Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Tíz éve, hogy elhalkultak a „rózsaszínű tapsok”. Tíz éve, hogy barátunk és bajtársunk, a Titkolt Ellenállás egykori énekese, Cseresznye György végleg itt hagyta földi életét és a Hadak Útjára költözött – kezdődik a beszámoló a Légió Hungária lapján.

Ahogy 2019 óta minden évben, úgy idén is a Debreceni Köztemetőben vette kezdetét az immáron a hatodik alkalommal megrendezett Cseresznye Gyuri Emléknap. A megemlékezés kezdete előtt a temető bejáratánál gyülekeztek a volt harcostársak, ahonnan közösen vonultunk át Gyurimester végső nyughelyéhez.

A rendezvényen felszólalt Kima Norbi a T.E. egykori dobosa és vezetője, Geri a Vérszerződés énekese, utánuk pedig a Légió Hungária hajdú-bihari divíziójának vezetője. A beszédek egyszerre elevenítették fel a barátság és a megannyi közös küzdelem során szerzett emlékeket, de ugyanakkor rámutattak arra is, hogy csak akkor hajthatunk fejet méltó módon Gyuri előtt, ha az általa képviselt és megénekelt szellemiséget nem feledjük és élő valósággá formáljuk.

A beszédeket a Dixie Freedom Fighters zenei produkciója színesítette, melyet a Vagyunk rítus és a megemlékezés koszorúinak elhelyezése követett. A rendezvény a jelenlévők mécseseinek elhelyezésével zárult.

A megemlékezést követően a Gyurira emlékező bajtársak Balmazújváros felé vették az irányt, az esti bajtársi találkozóra és koncertre.

A fellépők sorát a Dixie Freedoom Fighters nyitotta, akik kellőképpen meghozták a hangulatot a mindenki által várt, oly sok éve nem látott Titkolt Ellenállás előtt.

Rövid szünet után, elcsendesült a terem lekapcsolódtak a fények, és egy pillanatra megállt a levegő: a Titkolt újra a húrok közé csapott.

A klasszikus dallamokat hallgatva, a régi dalokat együtt énekelve, poharunkat emelve  tisztelegtünk Gyurimester emléke előtt. Úgy, ahogy azt ő is akarná. Csak remélni tudjuk, hogy meghallott minket, látta, hogy vannak még kik vívják a harcot, és sikerült valamit hátrahagynia.

Jövőre találkozunk!

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Ausztriában a legutóbbi választásokon a nyomokban nemzetiszocialista gyökerű, jobboldali radikális Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kapta a legtöbb szavazatot. A pártot a korai években az SS-veteránok pártjaként is emlegették, mivel sok volt SS vállalt benne vezető szerepet.

A varégok a mai Svédország területén a középkorban letelepedett vikingek. De honnan jöttek ezek a vikingek, akikről a ma emberének a varkocsos, szakállas, baltát lóbáló északi óriások jutnak elsőre az eszébe?

„A közelgő győzelem lehetőséget ad Németországnak az európai zsidókérdés megoldására, ami véleményem szerint kötelességünk is. A kívánatos megoldás: minden zsidót kitenni Európából.

„Kaptam már olyan levelet is, hogy ezeket el kellene égetni” – mutat Bácsmegi Gábor, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum igazgatója azokra a második világháborús tárgyakra, melyek 2019-ben egy családi ház felújításakor kerültek elő.

A diktatúra Magyarországon 1950-re elérte az otthonokat, a hétköznapok része lett.

Ha már múlt héten szóba került a Fanta, arra gondoltam, nézzük meg közelebbről ennek az italnak az eredettörténetét, illetve tegyük rendbe az üdítőt övező féligazságokat, tévedéseket.

Kun Béla, születési és 1916-ig használt nevén Kohn Béla, a 133 napos magyarországi tanácsköztársaság zsidó vezére 1886. február 20-án született.

A faji háborúra való előkészletek, illetve „terrorösszeesküvés” miatt ítéltek el finn nemzetiszocialista fiatalokat.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. december 3-án 15 óra 17 perckor. Jelen vannak: Dr. Szabó Ferenc népügyész, Harangozó Piroska jegyzőkönyvvezető, Szálasi Ferenc terhelt.

Mint ismert, az elmúlt napokban szörnyű esemény rázta meg Írországot: egy algériai migráns Dublinban megkéselt három kisgyereket.

Déri Tibor, Újpest DK-s polgármestere számára a sajótóból derült ki, hogy egy patrióta szellemiségű, kétestés koncertet terveznek november második hétvégéjére a kerületben.

Nem szeretem a négereket, még kevésbé a mulattokat. A mulattok perverzek és szadisták, ráadásul szörnyűségesen arrogánsak a katasztrofális IQ-juk ellenére (vagy éppen ezért). Ezzel együtt a legutóbbi szövege kiváló.

A Hetek című filoszemita lap egyik olvasója küldte be az újság számára azt a fotót, amelyen Budapesten, az Egyetem tér környékén kiragasztott, az említett orgánum szerint „uszító antiszemita” szövegű plakát látható.

Egyes források szerint a Waffen-SS állományának 83 százaléka sem az NSDAP-nak, sem pedig az általános SS-nek nem volt tagja.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.