadsereg hatalmába 1945. május 11-én. Szörnyű utazás után – miközben a vagonlakók 25 százaléka elpusztult – lázas betegen szálltam ki a vagonból Focsaniban.

Ukrán nacionalisták százai vonultak végig Lemberg központjában fáklyákkal és piros-fekete zászlókkal újév napján.