Kövess minket -on és -en!

Hivatalosan is visszalépett az önkormányzati választástól Soltysiak Edina táti független képviselőjelölt – írta meg a Telex.

Az Együtt Közösen Tátért egyesület jelöltjeként induló hölgy június 3-án szerzett országos ismertséget, miután a Telex megszellőztette róla, hogy horogkereszteket tetováltatott magára, az alkarján pedig az SS jelszava olvasható. Soltysiak Edina egyik lapockáján egy Hitler-portré, a másikon pedig egy (tükrözött) horogkereszt látható.

Az Instagramra feltöltött képeiből az is kiderült, hogy derekán a 88 és a 14 számok olvashatók, ami a nemzetiszocialista politikai kultúrában közismert üzeneteknek számítanak.

A telexes libernyákok keresték a jelöltet és az őt jelöltként állító Együtt Közösen Tátért szervezetet is. Az szervezethez nem találtak más elérhetőséget, ezért Facebookon küldtek kérdést arról, tudnak-e a jelölt tetoválásairól, és ha igen, mi a véleményük róla. Válaszukban ezt írták: „Elsősorban azzal kezdenénk, hogy nem vagyunk egyesület. Mindenki egyénileg indult el, de egymást támogatva az idei választásokon. Az, hogy egymást támogatjuk, csakis a Táttal kapcsolatos fejlesztések és meglátások miatt van. Teljes mértéken elhatárolódunk a kirekesztés és az emberek elítélése kapcsán” – fogalmaztak, és hozzátették, hogy a továbbiakban nem szeretnének erről a témáról nyilatkozni.

Soltysiak Edinának két alkalommal is küldtek kérdést a Facebookon arról, mi a viszonya jelenleg a tetoválásaihoz. A cikk megjelenése után megküldött válaszában arról tájékoztatta a zsidó-liberális médiafelületet, hogy visszalép a választáson való indulástól.

Kövess minket -on és -en!

A leginkább narancsos ízben fogyasztott szénsavas ital a Coca-Cola mellett talán a legismertebb üdítő szerte a világon.

Bankár, Wall Street-i spekuláns, ingatlanbáró, likőrmágnás, filmgyáros, nagykövet, a legbefolyásosabb amerikai politikai dinasztia alapítója: Joseph Patrick Kennedy 1888. szeptember 6-án született.

A brazil Nemzeti Emberi Jogi Tanács nevezetű szervezet különböző felméréseken alapuló tanulmánya szerint „riasztóan növekszik a náci csoportok jelenléte” a dél-amerikai országban. 

A Tiszamenti falucskában – Tiszaeszláron – egy Solymosi nevű parasztasszony kékítőért küldötte Eszter nevű 14 éves leányát. A kis Solymosi Eszter azonban sohasem tért vissza.

Felmérések szerint az amerikai nép nem akar háborút. Legalábbis momentán még nem, de csak médiakampány kérdése az egész. Kezdetben a második világháborúba is vonakodott belépni, aztán a sajtónak köszönhetően már égett a vágytól, hogy Sztálin segítségére siessen.

Egy párizsi zsidó férfit megtámadott két fiatal, akik megpróbálták megerőszakolni, miután felfedeztek a telefonján egy izraeli zászlót.

Zsidóellenes tiltakozásba csapott át a párizsi olimpián zajló Paraguay-Izrael mérkőzés.

Egy massachusetts-i nemzetiszocialista csoporttal szembeni koholt vádas per folytatódik, miután a per bírája elutasította a fehér patrióta csoport felmentési kérelmét.

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

Azonnali hatállyal hazaküldtek hét ukrán katonát, akik a Bundeswehrnél vettek részt kiképzésen, mivel Németországban törvény tiltja szinte minden jobboldali vagy hazafias szimbólum használatát.

A szlovák Speciális Büntetőbíróság (ŠTS) a „náci” ideológia és az SS iránti szimpátia kinyilvánítása miatt ítélt el öt Slovan-szurkolót.

Tudom, hogy a történelem igazságos oldalán állok, és nem akarom, hogy politikai nézeteimért ítéljenek el – nyilatkozta a Magyarországon fogva tartott antifasiszta terroristanő, Ilaria Salis a La Stampa olasz napilapban megjelent interjúban.

A svájci törvény nem csak a legismertebb jelképekre vonatkozik. A horogkereszt és a karlendítés mellett a kódolt jelképeket is tiltják majd.

A legutóbbi washingtoni NATO-csúcstalálkozón a 30 csatlós állam zokszó nélkül elfogadta az amerikai–brit diktátumot az ukrajnai háború további eszkalációjára.

Vád alá helyezték a németországi hazafias szélsőjobb egyik vezető politikusát, Björn Höckét, mert „náci” jelszó használatával vádolják, írja a BBC.