Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Észak-Írország fővárosában a jövő héten árverésre bocsátják azt a ceruzát, amelyet Eva Braun ajándékozott a Führer 52. születésnapjára.

Az aukción kalapács alá kerül még egy nagyobb méretű fénykép is Adolf Hitler aláírásával. Az árverés levezetője egy Karl Bennett nevű zsidó, aki a sajtónak elmondta, hogy korábban már eladott egy teáskannát is, amely a Luftwaffe egykori vezetője, a Harmadik Birodalom második embere, Hermann Göring tulajdonát képezte – írja a metro.co.uk és a kalkinemedia.com/au hírportál.

Belfastban június 6-án kalapács alá kerül egy ezüstözött ceruza, amelyet Eva Braun ajándékozott a Führer 52. születésnapjára 1941. április 20-án. A ceruzát korábban, 2002-ben egy gyűjtő vásárolta meg, szintén árverésen. A zsidó Karl Bennett, a Bloomfield Auctions ügyvezető igazgatója a kalkinemedia.com/au hírportálnak elmondta: reményei szerint Hitler ceruzája az aukción végül 50 000-80 000 angol fontért kel el.

Az ezüstözött ceruzába be van gravírozva az ajándékozó, Eva Braun keresztneve (Eva) és a megajándékozott, Adolf Hitler nevének kezdőbetűi (AH).

A ceruza szárába gravírozva a következő német nyelvű mondat olvasható: Zum 20. April 1941 herzlichst Eva (1941. április 20-ra szívélyesen Eva). A ceruza fémszárának tetején pedig az AH monogram olvasható. A június 6-án Belfastban sorra kerülő aukción a ceruzán kívül kapács alá kerül még egy nagyobb méretű fénykép is, amelyet a Führer személyesen írt alá.

A jövő heti aukciót levezető Karl Bennett a kalkinemedia.com/au hírportálnak bősz nácizások és diktátorozások közepette azt is elmondta, hogy korábban már eladtak egy teáskannát is, amely a Luftwaffe egykori vezetője, a Harmadik Birodalom második embere, Hermann Göring tulajdonát képezte.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Jóllehet a biológiai fajfogalom nem azonos az etnográfiai fajfogalommal, mégsem nagyon különbözik tőle.

Szigorú beléptetés, hatalmas sajtóérdeklődés és csurig telt tárgyalóterem – elkezdődött az antifasiszta támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken hétfő reggel.

„Tovább építjük a forradalmi kommunizmust Magyarországon, hogy az egész emberiség felszabadulhasson a kapitalizmus pusztító járma alól!” – olvasható a nyíltan szélsőbaloldali Fáklya mozgalom közösségi oldalán.

Miután Olaszországban EP-képviselőnek választották az antifasiszta Ilaria Salist, a magyar rendőrség elengedte a házi őrizetből az antifasiszta útonállót. Most a Guardiannek panaszkodott egy sort, hogy milyen körülmények között tartották fogva.

Gyászhírek és gyásztáviratok a gyászkeretes újságokban, sírva dolgozó munkásnők a hangulatjelentésekben, és az időjárás-jelentést is kiszorító rádióközvetítések.

Az első bécsi döntés, így a felvidéki magyarság jelentős részének hazatérése az elmúlt évszázadok kevés sikeres, ám annál jelentősebb epizódjának egyike a magyar történelemben.

Egy nacionalista lengyel törvényhozó egy tűzoltókészülékkel oltotta el a hanukai gyertyákat az ország parlamentjében egy zsidókkal tartott rendezvényen, ami nemzetközi hisztériát váltott ki.

A Blood Tribe nemzetiszocialista csoport horogkeresztes zászlókat tűzött ki Dél-Dakota állam fővárosa városházájának lépcsőjére, majd felvonulást tartottak a városban.

Budán még heves harcok folytak, amikor Pesten, az új szovjet hatalom árnyékában megalakult néptörvényszék, amely hivatalosan a Budapesti Nemzeti Bizottság nevet kapta, végrehajtotta első halálos ítéletét.

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

Diszkréten szállították le a nyomozók Ulain Ferencet a Bécs felé tartó gyorsvonatról. Bár a nemzetgyűlési képviselő és ügyvéd meghallgatása és társainak elfogása minden paláver nélkül történt meg, az ügy mégis nagyot robbant.

Csupán néhány évvel ezelőtt, kilencvenhat évesen hunyt el Rochus Misch, Adolf Hitler testőre, a Führerbunker végóráinak utolsó szemtanúja.

Az NZóna Podcast tematikus Homo Viator sorozata ezúttal az 1945-ös budavári kitörést és a Becsület Napját vizsgálja világnézeti szempontból.

Az ügyészek egy 98 éves egykori tábori őr ellen emeltek vádat, akit azzal vádolnak, hogy részt vett a Sachsenhausen koncentrációs tábor 3300 rabjának „kegyetlen és alattomos meggyilkolásában”.

Ausztráliában hétfőtől életbe lépett a nemzetiszocialista tisztelgés és a nemzetiszocialista emléktárgyak tilalmáról szóló új törvény.