Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A Pink Floyd énekese, Roger Waters egy negatív „fiktív fasiszta diktátort” alakított az együttes németországi fellépésén, de ez nem zavarta a német hatóságokat, hogy „náci propagandával” vádolják meg.

A németországi rendőrség büntetőeljárást indított a Pink Floyd alapítója, Roger Waters ellen egy „náci stílusú” egyenruha miatt, amelyet nemrégiben egy berlini koncerten viselt − közölte a The Guardian.

Nyomozás indult a május 17-i és 18-i koncerteken viselt jelmez miatt − mondta Martin Halweg, a berlini rendőrség szóvivője a brit lapnak. Rogers öltözete az alábbi videóban látható.

 
A nemzetiszocializmus szimbólumainak, köztük a horogkeresztnek vagy az SS-jelvényeknek a megjelenítése a Német Szövetségi Köztársaságban „természetesen” illegális, ez alól kivételt képeznek az oktatási célú és művészeti célú viseletek. A „közösségi felbujtás” jogi fogalma, amelyet Németországban gyakran alkalmaztak a holokauszttagadással kapcsolatos perekben, tiltja a „nemzeti, faji, vallási vagy etnikai származásuk alapján meghatározott csoport emberi méltóságának megsértését”.

„A kontextus, amelyben Waters a ruhát viselte, alkalmasnak tekinthető arra, hogy jóváhagyja, dicsőítse vagy igazolja a náci rezsim erőszakos és önkényes uralmát oly módon, hogy az sérti az áldozatok méltóságát, és ezáltal megzavarja a köznyugalmat” − mondta erről Martin Halweg.

A berlini Mercedes Benz Arénában tartott koncerten Roger Waters a Fal című rockoperából ismert Pink karaktereként jelent meg a színpadon az In the Flesh című dal előadása közben. Fekete bőrkabátot viselt, amelyen horogkereszt helyett két keresztbe tett kalapácsot ábrázoló, piros karszalag volt.

A rockoperában a dal szerint a főszereplő drogok okozta hallucinációjába süllyed, amelyben egy kitalált „fasiszta diktátornak” képzeli magát, aki egy „neonáci gyűlésen” beszél. Amikor Waters és a német Scorpions együttes 1990-ben az In the Flesh című dalt adta elő a nemrég ledöntött berlini fal mellett tartott koncerten, Waters olyan katonai egyenruhát viselt, amely Augusto Pinochet chilei diktátor viseletére hasonlított.

A Fal 1982-es filmváltozatában Bob Geldof ugyanezt a dalt korabeli német stílusú egyenruhában adta elő, Waters pedig hasonló jelmezt viselt a 2010–13-as The Wall Live turnéja során, amely kilenc németországi koncertet foglalt magában. A berlini rendőrség körülbelül három hónapig folytatja a bizonyítékok gyűjtését, majd átadja megállapításait az államügyésznek, aki értékelni fogja, hogy Waters tette „gyűlöletkeltésnek” tekinthető-e.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

A 20. századi magyar történelem legsötétebb időszaka köthető Rákosi Mátyás nevéhez, aki hasonlóan a legtöbb kommunistához, a legmesszebbmenőkig álságosan élt.

Harminc éve már, hogy elhunyt a 28. Wallonien önkéntes SS gránátoshadosztály parancsnoka, a második világháború legendás „krónikása”, Léon Degrelle.

Gyorsított bírósági eljárással két év börtönbüntetésre ítéltek egy patrióta francia férfit, aki akciót tervezett az olimpiai fáklyát vivő staféta ellen.

Hatéves börtönbüntetést szabott ki csütörtökön a stuttgarti tartományi felsőbíróság egy „szélsőjobboldali német terrorcsoport” vezetőjére.

A szvasztika, azaz a 90 fokban hajlított ágakkal bíró kereszt fontos szimbólum több egykori és ma is élő hitrendszerben egyaránt. Az idők során jelképezte többek között a jó szerencsét, a teremtés végtelenségét és a legyőzhetetlen, forgó Napot.

„A közelgő győzelem lehetőséget ad Németországnak az európai zsidókérdés megoldására, ami véleményem szerint kötelességünk is. A kívánatos megoldás: minden zsidót kitenni Európából.

Csupán néhány évvel ezelőtt, kilencvenhat évesen hunyt el Rochus Misch, Adolf Hitler testőre, a Führerbunker végóráinak utolsó szemtanúja.

Mi, összegyűjtött fiatalok 1944. december 24-én, karácsony napján indultunk el Kéthelyről Csehszlovákián és Németországon keresztül: 1945 májusában érkeztünk meg a felső-ausztriai altheimi átmeneti táborba, amelyben már mintegy 30-35 000 fő tartózkodott.

Bestiális kivégzését követően Olaszország fasiszta vezetőjének holtteste számos hányattatáson ment keresztül, mire állandó nyughelyére került.

Gérald Darmanin francia belügyminiszter ígéretet tett rá, hogy még a választások előtt betiltja a GUD nevű szélsőjobboldali diákszervezetet.

Gabriele Marchesi szabadonengedéséről a milánói fellebbviteli bíróság döntött, amely elutasította Magyarország kiadatásra vonatkozó kérését, írja a Magyar Jelen a Milano.corriere.it nyomán.

A keletről érkező hírek hatására a magyar lakosság rettegett a Vörös Hadsereg katonáitól. A szovjetek 1944. augusztus 26-án értek magyar területre az Úz völgyében, komoly harcok közepette vonultak nyugat felé, míg a front 1945 áprilisában átvonult az országon.

Tizenhárom, „szélsőjobboldali mozgalmakhoz tartozó” embert letartóztattak vasárnapra virradóra Párizsban, miközben horogkereszteket festettek a földre a 17. kerületben – közölték a helyi francia hatóságok.

A 35 éves Joszif Visszarionovics Dzsugasvili, közismertebb nevén Sztálin, az LMBTQP-közösség korai úttörőjeként teherbe ejtett egy kiskorú, szibériai lányt. Leszármazottaik ma is élnek.

Nagyjából tizenkét kommunista jelent meg a IV. kerületi Tanácsköztársaság-szobornál, hogy méltassa a Kun (Konh) Béla-féle vörös terrort. Velük szemben kétszer ennyi hazafi fejezte ki nemtetszését – írja a Magyar Jelen.