Kövess minket -on és -en!

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Ahogy 2019 óta minden évben, úgy idén is a Debreceni Köztemetőben vette kezdetét az immáron a hatodik alkalommal megrendezett Cseresznye Gyuri Emléknap. A megemlékezés kezdete előtt a temető bejáratánál gyülekeztek a volt harcostársak, ahonnan közösen vonultunk át Gyurimester végső nyughelyéhez.

A rendezvényen felszólalt Kima Norbi a T.E. egykori dobosa és vezetője, Geri a Vérszerződés énekese, utánuk pedig a Légió Hungária hajdú-bihari divíziójának vezetője. A beszédek egyszerre elevenítették fel a barátság és a megannyi közös küzdelem során szerzett emlékeket, de ugyanakkor rámutattak arra is, hogy csak akkor hajthatunk fejet méltó módon Gyuri előtt, ha az általa képviselt és megénekelt szellemiséget nem feledjük és élő valósággá formáljuk.

A beszédeket a Dixie Freedom Fighters zenei produkciója színesítette, melyet a Vagyunk rítus és a megemlékezés koszorúinak elhelyezése követett. A rendezvény a jelenlévők mécseseinek elhelyezésével zárult.

A megemlékezést követően a Gyurira emlékező bajtársak Balmazújváros felé vették az irányt, az esti bajtársi találkozóra és koncertre.

A fellépők sorát a Dixie Freedoom Fighters nyitotta, akik kellőképpen meghozták a hangulatot a mindenki által várt, oly sok éve nem látott Titkolt Ellenállás előtt.

Rövid szünet után, elcsendesült a terem lekapcsolódtak a fények, és egy pillanatra megállt a levegő: a Titkolt újra a húrok közé csapott.

A klasszikus dallamokat hallgatva, a régi dalokat együtt énekelve, poharunkat emelve  tisztelegtünk Gyurimester emléke előtt. Úgy, ahogy azt ő is akarná. Csak remélni tudjuk, hogy meghallott minket, látta, hogy vannak még kik vívják a harcot, és sikerült valamit hátrahagynia.

Jövőre találkozunk!

Kövess minket -on és -en!

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Kádár ugyan nem törekedett rá, de Rákosi és Nagy Imre küzdelmében egyfajta harmadik erőnek tekintették őt. Kifelé a pártvezetés egységét mutatta, a színfalak mögött viszont elvi és gyakorlati okokból is Rákosihoz állt közelebb, és tudta, ha a főtitkár bukik, akkor neki is mennie kell.

Görögország legfelsőbb választási bírósága kizárta a parlamentből a Spártaiak párt három képviselőjét, arra hivatkozva, hogy megtévesztették a választókat a 2023-as választásokon – jelentette az ERT görög közszolgálati televízió igazságügyi forrásokra hivatkozva.

A belga főváros, Brüsszel egyik éke az Atomium, amit az 1958-as világkiállításra készítettek. Ugyanerre az expóra egy másik, teljesen őszinte, ma már elképzelhetetlen bemutatót is létrehoztak.

A skandináv származású, óészaki nyelvet beszélő kereskedő, hajós és harcos vikingek a 8. század vége és a 11. század között Európa-szerte rettegett harcosokká váltak.

A sörpuccs utáni bírósági eljárás akár véget is vethetett volna Adolf Hitler és az NSDAP politikai karrierjének, ám még a per bírája is szimpatizált Németország későbbi vezérének és kancellárjának nézeteivel.

Az ötvenegy éves Lee Dunn július végén az angliai tüntetések közepette megosztott három bejegyzést a Facebook-oldalán. 

Nem biztos, hogy egyáltalán érdemes még szót vesztegetni a franciaországi parlamenti választásokra, legfeljebb néhány groteszk jelenségre azok apropóján.

A második világháború utáni korszak névadójának egy évtizedig tartó diktatúrája alatt a politikai terrorizmus és a személyi kultusz az egekbe tört, míg az életszínvonal és a törvényesség a mélységekbe süllyedt. 

Miután egy ruandai néger „fiatal” azt adta, ami lényege, vagyis fehérek mészárlásába kezdett, szerte az Egyesült Királyságban demonstrációk kezdődtek, melyek gyakran csaptak át erőszakos megmozdulásokba.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette. 

Árvíz ide, árvíz oda, ez a Telex szerkesztőségét amúgy sem érinti túlságosan, nem jelentetnének komoly erősítést a homokzsákok pakolásában, és amúgy is van „fontosabb” témájuk. Kitaláltátok már, micsoda, ugye? Hát persze, hogy az. Mintegy 3 (!) hónap múlva „neonáci koncert” lesz Budapesten!

Steve Bannon, Donald Trump egykori fő tanácsadója, a CPAC baltimore-i rendezvényén egy erőteljes, történelmi vonatkozású mozdulattal zárta beszédét, amely a nemzetiszocialista karlendítést idézte.