Kövess minket -on és -en!

A honvedelem.hu-n bukkantunk a "A Budai Önkéntes Ezred hősei előtt tisztelegtek" című cikkre,

ami vérlázító módon a szovjetek oldalára átállt magyarországi katonákról tartott megemlékezésről szól. Ugyanis, kapaszodjunk meg,  "Papp Ferenc ezredes, a Honvédelmi Minisztérium Társadalmi Kapcsolatok és Háborús Kegyeleti Főosztály főosztályvezető-helyettese" megemlékező beszédet tartott egy hivatalos, a HM által szervezett megemlékezésen az árulók tiszteletére, ahol volt díszőrség, koszorúzás is.

A széthízott tokás Papp így menti fel az árulókat, akik nemcsak parancsot, hanem Istent és Hazát is megtagadva átálltak a vörös rém oldalára és asszisztáltak a magyar nők tömeges megerőszakolásához, a sziklakórházban rekedt sebesültek lelángszórózásához, a foglyok kivégzéséhez: „Az önkéntes honvédek nem voltak se vörös zsoldosok, se gyávák. Pár nap alatt hatszázan haltak közülük hősi halált. 1945. február 13-án, a budavári turulszobornál a szovjet mellett a magyar lobogót is kitűzhették”.

Gyenge kísérlet, és még elmondják, hogy az árulók jutalma az lett, hogy a szovjetek golyófogónak használták fel őket (és ezért voltak hősök...). Arról sem beszélt, hogy a Budai Önkéntes Ezred magyarul beszélő tisztjei egytől-egyik zsidók voltak, akik az esetek többségében a munkaszolgálat során szöktek át a szovjetekhez. A legénységet azok közt toborozták, akik az Attila-vonal összeomlásakor hadifogságba estek, illetve a pesti oldal elfoglalása után. Eredeti beosztásuk megtartását, magyar vezényleti nyelvet és amnesztiát ígértek nekik. Akik áruló módon belementek, lehet, hogy kitűzhették a magyar lobogót a szovjet mellé a Várba (milyen tudathasadásos állapot...), de Budapest eleste után elvették a fegyvereiket, és vissza terelték őket a többi magyar és német hadifogoly közé. El lehet képzelni, hogy milyen sors várt rájuk ezek után azon "bajtársaik" körében, akik nem lettek árulók.

Ezzel szemben a Kitörés valódi hőseiről, a magyar és német egységekről nem emlékezett meg a HM. Sőt, politikai nyomásra tiltották be a Várba szervezett megemlékezést... A honvedelem.hu egy cikkben emlékezik meg az ostromról, amiben nem a hősies kiállást méltatja, hanem az anyagi javakat siratja, és a szokásos németgyűlöletet erősíti.

(Deres.tv nyomán)

Kövess minket -on és -en!

Még sokan emlékszünk egy régi novemberi estére, melyen a telefondrót elhozta a hírt: a bajorországi Hitler-puccs leveretett.

A földbe épített barakk 1945 júliusában így nézett ki: a lépcsőlejárat mellett volt az ablak, amelyet nem lehetett kinyitni. Bár a nap magasan járt az égbolton, a barakkban mégis félhomály volt.

1915. június 23-án kezdődött az a több mint két évig elhúzódó összecsapás-sorozat az észak-olaszországi Isonzó folyó mentén, amelyben az első világháborúban elesett több mint ötszázezer magyar katona mintegy fele lelte halálát.

Több mint ezerkétszáz nacionalista vonult fel szombaton délután Drezda belvárosában, hogy megemlékezzenek az 1945-ös angol-amerikai terrorbombázás áldozatairól. A békés demonstrációt azonban jelentős antifasiszta őrjöngés is kísérte.

Megérkezett az Egyesült Államokba a dél-afrikai menekültek első csoportja, akiket a Trump-kormányzat azért fogad be, mert az afrikai köztársaságban igazságtalan faji megkülönböztetéssel és erőszakkal kell szembenézniük.

Három nemzetiszocialista férfit ítéltek el Angliában, miután több mint 200 fegyverből álló arzenált halmoztak fel, és terrortámadásokat terveztek zsidó és muzulmán intézmények ellen.

1943. október 4-én Himmler Posenben beszédet mondott. Ebben az SS-t „fegyveres rendnek” nevezte, amelynek a jövőben – a Szovjetunió felszámolása után – meg kell védenie Európát az Urálon túli „ázsiai hordáktól”. 

Nyugaton a fehér tömegek az etnomazochizmus (Guillaume Faye) és az önpusztítás között ingadoznak, és ez a magatartás felelőtlen toleranciában nyilvánul meg minden iránt, ami valójában pusztítja a társadalmukat.

Olaszország a zsidó-liberális történészek ítélete szerint mind a mai napig „nem nézett szembe” az 1922-tól 1943-ig tartó időszakkal.

A német rendőrség összehangolt akcióban csapott le Brémában öt német nemzetiszocialistára. A házkutatások során egy puskát, több pisztolyt, késeket, machetéket, valamint nagy mennyiségű propagandanyagot foglaltak le.

Amióta megnyílt, azóta áll szélsőbaloldali támadások középpontjában a Nordic Sun Kulturális Központ Budapest VII. kerületében, írja a Magyar Jelen.

A német nacionalista zenekar, a Landser, korábban betiltott dala, a „Wacht an der Spree” kapcsán megint komoly hisztériát robbant ki Bajorországban.

1915. április 20-án született Szeleczky Zita, az 1940-es évek első felének egyik legkedveltebb magyar filmsztárja.

Számos olyan kommunista szörnyeteg volt, akik emberek kínzásáért és haláláért feleltek, ezért nem meglepő módon az ő halálukat is rengetegen kívánták. A leginkább gyűlöltebb személy a Szovjetunió kegyetlen diktátora, Sztálin volt, aki egészen rejtélyes körülmények között hunyt el.

Kedden reggel hiába várták az antifa támadások második olasz vádlottját, nem jelent meg a tárgyalóteremben, így a bíróság nem tudott érdemben továbbhaladni az ügyben.