Kövess minket -on és -en!

Egy brit televíziós csatorna megvásárolta Adolf Hitler egyik festményét. Nézőik számára szavazást indítanak, hogy eldöntsék, összetörjék-e a képet.

A 4-es csatorna brit műsorszolgáltatóját a zsidók bírálták egy új műsor tervei miatt, amelyben a stúdió közönsége dönthet arról, hogy megsemmisítsék-e Adolf Hitler egyik festményét. Nem ez az első eset, hogy Jimmy Carr brit humorista olyan módon viccelődött, hogy azzal visszhangot keltett. Furcsállta, hogy a cigány holokausztról senki nem beszél, mert „soha senki nem akar szólni a pozitívumokról”, így csak a hatmillió zsidó áldozatot említik.

Jimmy Carr, a műsor házigazdája vitát vezet arról, hogy egy műalkotás valóban elválasztható-e valaha is az alkotójától. A végén a közönség szavaz arról, hogy Carr megsemmisítse-e Hitler művét.

„Ha a közönség úgy dönt, hogy a Hitler-festményt meg kell semmisíteni, akkor azt felaprítják” – mondta a csatorna szóvivője a CNN-nek.


Lángszóróval eshetnek neki a műalkotásoknak

A műsorban szereplő többi műalkotást azonban „lehet, hogy lángszóróval gyújtják fel” – mondta a szóvivő. A „Jimmy Carr elpusztítja a művészetet” című műsor tervei azonban heves zsidó kritikákat váltottak ki.

Az úgynevezett Holokauszt Emléknap Alapítvány azzal vádolta a műsort, hogy „Hitlert könnyű szórakoztató témává teszi”.

Az állami tulajdonban lévő, de kereskedelmi alapon finanszírozott csatornát 40 évvel ezelőtt alapították, hogy a brit nézők számára a két fő csatorna, a BBC és az ITV mellett merőben eltérő alternatívát nyújtson.

Kövess minket -on és -en!

Jaroszlav Hunka nyilvánosan elismerte, hogy a második világháború idején önként jelentkezett a Waffen-SS galíciai hadosztályába.

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

A trianoni szerződés az etnikai állapotokat, az 1910-es népszámlálási adatokat sem vette figyelembe, így mintegy 3,2 millió magyar, a magyarság harmada került az új határokon túlra, fele összefüggő tömbben a határok mentén. 

Alakulatunknak az orosz túlerővel szemben vissza kellett vonulnia, egészen a Stájer Alpokig. Itt ért bennünket a háború vége.

A dokumentum azt állítja, hogy a nemzetiszocialista Németország vezetősége 1944-ben az angol-amerikai erők és a Szovjetunió közötti szakításra várt, hogy az Egyesült Államokat és Nagy-Britanniát a tengely oldalára állítsa.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Schleswig-Holsteinben töltöttük 1945 nyarát. Itt gyűjtötték össze az angol fogságba került többi magyar katonát és leventét is. 

Adolf Hitler – értesülve Budapest csaknem megvalósult bekerítéséről – 1944. december 24-én este elrendelte a IV. SS-páncéloshadtest Magyarországra vezénylését és bevetését Budapest felmentése céljából.

A 64 éves Ian Pitkin egy lakhatási vita miatt döntött a gyújtogatás mellett 2024 márciusában, amit antiszemita érzelmek is motiváltak. 

Nem sok fotós használt színes filmet az 1930-as években, és közülük is kevesen hagytak hátra olyan nagyszerű képeket, mint Hugo Jaeger, aki tehetségét és egyéni látásmódját már jóval a háború előtt a német nemzetiszocializmus szolgálatába állította.

Letiltotta a YouTube egy portugál szélsőjobboldali szervezet fiókját a „gyűlöletbeszédet tiltó irányelvek folyamatos megsértése miatt”.

Pro vagy kontra, de az egyértelmű, hogy napjaink politikai felhozatalában a főszereplők egyikévé avanzsált a milliárdos Elon Musk, és ennek az üde színfoltnak én még azzal együtt is örülök, hogy az elmúlt évek keserű tapasztalatai nyomán kénytelen vagyok az ő személyét is erős fenntartásokkal kezelni.

1908. június 12-én született Otto Skorzeny, a Waffen-SS egyik leghíresebb katonája, aki többek között merész ejtőernyős és kommandós akcióival szerzett magának hírnevet.

Adolf Hitler álmainak egyike Berlin nagyszabású, pénzt, időt, energiát nem sajnáló átalakítása volt, hogy az a győztes háború után a világ fővárosa lehessen.

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.