Kövess minket -on és -en!

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Átadták a németországi város átalakított világháborús bunkerét, ahová ezentúl sportolni és koncertre és kikapcsolódni járnak majd a lakók, de még szállást is foglalhatunk majd.

Hamburg St. Pauli negyedében áll egy betonkolosszus, ami nyolc évtizede emlékeztette az arra járókat Németország dicsőségesebb éveire: Adolf Hitler parancsára építették Berlin 1940-es  bombázása után. Hasonló épült a fővárosban és Bécsben is, de ez volt a legnagyobb: 25 ezer embernek tudott menedéket nyújtani egy légitámadás esetén.

Idén júliustól azonban teljesen új arcát mutatja a piramisszerű építmény: kávézó, étterem és még egy Hard Rock Hotel is került bele, de a csúcs a tetőn lévő zöld park.

A szálloda a Hard Rock első európai Reverb brandje, ami az angol Beatles zenekarnak állít emléket: a liverpooli zenészek Hamburgban turnéztak először, amikor elhagyták a szigetországot.

A tetőre külső lépcsőrendszeren át is eljuthatunk, miközben az egyik oldalon egyre több tárul fel a város panorámájából, míg a másikon a néhai bunkerre telepített több ezer növény és fa hűsít.

Az ingyen látogatható bunkerre öt emeletet építettek rá, így 38-ról 58 méterre nőtt a magassága. A tetőn lévő park 1400 négyzetméteres lett, összesen pedig több mint tízezer négyzetméternyi zöldfelület borítja az épületet.

Kialakítottak egy emlékhelyet/információs központot a bunker történelméről, illetve egy-egy egyaránt 2000 fős, kibérelhető sport- és koncerttermet is. Sőt még kutatásokat is végeznek benne: a Környezetvédelmi Minisztérium az ágyásokban 80 szenzort helyezett el, amelyekkel pontosan nyomon követhetik az épületen lévő növények viselkedését.

Kövess minket -on és -en!

Budapest belvárosában „neonáci, fajvédő eszmék terjesztői verhettek tanyát” – kongatja a vészharangot Niedermüller Péter, Erzsébetváros polgármestere.

Április negyedike, vagy ahogyan az 1945 után kiépülő kommunista diktatúra kánonjában szerepelt, a felszabadulás, nem csak a pártállam piros betűs ünnepének, hanem négy évtizeden át a rendszer legfontosabb legitimációs pontjának számított, és nem véletlenül.

Antiszemita indíttatásból követhetett el nemi erőszakot három, a sajtóban a szokásos módon mindössze „tinédzserként” emlegetett invazív kisebbségi egy 12 éves zsidó lányon Párizsban.

„Ideje megtisztítani az algákat, gombákat és növényeket a kolonialista örökségtől, és végleg kiirtani a tudományos nevükből a sértő kifejezéseket” – indítványozta Gideon F. Smith és Estrela Figueiredo, a Nelson Mandela Egyetem két botanikusa 2021-ben.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

Vizsgálatot indítottak a német hatóságok egy videófelvétel ügyében, amelyen tizenéves iskolások nemzetiszocialista karlendítése látható egy lengyelországi kiránduláson.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

Oroszországban visszatért egy hazafias trend: a tettre kész nacionalisták elrettentő támadásokat osztanak meg invazív etnikumok és más idegenhonos személyek ellen.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter ígéretet tett rá, hogy még a választások előtt betiltja a GUD nevű szélsőjobboldali diákszervezetet.

Az Alternatíva Németországért (AfD) eltiltotta minden nyilvános megjelenéstől és kampányeseménytől a párt európai parlamenti listavezetőjét, Maximilian Krah-t – jelentette be a párt szóvivője, miután az illető a címben idézett mondatot találta mondani.

Undorítón aljas és bestiális bűncselekmény borzolja a kedélyeket Ausztráliában, melynek az elkövetője egy kínai bevándorló. Az esetre a Nacionalista Zóna Telegram-csatornája hívta fel a figyelmet, írja a Kuruc.info.

1977. augusztus 15-én üres szobával szembesültek a római Celio hadikórház őrei, amikor reggel tízkor kinyitották az ajtót. Pedig nem akárkinek kellett volna bent lennie.

Kádár ugyan nem törekedett rá, de Rákosi és Nagy Imre küzdelmében egyfajta harmadik erőnek tekintették őt. Kifelé a pártvezetés egységét mutatta, a színfalak mögött viszont elvi és gyakorlati okokból is Rákosihoz állt közelebb, és tudta, ha a főtitkár bukik, akkor neki is mennie kell.

1941. május 10-én Rudolf Hess, Adolf Hitler helyettese váratlanul Skóciába repült. Arra akarta rávenni Winston Churchill miniszterelnök ellenzékét, hogy kössenek békét Németországgal, amivel elkerülhető lett volna a kétfrontos háború.

1945. május 2-án adták meg magukat a Nagynémet Birodalom (Großdeutsches Reich) fővárosát, Berlint védő német erők a szovjet Vörös Hadseregnek.