Kövess minket -on és -en!

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Ahogy 2019 óta minden évben, úgy idén is a Debreceni Köztemetőben vette kezdetét az immáron a hatodik alkalommal megrendezett Cseresznye Gyuri Emléknap. A megemlékezés kezdete előtt a temető bejáratánál gyülekeztek a volt harcostársak, ahonnan közösen vonultunk át Gyurimester végső nyughelyéhez.

A rendezvényen felszólalt Kima Norbi a T.E. egykori dobosa és vezetője, Geri a Vérszerződés énekese, utánuk pedig a Légió Hungária hajdú-bihari divíziójának vezetője. A beszédek egyszerre elevenítették fel a barátság és a megannyi közös küzdelem során szerzett emlékeket, de ugyanakkor rámutattak arra is, hogy csak akkor hajthatunk fejet méltó módon Gyuri előtt, ha az általa képviselt és megénekelt szellemiséget nem feledjük és élő valósággá formáljuk.

A beszédeket a Dixie Freedom Fighters zenei produkciója színesítette, melyet a Vagyunk rítus és a megemlékezés koszorúinak elhelyezése követett. A rendezvény a jelenlévők mécseseinek elhelyezésével zárult.

A megemlékezést követően a Gyurira emlékező bajtársak Balmazújváros felé vették az irányt, az esti bajtársi találkozóra és koncertre.

A fellépők sorát a Dixie Freedoom Fighters nyitotta, akik kellőképpen meghozták a hangulatot a mindenki által várt, oly sok éve nem látott Titkolt Ellenállás előtt.

Rövid szünet után, elcsendesült a terem lekapcsolódtak a fények, és egy pillanatra megállt a levegő: a Titkolt újra a húrok közé csapott.

A klasszikus dallamokat hallgatva, a régi dalokat együtt énekelve, poharunkat emelve  tisztelegtünk Gyurimester emléke előtt. Úgy, ahogy azt ő is akarná. Csak remélni tudjuk, hogy meghallott minket, látta, hogy vannak még kik vívják a harcot, és sikerült valamit hátrahagynia.

Jövőre találkozunk!

Kövess minket -on és -en!

Október 20-án a Die Heimat (korábban NPD) baden-württembergi elnökét, Marina Djonovićot megtámadta és megsebesítette egy csoport baloldali szélsőséges.

A szövetségi ügyészek 18 éves börtönbüntetést kérnek a 36 éves Sarah Beth Clendaniel számára, aki bűnösnek vallotta magát abban, hogy megpróbálta felrobbantani az elektromos állomásokat Baltimore környékén, hogy destabilizálja a kormányt egy fehér fajvédő akció keretében.

Egy angol nemzetiszocialista éppen a saját fehér fajvédő kiáltványát írta, amikor elfogták a rendőrök, amiért megszúrt egy invazív migránst a mellkasán.

Másfél héttel ezelőtt a 2023-as antifa támadások elsőrendű vádlottját EP-képviselőnek választották az olasz állampolgárok. 

Ukrán nacionalisták százai vonultak végig Lemberg központjában fáklyákkal és piros-fekete zászlókkal újév napján.

A Magyar Nemzeti Arcvonal egykori vezetője nem a börtönben akar meghalni, ártatlanságát hangoztatja. Megszólalt több érintett is.

Engem és a legjobb barátnőmet együtt vittek ki a Gulágra. Mariska, a barátnőm, öt évvel később térhetett haza, mint én. Ő is visszajött a szülőfalunkba. Azon nyomban meglátogattam...

Elképesztő pénzt költött és ezreket internált a magyar kommunista vezetés, hogy a jugoszláv határon kiépítse a „magyar Maginot-vonalat”. Nem volt semmi értelme.

Robbanóanyagokkal megrakott, a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom hadiflottájához tartozó második világháborús hadihajók roncsai emelkedtek ki a nagy szárazság miatt a Dunából Mohácsnál, illetve a szerbiai Prahovónál.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter ígéretet tett rá, hogy még a választások előtt betiltja a GUD nevű szélsőjobboldali diákszervezetet.

A Tiszamenti falucskában – Tiszaeszláron – egy Solymosi nevű parasztasszony kékítőért küldötte Eszter nevű 14 éves leányát. A kis Solymosi Eszter azonban sohasem tért vissza.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

1879. december 21-én született Joszif Visszarionovics Sztálin, aki három évtizeden át volt a Szovjetunió legfőbb vezetője. 

Alig egy hónappal Szálasi Ferenc kivégzése után a magyar határon önként jelentkezett a Szálasi-kormány egyik még szabadlábon lévő tagja: Kovarcz Emil.

Mindig bátorító, amikor a tudományos felfedezések megerősítik azt, amit az emberek mindig is tudtak. Különösen így van ez manapság, amikor a józan észt elnyomják, de a tudomány mégis megerősíti azt (ami ilyen esetekben forradalminak tekinthető).