Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Zsidó-liberális hisztéria vezette fel a Bayern München és az olasz Lazio visszavágóját, aminek a tétje negyeddöntőbe jutás a Bajnokok Ligájában.

Mintegy száz olasz drukker fasiszta énekekkel és nemzetiszocialista karlendítéssel színesítette a hangulatot abban a müncheni sörfőzdében, amelyben Adolf Hitler 1920-ban megalapította a Nemzetiszocialista Német Munkáspártot.

A müncheni rendőrség később bejelentette, hogy egy olasz szurkolót előállítottak és a 18 éves fiatal pénzbírságot kapott, de több társa ellen is eljárás indulhat, miután a Lazio-szurkolók nagyobb csoportját levideózták, amint Adolf Hitlert méltató és fasiszta dalokat énekeltek.

A római drukkerek összejövetelének helyszíne is szimbolikus volt, az események ugyanis a Hofbräuhaus sörfőzdében zajlottak, ahol Hitler megalapította a Nemzetiszocialista Német Munkáspártot 1920-ban.

A La Gazzetta dello Sport a Lazio-drukkerek „szégyenéről” írt, ami teljes félreértés, mivel az olasz La Repubblica által közzétett videón az is hallatszik, ahogy az olaszok a Duce nevét skandálják, ezzel Olaszország egykori diktátorát, Benito Mussolinit, Hitler szövetségesét éltetve, valamint a beszámolók szerint karlendítést is bemutattak.

A „renitens” olasz szurkolók a Bayern München elleni BL-nyolcaddöntő visszavágójára érkeztek a bajor fővárosba. A meccsen végül a Bayern 3-0-s aratott győzelmet, így 3-1-es összesítéssel bejutott a negyeddöntőbe.

Kövess minket: Telegram — XVkontakte

Három fekete férfi rasszizmussal vádolja, és beperelte az American Airlines légitársaságot, miután testszagukra érkező panaszok miatt leparancsolták őket a repülőgépről.

Magyarország második világháborús történetének van egy apró, alig ismert, de egyben rendkívül érdekes fejezete: az egyéni fegyverténnyel ellenséges harckocsit megsemmisítő magyar honvédek termőfölddel való jutalmazása.

A szlovák Specializált Büntetőbíróság bírója bűnösnek találta Marián Magátot „szélsőséges gondolatbűncselekmények” elkövetésének vádjában.

A New Hampshire-i főügyész hivatala polgárjogi pert indított egy nemzetiszocialista csoport ellen, amiért megzavartak egy transznemű deiváns által gyermekeknek előadott érzékenyítést egy helyi kávézóban.

A Kun (Kohn) Béla nevével fémjelzett proletárdiktatúra és vörösterror, a hírhedt 133 nap fenekestül forgatta fel az akkori magyar társadalmi és politikai életet.

A 98 éves ukrán Jaroslav Hunka, a Galícia SS-hadosztály veteránjának a kanadai parlamentben való kitüntetése „meghozta gyümölcsét”, de nyilván nem pozitív értelemben.

A 47 éves Jonathan Abraham londoni rabbit vették őrizetbe az ír fővárosban azzal a váddal, hogy illegálisan végzett körülmetélést egy gyermeken.

Gabriele Marchesi szabadonengedéséről a milánói fellebbviteli bíróság döntött, amely elutasította Magyarország kiadatásra vonatkozó kérését, írja a Magyar Jelen a Milano.corriere.it nyomán.

Iszonyatos dráma folyt a mai Széll Kálmán tér környékén 1945. február 11-én, amikor Budapest magyar és német védői megpróbálták áttörni a szovjet ostromgyűrűt. 

Szigorú beléptetés, hatalmas sajtóérdeklődés és csurig telt tárgyalóterem – elkezdődött az antifasiszta támadások tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken hétfő reggel.

A dunántúli hadműveletekben vettünk részt 1944 őszén és telén. Székesfehérvár eleste után – december 26-án – a balról Pusztavám, jobbról Csákvár–Környe irányába előre törő szovjet csapatok bekerítettek bennünket.

Egy helyi zsidó felsőbbrendűségi csoport és állami törvényhozók kiakadtak a Nashville belvárosában a tartott nemzetiszocialista felvonulás miatt.

Körülbelül három és fél év börtönbüntetésre ítélték pénteken egy amerikai fehér fajvédő csoport vezetőjét, aki elismerte, hogy online halálos fenyegetést tett közzé egy brooklyni újságíró ellen azért, hogy az leálljon a csoport rágalmazásával.

Valaha, réges-régen, még a II. világháborúban volt egy erődítményekből álló védvonal, melyet a később legyőzhetetlennel minősített szovjet haderő sem tudott áttörni. Árpád-vonalnak hívták.

A szélsőliberális-zsidó Euronews azon örvendezik, hogy egy belgiumi flamand „szélsőjobboldali” aktivistát ítélt el a helyi bíróság, pusztán azért, mert gyakorolta a szólásszabadsághoz való jogát. Ez természetesen „jogállami” megoldásnak számít Brüsszelben.