Kövess minket: Telegram — XVkontakte

„Gyülekezési joggal visszaélés” szabálysértés elkövetésének gyanúja miatt indított eljárást a BRFK a Becsület napján a Normafánál tartott megemlékezés miatt.

A hatóságoknak ugyanis az a problémája, hogy február 11-én úgy szervezett a Normafán lévő katonasírhoz megemlékezést a Légió Hungária, hogy azt kirándulásként jelentették be a Pilisi Parkerdőnek.

Az 1945-ös kitörésre megemlékező hazafias csoportok nagyon változatos megoldásokkal kényszerülnek a megemlékezésekhez engedélyt szerezni. A Normafán Incze Béla, a Légió Hungária vezetője az erdőbe szervezte a megemlékeztést, ami nem számít közterületnek, ezért nem kell bejelenteni a rendőrségen az ottani rendezvényeket. Csak a Pilisi Parkerdő Zrt.-től kell engedélyt kérni, amit meg is kapott.

Csakhogy most abba kötöttek bele, hogy nem megemlékezésre, hanem kirándulásra kértek és kaptak engedélyt a megemlékezők. Ez azután derült ki, hogy Vajnai Attila, az „Európai Baloldal” nevű kommunista klikk elnöke „állampolgári közérdekű bejelentéssel” fordult a parkerdő tulajdonosi jogait gyakorló Agrárminisztérium vezetőjéhez, Nagy István miniszterhez.

A minisztérium közleménye szerint „nem felelős” azért, hogy engedélyt kaptak a hazafias megemlékezők, mert az erdőtörvény értelmében pihenés, üdülés, sportolás és kirándulás céljából saját felelősségére bárki lehet az erdőben. A BRFK viszont, miután a szélsőbalos Népszava többször is zaklatta őket, eljárást indított a sajtóban megjelent hírek és fotók alapján, „gyülekezési joggal való visszaélés gyanújával”.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Magyarország második világháborús történetének van egy apró, alig ismert, de egyben rendkívül érdekes fejezete: az egyéni fegyverténnyel ellenséges harckocsit megsemmisítő magyar honvédek termőfölddel való jutalmazása.

Megszünteti a budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottjának, Ilaria Salisnak letartóztatását 16 millió forint óvadék ellenében a Fővárosi Ítélőtábla és elrendeli bűnügyi felügyeletét, tudatta a bíróság honlapján közleményben.

Egy ausztrál nemzetiszocialista, aki a börtönbüntetése végéhez közeledik, megtámadta a szabadulása utáni állami felügyelet elrendelésére irányuló kérelmet, mert a hosszú börtönben töltött időszaka után szerinte már nem kellene szoros megfigyelés alatt maradnia, ám a törvényhozók éppen az elnyomás fokozásán dolgoznak.

Az Europol Referral Action Day nevű akciójának elsődleges célja az volt, hogy „azonosítsák és eltávolítsák a világhálón fellelhető antiszemita tartalmakat”.

Az amerikai neobolsevik rezsim feudális hierarchiájában értelemszerűen legfe­lül tanyázó, sőt egyenesen piedesztálra emelt feketék elsősorban a rabszolga őseik által a déli gyapotföldeken végzett ingyenmunka kompenzálásaként akarják kirázni a gatyájukból fehér hűbéreseiket.

A patrióta fiatalra házmester jellemű járókelők hívták ki a rendőröket, miután a zászlót mutatta fel nekik.

Négy német tartományban házkutatást tartottak a „szélsőjobboldali” Compact kiadványt megjelentető cég telephelyein és más ingatlanokban azt követően, hogy a belügyminisztérium betiltotta a havilapot, mondván, hogy az alkotmányos rend ellen dolgozik.

A világ félrevezetett népei, főként az amerikai demokrácia szemében ma is úgy él a hajdanvaló „Csehszlovákia”, mint a „humanizmus és a becsület, a jólét ás szocialista igazságosság” hazája – ezzel szemben persze a régi Magyarországot szeretik úgy feltüntetni a csehek, mint a feudalizmus, a reakció, túlzó sovinizmus földjét.

Ahhoz, hogy megérthessük a totalitárius woke ideológia amerikai elhatalmasodását lehetővé tévő mentális légkört, célszerű vázlatosan feleleveníteni az Egyesült Államok történelmi gyökereit.

Bocsánatkérő közleményt adott ki a Michigani Állami Egyetem, miután a szombat esti meccs előtt Adolf Hitler képe jelent meg az eredményjelzőn – írja a CNN nyomán a 24.

A német belügyminisztérium közölte, hogy betiltott egy „szélsőjobboldali, rasszista csoportosulást, amely arról ismert, hogy gyerekek és fiatalok körében terjeszti antidemokratikus eszméit”.

A mai Magyarország 10 millió lakosának túlnyomó többsége, ha a Rajk nevet hallja, kizárólag a tragikus sorsú Rajk László, egykori kommunista belügyminiszter nevére asszociál, s az ő életútjából főleg a kivégzésére, majd a 7 évvel későbbi dísztemetésére emlékezik.

Akkor is így köszöntött a tavasz és a március. A budai hegyek felől hideg, még a télre emlékeztető szél söpört végig a pesti utcákon.

Aki nem volt a fronton, nem tudja elképzelni, milyen érzés napról-napra embereket ölni. Ellenfeleid jönnek feléd, lőnek, még nem találtak el, de menekülni nincs idő.

1945. február 11-én a budapesti német-magyar helyőrség lőszere és élelme fogytán volt, a magyar főváros fegyveresen nem volt tovább tartható.