Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Egykor négy légvédelmi ágyú állt annak a toronynak a tetején, amely ma szállodaként működik Hamburg belvárosában. 

Átadták a németországi város átalakított világháborús bunkerét, ahová ezentúl sportolni és koncertre és kikapcsolódni járnak majd a lakók, de még szállást is foglalhatunk majd.

Hamburg St. Pauli negyedében áll egy betonkolosszus, ami nyolc évtizede emlékeztette az arra járókat Németország dicsőségesebb éveire: Adolf Hitler parancsára építették Berlin 1940-es  bombázása után. Hasonló épült a fővárosban és Bécsben is, de ez volt a legnagyobb: 25 ezer embernek tudott menedéket nyújtani egy légitámadás esetén.

Idén júliustól azonban teljesen új arcát mutatja a piramisszerű építmény: kávézó, étterem és még egy Hard Rock Hotel is került bele, de a csúcs a tetőn lévő zöld park.

A szálloda a Hard Rock első európai Reverb brandje, ami az angol Beatles zenekarnak állít emléket: a liverpooli zenészek Hamburgban turnéztak először, amikor elhagyták a szigetországot.

A tetőre külső lépcsőrendszeren át is eljuthatunk, miközben az egyik oldalon egyre több tárul fel a város panorámájából, míg a másikon a néhai bunkerre telepített több ezer növény és fa hűsít.

Az ingyen látogatható bunkerre öt emeletet építettek rá, így 38-ról 58 méterre nőtt a magassága. A tetőn lévő park 1400 négyzetméteres lett, összesen pedig több mint tízezer négyzetméternyi zöldfelület borítja az épületet.

Kialakítottak egy emlékhelyet/információs központot a bunker történelméről, illetve egy-egy egyaránt 2000 fős, kibérelhető sport- és koncerttermet is. Sőt még kutatásokat is végeznek benne: a Környezetvédelmi Minisztérium az ágyásokban 80 szenzort helyezett el, amelyekkel pontosan nyomon követhetik az épületen lévő növények viselkedését.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Mint tüzér – aki megjárta a Don-kanyar poklát – 1944. november 4-én estem szovjet fogságba Dunaföldvárnál.

A patrióta fiatalra házmester jellemű járókelők hívták ki a rendőröket, miután a zászlót mutatta fel nekik.

A „náci fasizmus” elleni partizánharcot éltette Ilaria Salis, a Magyarországon fogva tartott és az olasz szélsőbaloldal által az európai parlamenti választásokon jelöltként indított terrorista a második világháború végére emlékező olaszországi ünnep alkalmából.

Immár 30 év telt el azóta, hogy 1914-ben szerény erőmmel szolgálatba álltam az első világháborúban, amelyet ráerőltettek a Birodalomra.

A „német” gondolatrendőrség feloszlatott egy nemzetiszocialista rockkoncertet a türingiai Sonnebergben szombat este.

Az osztrák parlament szigorította a nemzetiszocialista jelképek betiltásáról szóló törvényt, kiszélesítette annak hatályát és megerősítette a tiltott jelképek megjelenítésére és terjesztésére kiszabott büntetéseket arra hivatkozva, hogy erősödik az „antiszemitizmus”.

Felvétetett Budapesten, a Budapesti Államrendőrség Politikai Rendészeti Osztályán, 1945. október 23-án.

A varégok a mai Svédország területén a középkorban letelepedett vikingek. De honnan jöttek ezek a vikingek, akikről a ma emberének a varkocsos, szakállas, baltát lóbáló északi óriások jutnak elsőre az eszébe?

Másfél héttel ezelőtt a 2023-as antifa támadások elsőrendű vádlottját EP-képviselőnek választották az olasz állampolgárok. 

Ausztráliában hétfőtől életbe lépett a nemzetiszocialista tisztelgés és a nemzetiszocialista emléktárgyak tilalmáról szóló új törvény.

A keleti fronton zajlott pokoli harcok helyszíneiről még a mai napig is kerülnek elő emberi maradványok, harcfelszerelések és akár teljes harcjárművek is.

Mint ismert, az elmúlt napokban szörnyű esemény rázta meg Írországot: egy algériai migráns Dublinban megkéselt három kisgyereket.

Egy francia zsidó újságíró a Jerusalem Post-nak nyilatkozva mondta el, hogy az utcájában számos épületet megjelöltek az antiszemita aktivisták.

Kitiltotta a fehéreket az ünnepi vacsoráról a húzott szemű bostoni polgármester, de szerinte ez nem rasszizmus és nem is diszkrimináció.

A 35 éves Joszif Visszarionovics Dzsugasvili, közismertebb nevén Sztálin, az LMBTQP-közösség korai úttörőjeként teherbe ejtett egy kiskorú, szibériai lányt. Leszármazottaik ma is élnek.