Kövess minket: Telegram — XVkontakte

„Gyülekezési joggal visszaélés” szabálysértés elkövetésének gyanúja miatt indított eljárást a BRFK a Becsület napján a Normafánál tartott megemlékezés miatt.

A hatóságoknak ugyanis az a problémája, hogy február 11-én úgy szervezett a Normafán lévő katonasírhoz megemlékezést a Légió Hungária, hogy azt kirándulásként jelentették be a Pilisi Parkerdőnek.

Az 1945-ös kitörésre megemlékező hazafias csoportok nagyon változatos megoldásokkal kényszerülnek a megemlékezésekhez engedélyt szerezni. A Normafán Incze Béla, a Légió Hungária vezetője az erdőbe szervezte a megemlékeztést, ami nem számít közterületnek, ezért nem kell bejelenteni a rendőrségen az ottani rendezvényeket. Csak a Pilisi Parkerdő Zrt.-től kell engedélyt kérni, amit meg is kapott.

Csakhogy most abba kötöttek bele, hogy nem megemlékezésre, hanem kirándulásra kértek és kaptak engedélyt a megemlékezők. Ez azután derült ki, hogy Vajnai Attila, az „Európai Baloldal” nevű kommunista klikk elnöke „állampolgári közérdekű bejelentéssel” fordult a parkerdő tulajdonosi jogait gyakorló Agrárminisztérium vezetőjéhez, Nagy István miniszterhez.

A minisztérium közleménye szerint „nem felelős” azért, hogy engedélyt kaptak a hazafias megemlékezők, mert az erdőtörvény értelmében pihenés, üdülés, sportolás és kirándulás céljából saját felelősségére bárki lehet az erdőben. A BRFK viszont, miután a szélsőbalos Népszava többször is zaklatta őket, eljárást indított a sajtóban megjelent hírek és fotók alapján, „gyülekezési joggal való visszaélés gyanújával”.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Magyarországon születtem, ahonnan 1982-ben, 18 évesen szöktem el. 1984-ben New Yorkban telepedtem le azzal a szándékkal, hogy művész leszek, de közel egy évtizedes küzdelem után rájöttem, hogy sohasem lehetek az.

A „magyar forradalomért való lelkesedés” miatt, vagy 1956-ot csupán ürügyként felhasználva 257 személy ellen alkalmaztak megtorlást a Szovjetunióban. 

Összevont 15 év börtönbüntetésre ítéltek két brit fehér fajvédő, nemzetiszocialista podcastert, akik Harry herceg és félvér negrid fia, Archie kivégzésére szólítottak fel.

Életének nyolcvanharmadik évében elhagyta a földi világot László András filozófus, a metafizikai tradicionalitás egyik legnagyobb magyarországi képviselője, írja a Duo Gladii.

Újabban a gázai tragédia elhomályosította azt a még tragikusabb tényt, hogy az ukrajnai testvérháborúban immár két éve gyilkolja egymást a világ legveszélyeztetettebb demográfiai kisebbsége, a világnépesség alig 2 százalékát (!) képviselő javakorabeli (20–40 éves) fehér férfi, eddig több százezres veszteséget okozva önmagának.

Az Ostromkalauz után folytatódott a Festung Budapest 2024 rendezvénysorozata. A szervezést megnehezítő körülményekről évről évre egyre többet kell beszélnünk és írnunk a különböző csatornákon és felületeken – írja e sorokat honlapján a Légió Hungária.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

Kun András 1911-ben született Nyírbátorban. Bölcsészeti és teológiai tanulmányait Rómában folytatta. 1941-ben szentelték pappá, majd minorita szerzetesként a kézdivásárhelyi rendházba került.

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Miután a keleti fronton megszakadt a tengelyhatalmak hadiszerencséje és a szovjet Vörös Hadsereg ellentámadásba lendült.

Százezres halálkvóták túlteljesítésében versengtek a Sztálin kegyeiért remegő parancsnokok, amikor a paranoia új szintre lépett a Szovjetunióban.

Évtizedekig agyonhallgatták a világtörténelem legsúlyosabb, legtöbb – 9343 – áldozatot követelő hajókatasztrófáját, a Wilhelm Gustloff 1945. január 30-án történt megtorpedózását.

Felülvizsgálatot kezdeményezett a franciaországi Crépol településen megkéselt, 16 éves Thomas ügyében Romans-sur-Isère polgármestere.

A komáromi várból indított szerelvény foglyait 1945. május 26-án rakták ki Cegléden. Vérhasgyanúsak voltunk, ezért nem mertek továbbvinni.