Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Titkos dokumentumfilm készült Giorgia Meloni olasz miniszterelnök pártja, az Olaszország Fivérei ifjúsági tagozatáról, mely azt a köztudomású tényt igyekezett „leleplezni”, hogy a tagozat erősen fasiszta irányultságú.

Meloni pártja tagad, szerintük a rejtett kamerával felvett filmrészletek kontextusából kiragadva mutatják be a helyzetet.

„Az újságírói jelentés töredékes, dekontextualizált képekre épült, amelyek magánkörnyezetben készültek” – mondta Luca Ciriani, a parlamenttel való kapcsolatokért felelős miniszter, Meloni pártjának, az Olaszország Fivéreinek a tagja.

A Fanpage olasz hírportál által a közzétett vizsgálatban a posztfasiszta gyökerekkel rendelkező Olaszország Fivérei ifjúsági szárnya, a Nemzeti Ifjúság tagjairól Rómában készült felvételek szerepeltek.

A titokban egy, a szervezetbe beépült újságíró által felvett képeken gyakran látható, amint a pártaktivisták fasiszta tisztelgést mutatnak, a „Sieg Heil” üdvözletet skandálják és a „Duce” kiáltással támogatják Benito Mussolini egykori olasz vezért.

„A nemzeti ifjúsági mozgalom ellen soha nem tettek feljelentést baloldali kollektívák elleni támadások miatt, és soha nem tettek ki nyilvánosan szélsőséges jelszavakat vagy fasizmusra és nácizmusra utaló transzparenseket” – mondta Ciriani a parlamentben.

A balközép Demokrata Párt (PD) kérdését, miszerint a kormány „beavatkozik-e a fasiszta propaganda megakadályozása érdekében”, elhárította, mondván, hogy a felvételek nem feltétlenül minősülnek jogi kérdésnek.

Michela Di Biase PD-képviselő azt mondta, hogy pártját „drámaian aggasztja” a jelentés.

 „A képek, amelyeket mindannyian láttunk, a szó szoros értelmében a fasizmus éltetése. Lányok és fiúk, akik azoknak a mítoszában formálódnak, akik vérrel, üldözéssel szennyezték be hazánk történelmét” – mondta.

Eric Mamer, az Európai Bizottság szóvivője a jelentéssel kapcsolatban kérdésre válaszolva nem említette közvetlenül Olaszországot, de elítélte a „fasiszta szimbolizmust”, mondván: „Nem tartjuk helyénvalónak, elítéljük, erkölcsileg helytelennek tartjuk”.

Bár az olasz törvények tiltják a fasizmus védelmét – vagy igazolását -, az ilyen törvényeknek ritkán szereznek érvényt.

Meloni tizenéves korában aktivista volt az Olasz Szociális Mozgalom (MSI) ifjúsági szárnyában, amelyet Mussolini támogatói hoztak létre a második világháború után.

A rejtett kamerával készített dokumentumfilm az alábbi linkre kattintva tekinthető meg, angol felirattal:

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Joachim (Jochen) Peiper 1915. január 30-án született Berlinben. Apja is katonaként élte le az életét, igy a fiatal Jochen a katonás életet hamar megtanulta.

Az első bécsi döntés, így a felvidéki magyarság jelentős részének hazatérése az elmúlt évszázadok kevés sikeres, ám annál jelentősebb epizódjának egyike a magyar történelemben.

A katonai kommentátorok többnyire egyetértenek abban, hogy a Kurszk környékén zajló ukrán diverzánsakciónak stratégiai értelme gyakorlatilag nincs, és legfeljebb arra szolgál, hogy erősítse a sorozatos harctéri kudarcok miatt igencsak letargikus ukrán katonák harci morálját.

Kitiltotta a fehéreket az ünnepi vacsoráról a húzott szemű bostoni polgármester, de szerinte ez nem rasszizmus és nem is diszkrimináció.

„Ideje megtisztítani az algákat, gombákat és növényeket a kolonialista örökségtől, és végleg kiirtani a tudományos nevükből a sértő kifejezéseket” – indítványozta Gideon F. Smith és Estrela Figueiredo, a Nelson Mandela Egyetem két botanikusa 2021-ben.

Péntek hajnalban robbanás történt egy holland középiskolában, a bejárat környékére pedig horogkereszteket és különböző, nemzetiszocialismus-ellenes kifejezéseket festettek.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

A tavaszt idéző napsütésben jó félszázan gyülekeztek a megadott időpontban a Keleti pályaudvar előtti téren, hogy részt vegyenek a sétáló történelemórán, számol be a Festung Budapest 2024-es rendezvénysorozata nyitányáról a honlapján a Légió Hungária.

Bár a mi hazánkos Novák Előd kérésére előbb tömegsport-rendezvényként felvette az állami szervező a Kitörés emléktúrát az Olimpiai Ötpróba Programba, később azt törölte.

Azonnali hatállyal hazaküldtek hét ukrán katonát, akik a Bundeswehrnél vettek részt kiképzésen, mivel Németországban törvény tiltja szinte minden jobboldali vagy hazafias szimbólum használatát.

Mint ismert, az elmúlt napokban szörnyű esemény rázta meg Írországot: egy algériai migráns Dublinban megkéselt három kisgyereket.

A második világháború minden karácsonya szomorú volt, azonban 1944 decembere kimondottan komoly megpróbáltatásokat jelentett a budapestiek számára.

Az egyik gránát felrobbant a lövészárokban, ahol legalább húsz bajtársam tartózkodott. Mindenkit beborított a por és a füst, egyesek testét szétszaggatta a szétrepülő acél. Négyen meghaltak. Többen halálosan megsebesültek.

Most, hogy az amerikai kormány félhivatalos szócsövének számító The Washington Post megszellőztette a hírt, szinte már biztosra vehető, hogy az USA egy újabb megnyerhetetlen háborús kalandra készül a Közel-Keleten, ezúttal a jemeni húszik ellen, akiket a napokban ismét terrorszervezetnek nyilvánított, miután három éve éppen a Biden-kormány levette őket erről a listáról.

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.