Kövess minket -on és -en!

Ismeretlen tettesek nemzetiszocialista jelképet karcoltak az amerikai külügyminisztérium egyik liftjébe, közölte a CNN.

A horogkeresztet a washingtoni épületből azóta eltávolították, ám a bagatelnek tűnő esetről Anthony Blinken külügyminiszter levelet írt is a teljes külügynek, amelyben arról értekezett, hogy „az antiszemitizmus nem a múlt hagyatéka, és hozzánk közel is jelen van”.

Blinken felszólította a minisztériumot és az amerikai társadalmat, hogy legyenek „hajthatatlanok a kirekesztés és a gyűlölet elleni küzdelemben”. Propagandaüzenetében külön kifejezte támogatását zsidó származású kollégái felé.

A karcos eset ügyében még Joe Biden, az Amerikai Egyesült Államok elnöke is megszólalt, aki úgy fogalmazott:

„Az antiszemitizmusnak nincs helye sem a külügyminisztériumban, sem az adminisztrációmban, sem a világon bárhol. Mindannyiunk feladata, hogy ne adjunk teret a gyűlöletnek és álljunk ki mindenhol a bigottság ellen.”

Joe Biden elnök és Anthony Blinken külügyminiszter külön-külön és együtt is elítélte az esetet.

Amerikában 2020-ban 2024 „antiszemita incidens” (jelentsen ez bármit) történt, ami a „harmadik legtöbb” 1979 óta. Az összesítést készítő szervezet, a zsidók felsőbbrendűségét hirdető Rágalmazásellenes Liga „aggodalmát fejezte ki” az üggyel kapcsolatban, illetve követeli a tettesek megtalálását és meghurcolását.

Kövess minket -on és -en!

1943 elejére az SS vezetése a múlt évben engedélyezett 30 000 fős keretet időközben 50 000 főre akarta emelni Magyarországon.

Elképesztő pénzt költött és ezreket internált a magyar kommunista vezetés, hogy a jugoszláv határon kiépítse a „magyar Maginot-vonalat”. Nem volt semmi értelme.

Adolf Hitler helyett Charlie Chaplin színész fényképe szerepel a szerb BIGZ tankönyvkiadó nyolcadikos történelemkönyvében – írja a Szabad Magyar Szó a Nova szerb portál alapján.

A soha nem létezett zsidó-keresztény kultúrát (amely egy filoszemita politikai termék) megvédeni igyekvő Magyar Péter egy keménynek gondolt odamondással kezdte beszédét a közmédia épülete előtt.

1945. február 1-jétől az SS 25. (1. magyar) és 26. (2. magyar) fegyveres-gránátoshadosztályai ismét együtt voltak, s gyakorlatilag e viszonyuk a háború végéig változatlan maradt.

A fehér fajvédelmet hirdető Patriot Front csoport vonult fel Des Moines belvárosában, arcukat biztonsági okokból eltakarva és zászlókat lengetve. 

1941. december 6-án a Vörös Hadsereg Távol-Keletről és Szibériából átvezényelt hadosztályokkal megerősített hadseregcsoportja, Georgij K. Zsukov hadseregtábornok vezénylete alatt ellentámadást indított a Wehrmacht Moszkva kapujába érkezett magasabb egységei ellen.

Jean-Marie Le Pen, a francia jobboldali Nemzeti Front (FN) alapítója és hosszú ideig vezető politikusa 96 éves korában elhunyt. Halálhírét családja is megerősítette.

Hanna S., egy német antifa terrorista ellen emeltek vádat Németországban. A német ügyészek szerint a vádlott feltételezhetően ahhoz a bandához tartozott, amely erőszakos támadásokat hajtott végre Budapesten.

A kuláküldözés 1948-ban, a kommunista hatalomátvétellel kezdődött meg. A sztálinista Rákosi-rezsim kíméletlen harcot indított a magyar agrártársadalom ellen.

A világ legnagyobb darabszámban eladott autójának számító, a történelemben először húszmillió példányban legyártott, egy korszak jelképének is tekinthető Volkswagen Bogár ötlete Hitler fejéből pattant elő, a terveket pedig Ferdinand Porsche készítette. 

A Szent István csatahajó építése idején nemzeti ügy volt, a sajtó rendszeresen nyomon követte a magyar hajógyártás legnagyobb vállalkozásának minden mozzanatát.

Néha érdemes egy-egy szürreális, szatirikus nézőpontot előrántani a "kalapból", mert ezekből szemlélve meglehetősen megvilágító erejű látleletet kaphatunk a valóságról.

Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. 

A második világháború hadtörténetét vizsgálva, pusztán a tények alapján megállapíthatjuk, hogy a döntő katonai események a nemzetiszocialista Nagynémet Birodalom és a Szovjetunió 1941 és 1945 között megvívott világnézeti háborúja keretében, a keleti fronton zajlottak le.